Pokud zvolíte znovu Trumpa prezidentem, NATO se rozpadne, varuje kandidát Biden
16. října 2019 Redakce AC24 Ze světa 7064 4
Kandidát na prezidenta USA za Demokratickou stranu a bývalý viceprezident USA Joe Biden je toho názoru, že v případě nového zvolení Donalda Trumpa v roce 2020 přestane Severoatlantická aliance existovat. (Foto: Flickr)

 
 
loading...
 

„Bude-li Trump znovu zvolen, slibuji vám, že žádné NATO už nebude… Budeme mít skutečné problémy,“ řekl Biden v debatách kandidátů na prezidenta za Demokratickou stranu.

¨

Označil Trumpa za „excentrického, bláznivého prezidenta“, který se podle jeho názoru vůbec nevyzná v zahraniční politice a „jedná ze strachu o své vlastní znovuzvolení“.

Bývalý viceprezident přitom podotkl, že Trump kritizoval NATO a zároveň mluvil pochvalně o ruském předákovi Vladimiru Putinovi.

V souvislosti s tím hájil dřívější rozhodnutí o nasazení amerických vojsk v Sýrii, Afghánistánu a Iráku pro boj proti skupině IS.

Biden prohlásil, že by nestáhl vojska ze Sýrie, jak to dělá nynější prezident Donald Trump.

„Nestahoval bych vojska. Nestahoval bych těch tisíc vojáků, kteří nyní ustupují a na něž střílejí lidé (syrského prezidenta Bašára) Asada,“ řekl Biden v průběhu debat kandidátů na prezidenta za Demokratickou stranu. (O střílení přívrženců Asada na americké vojáky by se dalo označit za fake news, zato zdejší masakr civilistů ze strany Turecka a islamistů skutečně probíhá Turecká bomba zasáhla konvoj s novináři a civilisty. Video obsahuje drastické záběry, pozn. red.)

„To je hanba, co tento člověk udělal,“ dodal politik.

Trump 7. října prohlásil, že USA začaly stahovat vojska ze severovýchodních oblastí Sýrie. Příčinou je plánovaná turecká vojenská operace.

„Stanovisko resortu bylo a nadále spočívá v tom, že vytvoření bezpečnostní zóny na severu Sýrie je nejlepší cestou pro podporu stabilizace. Bohužel se Turecko odhodlalo k jednostranné akci. Z tohoto důvodu jsme stáhli americké síly ze severu Sýrie, kde může dojít k turecké invazi, abychom zajistili jejich bezpečnost. Pro tuto chvíli jsme nic neměnili na naší silové přítomnosti v Sýrii,“ stojí v prohlášení Pentagonu.

Demokraté v Kongresu zahájili proces impeachmentu Trumpa, jehož podezírají z toho, že pro dosažení osobních politických cílů žádal od ukrajinského vedení vyšetření činnosti Huntera Bidena, který působil v energetické společnosti Burisma.

Jeho otec Joe Biden chce kandidovat za Demokratickou stranu ve volbách prezidenta v roce 2020.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
16. října 2019

„Bude-li Trump znovu zvolen, slibuji vám, že žádné NATO už nebude…

A to je dobre je potrebné aby v USA opäť vyhral Trump:-)

My tu NATO nepotrebujeme

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/tohle-se-jeste-nemelo-stat-nas-slavik.html


20
Bronislava Šimsová
16. října 2019
Už aby to bylo, Trump for prezident 2020.
20
RK
Rudolf Kavan
16. října 2019

Biden je hlupak. Jedine dve moznosti byly valka s Tureckem nebo ustup. Trump sklizi ovoce neoconske politiky "zmeny rezimu", pokusu svrhnout Asada. USA pouzivaly Kurdy proti syrske vlade. Mysleli si, ze dokud tam americka vojska budou, tak se Turecko neodvazi zautocit. Prepocitali se.

USA nemaji v Syrii vubec co delat. Myslim, ze tyto posledni udalosti vazne nabouraji neoconske pokusy o svetovladu.

Rudolf Kavan


10
EP
Eduard Piovarči
16. října 2019

No uvidíme ako to teraz dopadne, ale Sýrska armáda chce obsadiť aj ropné pole Omar čo znamená že USA stiahli svojich vojakov aj odtiaľ. Erdogan bude vraj rešpektovať prítomnosť sýrskej armády na svojich Severných hraniciach tak uvidíme ako to dopadne. Sýrska armáda už obsadzuje dialnicu E41

49 Turkish-Backed Militants Ambushed, Killed By Kurdish Forces In Ras Al-Ayn

SDF podporovaná sýrskou armádou zachytáva tri dediny južne od Ras Al-Ayn (mapa) 

16. októbra sýrske demokratické sily (SDF), ktoré boli podporené sýrskou arabskou armádou (SAA), znovu zachytili tri dediny južne od kľúčového mesta Rás al-Ayn v severnom Al-Hasaku. Zdroje blízke kurdskej skupine povedali, že mestá al-Ahras, al-Rihaniyah a Manajir, ako aj blízke obilné silá, boli znovu získané z Tureckej národnej sýrskej armády (NSA). Sýrska arabská spravodajská armáda (SANA) potvrdila, že SAA nasadila jednotky v novoobnovených dedinách.

SDF Opierajúci sa O Sýrskej Armády Recaptures Troch Dedín na Juh Od Ras Al-Ayn (Mapa)

Prítomnosť SAA v tejto oblasti obmedzila činnosť tureckých leteckých síl (TAF), vytiahla červenú čiaru pred tureckými militantmi a zabezpečila trasy vedúce k Ras al-Ayn, ktorý je stále svedkom ťažkých stretov. Začiatkom dnešného dňa SDF prepadla a zabila 49 militantov NSA vo vnútri mesta. Opoziční aktivisti uviedli, že zabití militanti rabovali domy v meste.

DonateSDF Launches Counter-Attack In Northern Raqqa, Recaptures Several Positions From Turkish-Backed Militants

SDF zahájil podobný protiútok južne od hraničného mesta Tell Abyad v južnej Raqqa, pričom využil nasadenie SAA v Ain Issa. Zatiaľ kurdské sily zachytili niekoľko pozícií vrátane mesta Jadla.

https://southfront.org/sdf-launches-counter-attack-in-northern-raqqa-recaptures-several-positions-from-turkish-backed-militants/

https://southfront.org/sdf-launches-counter-attack-in-northern-raqqa-recaptures-several-positions-from-turkish-backed-militants/

 


10