Pokud v Evropě budete dále obchodovat s Huawei, tak USA zde omezí své operace, vzkázal Pompeo
11. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 30211 8
Mike Pompeo, americký ministr zahraničí v pondělí na americkém velvyslanectví v Budapešti upozornil na to, že pokud budou evropské státy nadále obchodovat s čínským výrobcem Huawei, mohlo by to USA donutit omezit své operace v Evropě. Informoval o tom portál ČT24. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Pompeo ve své řeči uvedl, že má v plánu seznámit maďarského předsedu vlády Viktora Orbána a další vysoce postavené představitele s poznatky USA, které se týkají rizik souvisejících se společností Huawei.

„Pokud je toto vybavení (od Huawei, pozn. red.) umístěno tam, kde máme důležité americké systémy, ztěžuje to spolupráci," cituje portál ministra.

Americký ministr zahraničí dále prohlásil, že Maďarsko je sice svrchovaný stát, a tudíž samo rozhoduje o těchto věcech, ale přesto se s ním USA o své poznatky podělí.

„Je ale nezbytné, abychom s nimi (Maďary, pozn. red.) sdíleli to, co víme o rizicích přítomnosti Huawei ve svých sítích, o aktuálních rizicích pro jejich lidi, o hrozbě ztráty ochrany soukromí pro jejich vlastní obyvatele, o riziku, že Čína to využije způsobem, který nebude v nejlepším zájmu Maďarska. Máme povinnost s nimi tyto poznatky sdílet a uděláme to," uvedl Pompeo.

Tato čínská společnost plánuje v Maďarsku vybudovat evropské logistické centrum. Huawei však kvůli obavám ze špionáže čelí mnoha restrikcím na některých západních trzích, a to včetně USA. Čínský gigant však veškerá obvinění z případné špionáže označil za neopodstatněné.

Mike Pompeo se vydal na zahraniční cestu a Maďarsko je jeho první zastávkou. Cílem jeho cesty je čelit ruské a čínské snaze odvrátit Maďarsko a další země v regionu od Západu a rozdělit tak EU a NATO.

Portál poznamenává, že rozhovory s maďarskými, a následně také slovenskými, představiteli by měly pojednávat také o obranné spolupráci a diverzifikaci energetických zdrojů. Pompeo chce poukázat na závislost střední Evropy na energii z Ruska.

Americký ministr uvedl, že nedostatek americké přítomnosti ve střední Evropě v posledních deseti letech vytvořil vakua, která okamžitě zaplnily Rusko a Čína. Podle USA se tak ruský prezident Vladimir Putin, stejně jako čínští vůdci, stali mnohem agresivnějšími v tomto regionu.

Pompeo má ze Slovenska v úterý odjet, jelikož má v plánu také návštěvu Polska. Tam se setká se svým polským kolegou a zúčastní se také mezinárodní konference o Blízkém východě. Následně zavítá do Bruselu, kde bude jednat o situaci ve Venezuele se šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou. V pátek 15. února pak podnikne poslední cestu a odletí na Island.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VC
Vítězslav Crha
11. února 2019
Jak tlačí na státy EU jak na hajzlíku. To jsou USA hodně v řiti, když se jim vyplatí tyto užvaněné cesty chazarů.Nejde vůbec o Huawei ale o to že právě tato firma zaštiťuje nový finanční systém převodu financí z účtu na ůčet jako západní SWIFT. Protota ekonomická válka s Čínou. Prdlajs bezpečnost přenosových zařízení. Ani slovem se nezmínil o systému G5. Ale to už je jiná káva a ta opravdu zničí lidstvo a bez válek a ještě si budou lidé myslet jak je to všechno fajn.Timu všemu říkám ďábelský plán, který kašle na lidi stejně jako vlády. Asi to okoukali. USA nepřestanou škodit ani po výbuchu Yeloustounu. Další je odvrácení hedvábné stezky, která oproti obchodům s USA by byla sakra výhodná pro Evropu a Evropa ji chce.Kdo jezdí do asijských zemí, tak to vidí, jak se tam obchoduje a hlavně jaké tam jsou ceny např. cigára a benzin,či nafta. To je nesrovnatelné a proto také mají vlády dost financí na úkor lidí na darebárny a nesmysly.
20
KJ
Karina Janáková
11. února 2019
Nejprve musíme přestat obchodovat s Huawei, a pak možná Pompeo řekne Maďarsku proč. Předpokládám, že ze stejného důvodu bychom měli přestat obchodovat s Microsoft, Intel, Google ..
20
EP
Eduard Piovarči
12. února 2019
11 úno 2019, 19:37 Venezuelská armáda posiluje své pozice u hranice s Kolumbií v oblasti Cúcuta, kde je uložena humanitární pomoc zasílaná USA.  

700 členů venezuelských speciálních jednotek FAES bylo rozmístěno v Tachiře u hranice s Kolumbií.

V odkaze si môžete pozrieť cvičenie Venezuelskej domobrany

https://aeronet.cz/news/nicolas-maduro-ma-byt-podle-usa-obvinen-z-valecneho-zlocinu-a-juan-guaido-zvazuje-odeslat-do-washingtonu-zvaci-dopis-pro-americkou-armadu-ma-pry-k-tomu-uznany-mezinarodni-mandat-i-diky-zemanovi/

Vlk obieha košiare a vybavuje podporu pre prevrat vo Venezuele

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/blog-post.html


20
JN
Jiří Novák
12. února 2019
Paráda. Tak to omezte. Nikdo si nic jinýho nepřeje. Nekonečný Amícký prudění už sejří úplně každýho. Neuvěřitelný jak jsou žvásty amíckých demo elit primitivní až na hranici debility. No, ne že by naše demo elity nebyly stejně blbý. Takovej Petříček je primitiv par exelence. Zřejmě sledujem jak se demosr.áči předháněj kdo je blbej a kdo blbější.
30
VG
vladimír greguš
12. února 2019
souhlas
20
PW
Peter Weidinger
12. února 2019

Žeby Pompeo naznačoval, ako sa čo najpohodlnejšie striasť američanov?

Vyskúšajme.


10
EP
Eduard Piovarči
12. února 2019
rump nepôjde vo Venezuele s kožou na trh!

venezuela-clanokW.jpg

"Trump potrebuje akékoľvek, aj malé víťazstvo. Armádu však do Venezuely nevyšle," tvrdil Sergej Karaganov, ruský politológ a bývalý poradca ruského prezidenta Vladimira Putina, v sobotňajšej televíznej relácii Pravo znať. Reagoval tak na špekulácie, podľa ktorých by Washington mohol použiť silu s cieľom odstrániť legitímne zvoleného lídra Nicolása Madura. Podľa Karaganova na druhej strane nemožno vraj vylúčiť v krajine občiansku vojnu, v ktorej nik nevie predpovedať víťaza. Venezuela nie je Grenada! Viac: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/50 ... ou-na-trh/
00
PE
Phone Eazy
12. února 2019
No huráá ... po ničem jiném netoužím ...
00
JN
Jiří Novák
12. února 2019
Paráda. Tak to omezte. Nikdo si nic jinýho nepřeje. Nekonečný Amícký prudění už sejří úplně každýho. Neuvěřitelný jak jsou žvásty amíckých demo elit primitivní až na hranici debility. No, ne že by naše demo elity nebyly stejně blbý. Takovej Petříček je primitiv par exelence. Zřejmě sledujem jak se demosr.áči předháněj kdo je blbej a kdo blbější.
+ 3