Pokud máte srdce, neignorujte tento příspěvek – celý svět musí vědět, co se děje...
14. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 250698 5
Populace primátů je zničena v obrovském měřítku v jednom z nejvíce křehkých a jedinečných biotopů na Zemi. To vše se děje kvůli levnému palmovém oleji, který se přidává do nepotřebných výrobků v supermarketech.

 

 
 
 
 

Palmový olej je relativně nový fenomén, o kterém se mluví pouze posledních 20 let, nebo od doby, kdy si společnosti uvědomily, jaké levné by bylo vyrábět ho.

Neexistuje pro ně žádná hranice, kterou by nezničily jménem zisku.

Palmový plej představuje levnější alternativu oproti zdravějším přísadám, jako jsou olivový olej, či kokosový olej. Můžete ho najít téměř ve všem – od rychlého občerstvení až po šampony.

Možná nejhorší skutečností je, že pro nás není vůbec dobrý. Pokaždé, když ho sníte, poškozuje vaše srdce. Není vhodný dokonce ani pro kosmetické účely.

Mezi nejvíce zasažené oblasti patří Borneo, Sumatra, Indonésie a Malajsie, přičemž rozsah záhuby je hrozný.

Lesní pracovníci jsou instruováni, aby vyčistili VŠE, co se jim dostane do cesty, včetně živočišných biotopů a dokonce zvířat samotných.

Existují zprávy o tom, kdy pracovníci honili orangutany svými nákladními automobily a jejich těla byla nalezena poraněna mačetami.

Kvůli tomuto odlesňování čistě pro výrobu palmového oleje bylo za posledních 20 let zničeno 90 % živočišné plochy orangutanů. Pokud bude tato situace pokračovat stejným tempem, orangutani vyhynou během několika let.

Je těžké představit si, že lidské bytosti mohou něco takového připustit a dívat se na to, aniž by zasáhly.

Existuje něco, co byste udělat mohli.

Nejjednodušší způsob, jak zastavit tento hrozný proces, je přestat nakupovat výrobky, které obsahují palmový olej.

Nejprve se vám to může zdát být složité, když si uvědomíte, kolik výrobků s obsahem palmového oleje se na trhu nachází, ale pokud by je každý z nás přestal kupovat, neexistoval by žádný průmysl, který by je vyráběl. Je to opravdu jednoduché.

Dalo by se také napsat některým obchodním řetězcům a informovat je, aby bojkotovali své výrobky, které obsahují palmový olej.

Společnosti vydělávají jen na štěstí svých zákazníků. Pokud by dost lidí vyjádřilo svůj nesouhlas proti tomuto procesu, musely by svůj přístup kompletně změnit.

Pokud vás tento článek zaujal, nebo jej chcete posunout dál, nezapomeňte ho sdílet s ostatními. Už jen jeho sdílením pomůžete a ukážete tak, že vám tato problematika není lhostejná.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. září 2019

Ide o naše zdravie a ide o prírodu a životné prostredie zbavme sa palmového oleja a nekupujme ho. Ja už tak činím používame olej olivový alebo slnečnicový

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/ndelok-22.html


00
VM
Vladimír Molík
14. září 2019
Živočich ,,člověk" je nejzrůdnější bestie, která se kdy na planetě Zemi zrodila. Možná za její vznik může i sám stvořitel. Tato bestie si zaslouží zničit sebe sama sebou! Třeba i globální jadernou válkou. Již přemnožení homo sapiens je tak nebezpečné, že si to jedinci vůbec neuvědomují. 
00
EP
Eduard Piovarči
15. září 2019
Je to smutné a tragické, ale konajme rozširujme a zdilajme túto informáciu a hoďme masový ban na palmový olej
00
EP
Eduard Piovarči
15. září 2019

Molík jadrová vojna by zničila všetky zvieratá a takmer všetko živé. Musíme sa pokúsiť z toho dostať a odstaviť tých čo to svojou chamtivosťou spôsobujú

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-4-az.html


00
AA
acidjoe acidjoe
14. září 2019
velmi smutné, patrně není jiná cesta, než úplná zkáza našeho plemene, zcela a jenom vlastním přičiněním.
00