Podle Ukrajiny má prý Rusko „tajné zbraně“ v Černém moři
24. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 14598 4
Na Ukrajině oznámili „tajný vývoj“ Ruska - propracovaný systém detekce povrchové a podvodní situace v Černém moři. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Uvádí se to ve studii provedené za účasti bývalého velitele ukrajinského námořnictva viceadmirála Sergeje Gaiduka a zveřejněné v časopise "Black Sea Security".

Publikace tvrdí, že Rusko zavádí zařízení pro sledování nepřátelských zbraní v zařízeních plynovodu "Turkish Stream" a plánuje jej nainstalovat do zařízení "Blue Stream".

Autoři studie kromě toho uvedli, že Rusko chce vytvořit „úplnou kontrolu nad Černým mořem vytvořením podvodního předmostí“.

Například Gaiduk tvrdí o „protiponorkové linii“ v Soči, která vznikla v důsledku rozmístění hydroakustických stanic Amga-M.

Viceadmirál také oznámil ruské plány na umístění elektromagnetických stanic na poloostrovy Tarkanut a Cherson k detekci nepřátelských objektů na moři ve vzdálenosti až 30 kilometrů.

Ruský admirál Igor Kasatonov k tomu poznamenal, že Gaiduk prošel špatou přípravou a je nekompetentní. "Tito lidé studovali několik obrázků a pohádek a nemají patřičný znalostní systém," poznamenal. Podle odborníků si v Kyjevě očividně pletou sledovací stanice plynovodů, které mají všechny linie vedené po mořském dně, s nějakými "tajnými zbraněmi".

Ukrajinská armáda pravidelně připisuje Rusku různé „vojenské útočné plány“ a sama prohlašuje, že je připravena vést válku. Velitel ukrajinského námořnictva Alexej Neižpapa dříve řekl, že válečná flotila se chystá „vrátit Krym“ a je při ruském útolku připravena na válku s Ruskem v plném rozsahu.

Kreml označil tato slova za hloupost a vybičováním hysterie. Senátor z Krymu, viceadmirál Valerij Kulikov, vyzval ukrajinské vojenské vůdce, aby si „schladili hlavy“. Alexander Šerin, první místopředseda obranného výboru Státní Dumy, že hrozby Neiipapy nejsou ničím podpořeny. A šéf krymského parlamentního výboru pro diplomacii lidí a mezietnické vztahy Jurij Gempel označil slova ukrajinských vojenských lídrů suše za „nesmysly“.

Zdroj: pz.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
24. července 2020
ti ukrouši jsou ale paka... čím dál mají vygumovanější mozky... ty výplody by už daly na slušnou veselou knihu
10
EP
Eduard Piovarči
24. července 2020

Samé nepodložené ukrajinské drísty a nepríčetné výkriky do prázdna. Na tej Ukrajine musia byť poriadne ožratý tou samohonkou z burgine.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/06/blog-post_21.html


10
V2
Vaclav 2
24. července 2020
oni se bojí detekčního zařízení...a říkají tomu zbraně, když nepolezou kam nemají, tak se nemusí třást strachy. Samozřejmě RF musí mít dokonalý přehled o černém moři, což je poloviční jistota že nevyvedou ukroušský poskokové us, nějakou neplechu...
10
EP
Eduard Piovarči
24. července 2020
Rusko nesmie pripustiť aby sa v Čiernom mori rozťahovali USA a tak je to správne. Ukropuši už poriadne padli na držku a tak len bezmocne revú o dušu
10
V2
Vaclav 2
24. července 2020
ti ukrouši jsou ale paka... čím dál mají vygumovanější mozky... ty výplody by už daly na slušnou veselou knihu
+ 1