Podivný výbuch, otřes a záblesk v oblasti Karviné. Děje se něco zvláštního na celé planetě
16. února 2019 Redakce AC24 Z domova 133729 7
Zvláštní jev vystrašil v úterý večer lidi na Karvinsku. Na obloze viděli záři, kterou doprovázel výbuch a otřes. Třásly se domy, hýbaly skříně a ze zdí padaly obrázky. (Foto: ilustrační)

Co se ve skutečnosti na obloze objevilo, je stále záhadou. Hasiči k žádné podobné události nevyjížděli, žádné oznámení o výbuchu nemají hlášeno ani policisté.

Astronomové zjišťují, jestli se nejednalo o těleso z vesmíru. Jasné je nicméně to, že otřes byl tak silný, že ho zaznamenaly i seismologické stanice.

“Byl jsem zrovna v Mošnově. Asi ve 21:45 jsem v dáli uviděl, jak se objevila červená koule nad obzorem. Neviděl jsem žádný meteor jen červenou kouli. Jak rychle se objevila, tak rychle zmizela. Vypadalo to jako výbuch,” popsal Jiří.

Kateřině výbuch znepříjemnil sledování oblíbeného seriálu.

“Večer koukám na Ordinaci a najednou rána – spadl mi fotorámeček,” postěžovala si. “Hýbaly se i skříně,” přidala se Liběna.

Asi nejsilněji cítili otřesy lidé v Rychvaldě nebo Petřvaldě. “U nás to třísklo a zatřáslo pořádně,” svěřila se Kateřina. “Otřes dost silný, dům se otřásl,” řekl Martin.

Zvláštní záři viděla také Kristýna přímo v Karviné: “Viděla jsem oranžový záblesk směrem k náměstí.”

Komentář: Zvláštní nevysvětlené exploze, světelné efekty, hřmění, podivné zvuky… podobné jevy jsou hlášeny z celého světa a jejich četnost je stále na vzestupu. V takzvaně seriózních sdělovacích prostředcích se těmto událostem redaktoři příliš nevěnují. Možná i proto, že by se museli snažit přinést vysvětlení a to úřady ani vědecké instituce zatím nemají. Nebo ho nechtějí zveřejnit. Britský bulvární deník The Sun zmiňuje podobné exploze v uplynulých týdnech napříč Spojenými Státy a v přiloženém videu můžete zaznamenat události z celého světa.

Zdroj: nm.cz

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

JJ
Jaroslav Jaroslav
16. února 2019
Putin testoval novú zbraň...
30
Buzz Aldrin
16. února 2019

Reakce na "Komentář":

 

§ 357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.


12
BM
Bohuš Milius
16. února 2019

Ty cype nejsi z Ostravska tak drž pysk! Kdyby to jeblo v Praze tak su toho plne noviny a po kolena nasrane v metru! 

Zdar


20
EP
Eduard Piovarči
16. února 2019
Tak armáda cvičí dňom i nocou tak to búcha no
10
SW
Stanislas Wener
18. února 2019
Ano, děje, a už dlouho. Ke zlomu se lidstvo blíží mílovými kroky: https://bit.ly/2647Tcc
10
VC
Vítězslav Crha
19. února 2019
Koukám, že se buzzerant sere i do práva.
00