Podívejte se na 200 migrantů pokoušejících se za výkřiků „Alláhu Akbar“ prorazit chorvatskou hranici
27. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 100698 4
Dav asi 200 migrantů se u Maljevaci za výkřiků „Alláhu Akbar“ pokoušel prorazit chorvatskou hranici při rvačce s policií, která je sprejovala slzným plynem.

Tento o víkend zveřejněný klip ukazuje skupinu migrantů pokoušejících se překročit malý kanál a prorazit linii policistů v ochranné výstroji. K tomuto incidentu došlo u chorvatského města Maljevac, které leží na hranici s Bosnou, hlásí Kronen Zeitung.

K tomuto pokusu o násilné prolomení hranice dochází jen měsíc poté, co chorvatská vláda varovala, že na Balkánské trase číhají desetitisíce migrantů toužících nalézt novou cestu k dosažení Západní Evropy.

Podle chorvatského ministerstva vnitra v současnosti si nejméně 60 000 migrantů už našlo cestu přes Řecko do Albánie, pak Černé hory a Bosny, aby se nakonec pokusili přejít do Chorvatska.

„Jestli tu najdou slabinu, vzniknou potíže,“ řekl zdroj z ministerstva vnitra.

A zatímco nová populistická italská vládní koalice zahájila kroky k omezení ilegální migrace, když ministr vnitra Matteo Salvini zakazuje neziskovkám přepravu migrantů loděmi do italských přístavů, tak jiní členové Evropské unie, jako Řecko a Španělsko hledají cesty, jak počty migrantů zase zvednout.

V Řecku starosta města Orestiada léžícího u tureckých hranic Dimitris Mavrides řekl, že jeho město už je migranty a žadateli o azyl přesyceno. „Naše přijímací zařízení jsou přeplněna a situace je na pokraji vymknutí se kontrole. Přichází jich daleko více, než jich je opravdu registrovaných,“ řekl.

Vůdci 16 členských států EU se během víkendu shromáždili na neformálním summitu k prodiskutování problematiky migrace. Tato schůzka byla zvláště důležitá pro německou kancléřku Angelu Merkel, jejíž koaliční partneři jí dali dva týdny na nalezení „evropského řešení“ tohoto problému, nebo že bude stát před možností zhroucení současné vlády.

Merkelová se ze summitu vrátila bez dohody, další šanci má ale ve čtvrtek, na kdy je svolán další summit k tomuto problému.

Zdroj: breitbart.com
 

Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
27. června 2018

00
JN
Jaromír Novák
27. června 2018
Alláhu barbar Pán Bůh s námi a zlý pryč
40
KW
Karin Wiss
2. července 2018

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


10
JR
John Rich
3. října 2018
Bravo Chorvati....jen mě na vás štve až sere, že jste se zbytečně hašteřili a bojovali se Srby namísto toho, abyste se domluvili a bojovali bok po boku s touto rakovinou Evropy.
00
JN
Jaromír Novák
27. června 2018
Alláhu barbar Pán Bůh s námi a zlý pryč
+ 4