Pentagon je ochoten poslat 120 tisíc vojáků v případě útoku Íránu
14. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 34028 7
Úřadující ministr obrany USA Patrick Shanahan předložil obnovený vojenský plán, který předpokládá poslání až 120 tisíc vojáků na Blízký východ, pokud Írán urychlí vývoj jaderných zbraní, nebo zaútočí na americké vojáky, píše list The New York Times s odvoláním na několik amerických úředníků odpovědných za národní bezpečnost, kteří byli obeznámeni s novým plánem. (Foto: VGN)

 
 
loading...
 

Jak píše list, Shanahan předložil tento plán na schůzce hlavních asistentů amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost 9. května.

Nový plán byl sepsán na nátlak „jestřábů“ v čele s Trumpovým poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem, dodává NYT.

Podle informací listu počet vojáků, který se v plánu uvádí, šokoval mnohé z těch, kdo se s ním obeznámili, protože přibližně stejný počet amerických vojáků se zúčastnil vpádu do Iráku v roce 2003.

Obnovený plán přitom nepředpokládá pozemní operaci proti Íránu, pro niž by bylo třeba mnohem více vojsk, píše The New York Times.

USA dříve oznámily prudký růst hrozby ze strany Íránu a v této souvislosti poslaly do regionu útočnou skupinu lodí a strategické bombardéry.

Zdroj: nytimes.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. května 2019

Je dobre že ich tam Irán viaže aspoň bude trochu kľudu vo Venezuele

Zatiaľ druhá čínské letadlo s lékařskou pomocí dorazilo do Venezuely

Všetkého je dosť:

https://www.youtube.com/watch?v=J2gSssuCs3Y

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/4-7-8-maj-na-jazere-priestor-tu-bude.html

 

 


20
V2
Vaclav 2
14. května 2019

jak píši na FB...

us demo na celém světě je naprosto bezkonkurenční.... příkazy, rozkazy, sankce, vyhrožování, sankce, násilí, sankce, vyhrožování, terorismus, války a bomby... a vše je promícháno bezkonkurenční lží... co víc dodat...


20
JJ
Jiri Jiri
14. května 2019
Taky by si měli přibalit spoustu pytlů na mrtvoly, Irán není Irák
10
EP
Eduard Piovarči
14. května 2019

15 příslušníků SEBINu vstoupilo do Legislativního federálního paláce (Národního shromáždění) a hledá údajné výbušné zařízení uvnitř budovy, žádný poslanec ani zaměstnanec parlamentu nemůže vstoupit do paláce.

Jen kamufláž, chtějí zabránit dnešnímu jednání v AN.

Ozbrojené skupiny SEBINu a Colectivos obklíčili v pondělí večer rezidenci španělského velvyslance, který má za hosta Leopolda Lópeze

Guaido byl v neděli za Lopezem na večeři v rezidenci španělského velvyslance - potvrdil španělský ministr zahraničních věcí https://www.eldeber.com.bo/mundo/Minist ... -7233.html

Tedy jestli odsud už odjel asi nikdo neví, ale pravděpodobně ne, pokud tam staví včera večer SEBIN jednotky na jeho zadržení nebo se mu tak snaží zabránit vytáhnout odsud paty a účastnit se na dnešním zasedání AN. Uvidí se jestli se dnes ukáže, když mu obsadili už i Národní shromáždění pod záminkou nahlášeni bomby a za dvě hodiny mají začít jednat.

Přístup do Národního shromáždění je zablokovaný GNB

PNB rozmísťuje těžkooděnce a rozšiřuje "bezpečnostní zonu" v okolí Federálního legislativního paláce

 

Národní shromáždění: : 8:30 Zaměstnanci SEBIN nadále zabraňují bezpečnostnímu personálu vstoupit do Legislativního federálního paláce, aby ověřili situaci.

Obrázek

Nyní bezpečnostní síly režimu v 9h (GNB, PNB a SEBIN) nadále brání v přístupu do Federálního legislativního paláce.

 

Poslanec Eliezer Sirit : Ti, kteří nás dnes pronásledují, unáší nás a brání nám vykonávat naše ústavní funkce ve Federálním legislativním paláci, vám připomínám, že Mezinárodní spravedlnost je ve vašich patách.

Guaido účet 13h mlčí https://twitter.com/jguaido

Nejvyšší soud Venezuely svolává mimořádné zasedání v Sala Plena. Soudci se dozvěděli o schůzi před několika minutami. Odhaduji, že budou i nadále jednat proti poslancům AN.

 

Buď zbaví všechny poslance imunity a začnou je vyšetřovat ze spáchání vlastizrady a defakto tak rozpustí AN (čemuž nahrává to, že před mimořádným jednáním TSJ, SEBIN fyzicky obsadila parlament a hlavně zabavila všechny dokumenty a počítače v budově a zajistila tím důkazy + za/blokuje aby se tam mohli Guaidiste vůbec sejít na plánované schůzi dnes ráno v 10h, natož až se to dozví, že jsou všichni zbaveni imunity a vyšetřováni a parlament přestal existovat, kdy už nestihnou odhlasovat USA zvací dopis nebo návrat Venezuely do smlouvy o vzájemné pomoci (TIAR). Po vydání zatykačů se půlka poslanců do zítra rozuteče do zahraničí a AN skončilo neakceschopné), nebo jen vydají zatykač na Guaida, ale pak je zvláštní to obsazení parlamentu tajnou službou. Live u AN kordon nudících se policistek. https://www.pscp.tv/w/1YpKkvDAZbAxj

Poslanec Jorge Millán informoval, že pokud přístup do Federálního legislativního paláce nebude dnes obnoven, prezident Guaido svolá schůzi na zítřek.

Španělský ministr zahraničí Borrello vylučuje, že by Sebin vstoupila na půdu španělského velvyslanectví v Caracasu

Dříve, Borrell uvedl, že “ je normální” přítomnost hlídek Sebinu v okolí španělského velvyslanectví ve Venezuele , s ohledem na to, že “uvnitř je prominentní vůdce opozice ( Leopoldo López ) který utekl z domácího vězení“. Venezuelský novinář Alberto Ravell, odpovědný za komunikační centrum Juan Guaida, oznámil dnes ráno na svém Twitter účtů přítomnost čtyř hlídek Sebinu „a maskované i ozbrojené civilní příslušníky“ okolo velvyslanectví.

http://doblellave.com/borrell-descarta- ... n-caracas/Takže nejspíš Guaido je opravdu ještě u Lopéze od nedělní večeře a mají jej tam "skřípnutého", pak si mohla SEBIN ráno dovolit i obsazení Národního shromáždění bez většího rizika. Zatím se nikde neukázal na kamery, i když se vyjadřuje na twitteru.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&sid=543618b2f01bd00b042c37498a307d82&start=990


10
EP
Eduard Piovarči
14. května 2019

Prezident Nejvyššího soudu v exilu uvedl, že vojenská intervence by mohla být řešením krize v zemi.

Poslanec Národního shromáždění, Freddy Superlano, řekl Efe v úterý, že stejně jako ostatní jeho kolegové se rozhodl ukrýt poté, co Nejvyšší soud (TSJ) obvinil jeho a tucet poslanců ze „zrady“ a jiných trestných činů.

"V tuto chvíli se schovávám a nemohu uvést kde, ale chci zdůraznit, že jsem ve Venezuele, neopustil jsem zemi a nepožádal jsem o azyl na žádném velvyslanectví,"

Národní shromáždění přesunulo na zítra dnešní zasedání, které se nemohlo uskutečnit, protože bezpečnostní síly zabránily vstupu do Federálního legislativního paláce.

Nejvyšší soud na žádost generálního prokurátora republiky zrušil imunitu dalších čtyř poslanců AN z důvodů obvinění z vlastizrady, spiknutí, podněcování k povstání, občanského povstání, spiknutí za účelem páchání trestné činnosti, uzurpace funkcí, podněcování k násilí a dalších zločinů ...

Carlos Alberto Paparoni Ramírez, Miguel Alejandro Pizarro Rodríguez, Franco Manuel Casella Lovaton a Winston Eduardo Flores Gómez.

Tak že ich postupne obmedzia aby už nemohli škodiť.


10
TL
tivukiz larjem
18. května 2019

NJMCDirect is an internet portal site where you’re able to cover the fines. The official site of NJMCDirect is www.NJMCDirect.com.

 

metropcs payment    | www.njmcdirect.com      | mybkexperience


00