Pavel Novotný označil skupinu Ortel za neonacisty a poslal vzkaz starostce
14. července 2020 Redakce AC24 Z domova 8707 4
Plánovaný koncert rockové skupiny Ortel v obci Měděnec vytočil řeporyjského starostu doběla. Důvodem mimo jiné je i datum koncertu, které údajně odkazuje k nacistickému pozdravu. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Následně se Pavel Novotný v sms zprávách pustil do slovní přestřelky se starostkou Měděnce Valerií Markovou. Uživatelé přitom obvinili Novotného z pokrytectví.

Koncert kapely Ortel, jež je některými označována jako nacionalistická a xenofobní skupina, má proběhnout na začátku srpna v obci Měděnec v okrese Chomutov. Skutečnost, že datum a čas plánovaného koncertu nepřímo odkazuje k nacistickému pozdravu není jedinou kontroverzí, která rozpoutala vášně v diskuzích na sociálních sítích, a to včetně reakce starosty Řeporyjí Pavla Novotného. Další zajímavostí, která pobouřila pražského politika, je to, že koncert je pořádán starostkou Měděnce Valerií Markovou a proběhne přímo na obecním úřadě.

„Posílám sílu všem dobrým lidem na Měděnec, kde demokraticky zvolená starostka pořádá koncerty krajní pravice 8. 8. od 8 hodin 8 minut a mně se to nelíbí. Vždycky jsem s vámi, oranžová multikára kdykoli k dispozici,” napsal Novotný na svém twitterovém účtu.

Tímto vyjádřením na Twitteru to však neskončilo a došlo i k osobnímu střetu mezi řeporyjským starostou a starostkou Měděnce. Valerie Marková totiž vytkla Novotnému jeho způsob chování a nafoukanost, za což od starosty Řeporyjí schytala další urážku.

„Komunikace na úrovni starostů,” okomentoval svůj konflikt s Markovou pražský politik.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Vlastimil Čech
15. července 2020
Přidávám se k té spoustě lidí, kteří si myslí, že Petr Novotný je prostě nadutý hňup.
00
Vlastimil Čech
15. července 2020
Nepochopil jsem, proč datum koncertu "odkazuje na nacistický pozdrav"? ... 8.8. v 8hod, 8 minut? Jako čtyři osmičky? 8888?  4 x 8? ...Těch dvaatřicet něco znamená? Co by znamenalo třeba 6.6. v 6 hod. a 6 minut? 6666? Žasnu, o co všechno jsem přišel... To je konspirace jak hrom!
00
LU
Leoš Ungr
15. července 2020
Novotný je odpad
00
EP
Eduard Piovarči
16. července 2020
00