Papež se v Maroku setká s migranty a podpoří umírněný islám
10. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 3539 2
Již dříve papež František navštívil islámský svět ve SAE. Nyní se chystá do muslimského Maroka v severoafrické zemi. Dnes o tom informovaly slovenské Hlavné správy. Během své návštěvy chce podpořit marockou vládu zaměřenou proti terorismu a umírněný islám. (Foto: Wikipedia)
 

 

 

 

František teprve nedávno navštívil Spojené arabské emiráty (SAE), kde s předním sunnitským imámem podepsal dokument odsuzující násilí.

Papež tehdy uvedl, že oba náboženští předstvitelé chtějí vyslat „jasný a rozhodný" signál, že mezi křesťanským a islámským světem je možný vzájemný respekt a dialog, uvádí portál.

Na konci března má Papež naplánovanou cestu do marocké metropole Rabat, což vyplývá z Vatikánského programu.

František se setká s králem Muhammadem VI. i s kněžími a řeholními sestrami působícími v zemi. Pro tamní katolickou komunitu bude také sloužit mši, přičemž plánuje i návštěvu sociálního centra v Rabatu.

Maroko již dlouho samo sebe označuje za klíčového spojence v boji proti islámskému extremismu a jeho král opakovaně kritizuje džihádismus a diskuze radikálního islámu, píší HS.

V severozápadní části země navštíví František školu pro imámy, nazvanou podle panovníka Institut Muhammada VI. Tento institut navštěvují islámští kazatelé z Maroka, subsaharské Afriky i Evropy.

Škola byla otevřena v roce 2015 a přijímá přes 700 studentů ročně. Je součástí aktivit marocké vlády zaměřených proti terorismu a fundamentalistickému islámu, které byly zahájeny v roce 2004.

Přesto Maročané tvoří neobvykle velkou část z válečníků extremistické skupiny Islámský stát (IS), uvádí portál.

Rabatská vláda se po celá desetiletí snaží dohlížet na náboženské učení v marockých komunitách v zahraničí, kde se někteří bojovníci pocházející z této země radikalizovali.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Pepa2 . Zdepa2
10. února 2019

Umírněný islám je oxymoron. Něco jako humanitární bombardování.

Že se ten Ferda pekla nebojí. Nebo je to jen tím, že je papež ateista nebo dokonce převlečený nosatec a má křesťanství i islám u zadku?


10
JN
Jaromír Novák
11. února 2019

Islam se šíří jak morová epidemie a Fanda má pocit ,že potřebuje ještě podpo-řit , samozřejmě na ůkor koho?Gorby měl za úkol od zástěrek rozložit SSSR a východní blok .Trumpeta oslabit a rozložit USA na úkor Izraele a Fanda rozložit a předat křesťanskou evropu islámu .Kujwa to sou věci.

 


00
Pepa2 . Zdepa2
10. února 2019

Umírněný islám je oxymoron. Něco jako humanitární bombardování.

Že se ten Ferda pekla nebojí. Nebo je to jen tím, že je papež ateista nebo dokonce převlečený nosatec a má křesťanství i islám u zadku?

+ 1