Papež o imigrantech: Milosrdný Samaritán přeci také nechtěl „dokumenty“
7. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 34649 20
Papež František při své páteční vatikánské „Mši za migranty“ vyzýval k mezinárodní reakci „solidarity a milosrdenství“ na probíhající imigrační krizi.

Aby oslavil páté výročí své návštěvy na italském ostrově Lampedusa, aby se sešel v roce 2013 s migranty, promluvil papež jak o migrantech, tak o jejich zachráncích ve své homilii při mši, kdy ty zachránce přirovnával k milosrdnému Samaritánovi moderních dnů.

„Děkuji zachráncům za to, že v našich dnech ztělesňují podobenství s milosrdným Samaritánem, který se zastavil, aby zachránil život chudákovi zmlácenému bandity,“ řekl František. „Neptal se, odkud je, po jeho důvodu k cestování ani nechtěl cestovní doklady… prostě se rozhodl postarat se o něj a zachránit mu život.“

Papež slíbil svoji „solidaritu a povzbuzení“ vůči migrantům, kdy je žádal, aby byli „svědky naděje ve světě, který se čím dál více upíná na přítomnost s nepatrnou vizí pro budoucnost a s nechutí dělit se.“

„S úctou ke kultuře a zákonům země, která vás přijímá, můžete spolupracovat na cestě vedoucí k integraci,“ dodal.

Pontifik našel rovněž tvrdá slova vůči takovým, kteří pochybili tím, že své dveře pro migranty neotevřeli, když je srovnával s utlačiteli chudých ze Starého zákona, kteří byli „udupáni“.

„Po kolika chudých se v dnešních dnech šlapalo!“ řekl. „Nemohu se dopustit toho, abych mezi ně nezahrnul i migranty a uprchlíky, kteří nadále klepou na dveře těch národů, které si užívají ohromné prosperity.“

František připomínající ty spousty migrantů, kteří v posledních letech ztratili své životy při pokusech o smrtonosné překročení Středozemního moře ze Severní Afriky do Evropy, opakoval boží slova ke Kainovi z knihy Genesis: „Kde je tvůj bratr? Jeho krev ke mně volá.“

„Bohužel reakce na tyto výzvy dokonce i v takovýchto časech hojnosti nejsou dostatečné a my se nadále rmoutíme kvůli těm tisícům mrtvých,“ řekl.
Papežova slova přichází uprostřed současné debaty o roli neziskovek poskytujících migrantům „převozní služby“ z Afriky do Evropy. Někteří včetně Evropské agentury kontroly hranic Frontex poukazují, že ten „povzbuzující faktor“ dostupnosti takovýchto služeb osmělil pašeráky lidí a tím vlastně zvýšil riziko smrti migrantů na moři. Frontex v 64 stránkové zprávě z roku 2017 poukázal, že neziskovky se staly komplicem pašeráků lidí, když migrantům poskytují spolehlivou taxislužbu mezi Afrikou a Evropou, čímž pašerákům snižují náklady a vylepšují rentabilitu jejich „business modelu“.

„Migranti a uprchlíci povzbuzení příběhy těch, kterým se to úspěšně povedlo v minulosti, se o toto nebezpečné překročení moře pokouší, neboť vědí, že se mohou spolehnout na humanitární pomoc, která je do EU dostane,“ uvádí tato zpráva.

Je ironií, že toto povzbuzování k riskantnímu jednání službami neziskovek a evropská politika otevřených hranic k migrantům v převážné míře přispěly k těm hrozným ztrátám na životech ve Středozemním moři.

Papež vracející se při své homilii k paralele s milosrdným Samaritánem řekl, že dnes mnozí podléhají pokušení raději se dívat jinam, než aby si špinili ruce s pomocí svým bližním v nouzi.

To pokušení „nabývá forem zavírání svého srdce vůči těm, kteří mají svá práva úplně stejně, jako je máme my, tj. práva na bezpečnost a důstojné životní podmínky. Ti radši staví zdi, skutečné nebo virtuální, než aby stavěli mosty,“ řekl.

„Když tak stojíme před výzvou současných pohybů migrantů, tak je jedinou rozumnou reakcí ta, která spočívá na solidaritě a milosrdenství,“ pokračoval František. „Taková reakce, které dělají menší starosti kalkulace, než potřeba rovnoměrného přerozdělení odpovědností a poctivého a upřímného vyhodnocení alternativ a uvážlivého managementu.“

Papež uznal, že ta správná imigrace „bere v úvahu dobro své vlastní země,“ přičemž rovněž „bere ohledy na ostatní v čím dále více vzájemně provázaném světě.“

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VC
Vítězslav Crha
7. července 2018
Bůh ví,jaká je ten pontifik co jej má zastupovat na zemi zrůda a jak pošlapal jeho slovo a sklání se před vrahem křesťanství. Tento pedofilní kačíř bude olizován věčnými plameny Božího rozsudku. V jeho očích je zmar, nenávist a zednářská povýšenost. Je to dochovní mrtvola na smetišti dějin světa. Defakto se všichni předchozí papežové postarali o vyslovení kletby nad Vatikánem. Jeho osud je zpečetěn.
70
Satan Atan Henoch
7. července 2018

On neposkvrněný, čistého srdce i vína nalitého, je tím, kdo oslavuje samaritána bez papírů. . Dobrá, jak chcete, občanské průkazy všech lidí na Zemi vám budou k ničemu a kontrolovat nikoho nebudete. .

 

Henoch


40
Dědouch11 *
7. července 2018
Naprostý souhlas. Rád tě vidím. smiley
30
JN
Jaromír Novák
7. července 2018
Já tebe taky , jak je na mácháči ,pokud mě paměť nešálí a nepletu se měl by si to mít co by kamenem dohodil.
20
Dědouch11 *
8. července 2018
Díky a nápodobně. Paměť tě nešálí. Mácháč už je zaprasenej. Prej. Tudy moje venčení nevede a moc se jinak neexponuju. Jo, 10 min po svých.
30
JN
Jaromír Novák
8. července 2018
Samá řasa ,samá tlama?
20
glossy diamond
8. července 2018
Nepřiplouvá někdo odněkud na něčem?
10
Jarin G.
7. července 2018

Ahoj Vláďo.

Ono se to nezdá, ale pomalu se to tu zvedá! Na podzim to tu bude ještě lepší!

To vím i sám podle sebe. Teď v létě je nějak míň času na PC! Jsem rád, že jsem to tu nevzdal, byť se mě "kdosi" na "T" posmíval: "... načapal jsem tam Jarina, tak jsem po něm hodil něco ve smyslu, že fušuje do řemesla nepříčetného mnohočetného a balwana". No to nebylo zrovna košer! (kk) Možná, že bych tam měl přidat reakci, že tu jsi častěji, než tam!!! Taky jsem v obraze!

Já si udělal soukromou statistiku, tak za poslední 2-3 dny tu byly reakce od 28 registrovaných uživatelů!!!

A k tomu jsou tu také navíc FBáři!

A to tu byli  mimo Víti, i Lubi (dnes Jaromír N.), Scipio, Monika, Dáša, dokonce i Marvan (dnes Zahradník), zřejmě i Richard (tedy jen z 1 příspěvkem) a i další, možná i ze starého AC24, ale s novými nicky!! Sebe a tebe ani nepočítám!

jeden borec od vody:

a jeden jen milej (taky jsme měli podobného jezevčíka)


40
Dědouch11 *
8. července 2018

30
Jarin G.
8. července 2018

Beru! Nejsem pomstychtivý a zlobit se dokážu jen krátce, pak to vyprchá! A ještě mě potěší, když se někdo "sekne". Prej jako ti dva!

Jo a ještě jsem si ze "starých" vzpomněl na Johna M. Ten tu také bývá, sice ne často a jen krátce, ale bývá tu!


20
JN
Jaromír Novák
7. července 2018

Kurwa Fanda to je materiál , ví moc dobře k čemu to povede , z hlediska občanskýho nesvéprávný ,z hlediska duchovního satanista antikrist .

Satan volí EU , NATO , a pro imigrantskou neomarx liberální politiku aneb falešný pokrytecký pseudohumanista


50
Jarin G.
7. července 2018

Ahoj Lubi!

Našel jsem gif, který vypadá srandovně. Je v tom ale určitý symbol, kdo brzy zasedne na papežský stolec: černý a zřejmě LGBT stoupenec!


60
JN
Jaromír Novák
8. července 2018
Čau Jari ,moc,,pěkný'' fšak už jim vomejvá nohy ,hold čeerná frčí .Rití k nebi a kedlubem mlátit o zem , kurwa to jsou ale vyhlídky.
30
Pepin ...
8. července 2018
Asi tak. Jde to od deseti k pěti. A nejhorší je, že mladý to nezajímá nebo si hrajou na humanitu a přitom vědí prd, kam to spěje. K jejich zkáze. My důchodci to už nějak doklepem, ale co oni? Ten jejich nezájem se jim v budoucnosti nevyplatí, až budou makat na přičmoudlé pány, ho.no dělající a jen šuk.jící jejich ženy.
20
glossy diamond
8. července 2018
Jenže v tom okamžiku je papežský stolec k ničemu.
20
Jarin G.
8. července 2018
A teď jsi to glossy rozkryl. A myslím to vážně, žádná ironie!! To je to jádro pudla.
20
PE
Pátý Element
7. července 2018

TOHLE ZE JSOU SKUTECNI MIGRANTE ? >>

https://www.youtube.com/watch?v=M0PjOxEQk2Q


00
Satan Atan Henoch
7. července 2018
Ahoj Jaromíre, satan had volí vždy blbě. Satan Můj synovec se vlastně jmenuje jinak, Satan je to, co dělá a k čemu byl stvořen. Jak jsem říkal už dříve, kluka zabila církev, když mu bylo šest, aby nemohl opravovat chyby v prostoročasu. Proč si myslíš, že se jisté chyby nesměly dát do pořádku ? Historie církve napoví zcela jasně. Když upálili Mistra Jana Husa, hádali se o papežskou pokrývku hlavy hned tři papá. Jeden horší, než druhý. Teď, ačkoliv Benedikt ještě žije, převzal otcovství Fanda a fandí si, že dcery a synové rovněž změní otce. No, jak kdo zvolí, toť jeho věc. Dnes to vypadá, že ti vlci, které jsou vybití v přírodě, se umístili jinam. Henoch. Jinak náš kluk, co ho zabili, aby nemohl cestovat prostoročasem, se jmenuje Víťa, po tatínkovi. Tohle je jejich práce, protože jenom oni mohou obsáhnout celý prostoročasový kolečko a opravit chyby. Co to dalo práce Víťu vskřísit. Ještě musíme chvíli počkat, až se mu zahojí rozbitá hlavička a pak pomůže s těmi chybami. Zatím ale je v kameni, jenže až se uzdraví a vstane, tak zmizí evropské Alpy. Tak jen tak na okraj, aby bylo jasný, co znamená energie ukrytá ve hmotě. Snad to církvi nebude vadit, ale první, kdo od něj dostane přes hubu, bude asi ona. Počítám, že se v prach obrátí. No nic, říká se tomu střídání a Benedikt je Můj dobrý známý. Vlastně mu Víťa splní jeho vroucné modlitby. Vít, jeho táta taky ví, kde se stala chyba a strejda Ježíš ? Tomu udělali z rodiny pedofilní a genderský doupě, tak očista jeho opravdové rodiny, viditelných a neviditelných čistých lidí, jenom uvítá. Až vám před očima zmizej Alpy, nebude to dlouho trvat a zkamení had, pravý satan toho času církevní vynález na ovládání ovcí. 
20
glossy diamond
8. července 2018

No jo, ale ne všichni se cítí dělat ze sebe samaritány. A je jich většina.

Takže pokud jsi bez dokladů - plaváčku sypej domů, nebo tam, kde tě vylovili. cool


20
Jarin G.
8. července 2018

Jasně. Já kdybych byl mezinárodně hledaný zločinec,vrah, terorista, tak sebou taky žádné doklady tahat nebudu. Vždyť mi v té EU sami zařídí  novou identitu, jakou si budu přát. To co tvrdí ten Franta, jsou jen kecy na zakázku!

Už jsem četl vícekrát, jak se někdo prohlásí, třeba, za Syřana a když na něj pak tlumočník promluví, tak nerozumí ani jednomu slovu v "mateřštině"!


20
VC
Vítězslav Crha
7. července 2018
Bůh ví,jaká je ten pontifik co jej má zastupovat na zemi zrůda a jak pošlapal jeho slovo a sklání se před vrahem křesťanství. Tento pedofilní kačíř bude olizován věčnými plameny Božího rozsudku. V jeho očích je zmar, nenávist a zednářská povýšenost. Je to dochovní mrtvola na smetišti dějin světa. Defakto se všichni předchozí papežové postarali o vyslovení kletby nad Vatikánem. Jeho osud je zpečetěn.
+ 7