Panika, nacionalizace a nejsilnější nepokoje na ulicích za posledních 50 let. Rockeffelerův analytik předpovídá blízkou budoucnost
11. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 11345 6
Panika, nacionalizace a nepokoje na ulicích, které svět neviděl za posledních 50 lety. Právě tak popsal budoucnost americké i globální ekonomiky vedoucí analytik americké banky JP Morgan Marko Kolanovic.
 

 
Loading...

Na počet desetiletého jubilea začátku světové finanční krize 2008 Kolanovic zveřejnil speciální analytickou zprávu, ze které vyplývá, že dnes světové finanční trhy jsou zranitelné před novou krizí ještě více, než před deseti lety.

V případě, když dojde k nejnegativnějšímu scénáři, krize bude natolik všeobjímající, že centrální banky, aby zachránily ekonomiku, dokonce budou nuceny provádět faktické operace nacionalizace nejvíce poškozených společností a vykupovat jejich akcie na trhu.

Tato negativní prognóza Kolanovice tvrdě zkritizovala regulátory amerických a světových finančních trhů. Zpráva experta přitáhla pozornost médií právě proto, že Marco Kolanovic má reputaci člověka, který nemá sklony k přebytečnému pesimizmu, ale někdy může přesně předpovědět budoucí problémy na světových trzích. Odborník, který už předpověděl několik malých krizí, teď může přesně předpovědět i velkou krizi. Kromě toho, Kolanovic je vedoucím analytikem banky JP Morgan, která řídí aktiva v hodnotě 2,7 trilionů dolarů a tradičně se pokládá za „rodinnou banku" Rockefellerů.

Kolanovic uvádí několik tezí, které poukazují na zranitelnost nynější struktury finančních trhů.

Za deset let, které uplynuly od krize 2008, se prudce zvýšil počet burzovních a finančních operací, které přijímaly za několik vteřin počítačové systémy bez účastí lidí.

Podle hodnocení Aite Group, kterou citoval časopis The Ekonomist v roce 2014, přibližně 65 % transakcí na americkém fondovém trhu provádí počítačové algoritmy, a ne lidé.

Kolanovic už popisoval několik malých krizí (například v únoru letošního roku, kdy americký trh bez důvodů ztrácel několik procent denně), které byly vyvolány „stádním chováním" počítačových programů, jež řídily triliony dolarů. Prakticky ve všech podobných programech je založena instrukce, kterou můžeme přeložit do lidského jazyka následovně: „Když se stalo něco nepochopitelného a neznámého, prodávej všechno a hned."

Ve výsledku z toho vzniká řetězová reakce, když zpočátku od vnějšího šoku panikaří počítače a prodávají akcie za jakoukoliv cenu, a pak to dělají ostatní počítače, které také začínají prodávat — a tak dále až do krachu trhu.

V minulosti takové situace přerušovali lidé, kteří přicházeli na trh, aby koupili náhle zlevněné akcie. Během posledních deseti let ovšem tito lidé byli propouštěni, protože nebyli už potřební. Kromě toho byli dražší než počítače.

Tuhle řetězovou reakci Kolanovic nazývá velkou krizí likvidity a předpokládá, že budou použity tiskařské stroje centrálních bank jako radikální opatření. Vyvolá to nepředvídatelné sociální a ekonomické následky.

Dá se předpokládat, že taková krize bude krátkodobá a že konečně lidé na trhu udělají pořádek. K tomu ale dojde jen za podmínky, že vnější šok, který i vyvolal řetězovou reakci, bude krátkodobý. Problém je v tom, že pokud šok bude systémový, trh se nepodaří zachránit pomocí obvyklých metod.
Je nutno se také podívat na analytickou zprávu Marka Zandiho, hlavního ekonoma ratingové agentury Moody's. Zandi popsal pravděpodobný scénář šoku, který může přivést k opakování světové finanční krizi.

Zandi tvrdí, že minulá krize začala na trhu s nemovitostmi, a pak se přemístila na celý finanční sektor a ekonomiku. Dnes se epicentrem krize mohou stát společnosti s velkým objemem půjček.

Toto hodnocení je spojeno s tím, že měnová a regulační politika USA za poslední deset let vedla k tomu, že místo bubliny hypotečních úvěrů vznikla úvěrová bublina nezdravých společností, které by v rámci přísnější měnové politiky neměly mít přístup k vypůjčovaným prostředkům. 

Potenciálně toxické dluhy amerických společností tvoří 2,7 trilionu dolarů, přičemž rychle rostou. Značná část dluhů již zadlužených amerických společností jsou dluhy s nefixovanou procentní sazbou. Při dalším zvýšení sazby FEDem se i samy společnosti, i jejich věřitelé začnou sypat jako domino. Ekonom společnosti Moody's zdůrazňuje, že je ještě brzy na to s jistotou tvrdit, že právě tyto toxické dluhy povedou ke kolapsu, ovšem podobnost situace se situací před vypuknutím krize roku 2008-2009 přivádí na nedobré myšlenky.

Stojí za to říci, že Moody's již své klienty upozorňovala, že na Ameriku se valí „bezprecedentní" vlna korporativních bankrotů nezdravých společností a tato vlna povede k velmi vážným negativním následkům pro ekonomiku jako takovou.

Není těžké uhodnout, že jako silný vnější šok, který vyvolá burzovní paniku, bude tato „vlna bankrotů" naprosto ideální.

Díky tomu, že současná světová ekonomika je vysoce integrovaná, v případě začátku další krize v USA utrpí, stejně jako minule, dokonce i země, které nebudou mít žádný vztah k její genezi. Taková je podstata globalizace. Ale, na rozdíl od roku 2008, v případě příchodu další krize, u velmi mnoha zemí vznikne přání obrátit globalizaci nazpět — a pokud možno izolovat Washington na americkém kontinentu a zbavit ostatní svět od jeho nesporně toxického politického a ekonomického vlivu.

Zdroj: cnbc.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jiří Novák
11. září 2018
Bohužel židi vzaly penězům jejich původní smysl. Aby malé správní celky a jejich obyvatelé věděli, že když se budou snažit a pracovat budou prosperovat. Dnes už neprosperuje nikdo, kromě miliardářů. Všichni jedem na dluh a přitom makáme ne na sebe, ale opět na miliardáře. Penězi se má určovat cena zboží a ne jimi svět ovládat, jako to dělaj židi. Jo a demokratický politici. 
70
JN
Jaromír Novák
11. září 2018
Zdař Jiří přesně tak , to co si dovolují chazaržidovský bangstermafiáni je až neuvěřitelné ale horší je že většina se od têchto satanových zmijí nechá koupit a uctívá je doslova a to je k zblití velebnosti.
60
PA
Piovarči Aragonit
12. září 2018

Práve preto treba tento systém povaliť, je pre väčšinu ľudí zničujúci. Volme späť komančov. Čína je komunistická a predsa funguje. Nemáme čo stratiť. Stratia bankstri a veľkokapitalisti. A to právom. Súdobé bankovníctvo je potrebné odsunúť na vedľajšiu kolaj a zriadiť obecné pokladnice a družstevné bankové spolky na celkom iných princípoch vzájomnej svojpomoci.

Tak že kam to soudruzy z USA dopracovali

Potenciálně toxické dluhy amerických společností tvoří 2,7 trilionu dolarů, přičemž rychle rostou

Pripravili svetu bezperecedentnú krízu. Toto je ale zámer na kríze sa opäť nabalia tí čo sa nabalovali aj na predchádzajúcich krízach. Na čo je svetu takýto systém? Ktorý kvôli ziskom vraždí vlastných ľudí?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roztavená ocel vo WTC

Súvisiaci obrázok

Ako aj v prípad 11/9 keď establišment USA zorganizoval zrútenie dvojičiek kde priamo zarvalo 3000 ľudí a nepriamo ďalších 2000 na následky pádu a kontaminácie škodlivinamo ako je stroncium, trítium a ďalšími exotickými prvkami vznikajúcími výhradne pri jadrovej reakcii. Na Manhatane sa rozšírila rokavina hlavne medzi záchranármi, policajtami a robotníkmi ktorí likvidovali trosky. Prví uhynuli po pár týždňoch záchranársky psi, ktorí pátrali v troskách

Chceme aby nám vládli títo masový vrahovia?

O tom kde sa vzalo v troskách WTC trítium pod fotkami:

http://aragonit9.blogspot.com/2016/11/pochmurna-nedela-6.html


00
FL
Florence Lawrence
12. září 2018

Začněte vydělávat 165 eur na 283 eur za hodinu, abyste mohli pracovat online z vašeho domova několik hodin denně. Moje první platba činila 30682 EUR za práci 4 hodiny denně a ona byla v pořádku a zcela změnila můj život. Každý musí zkusit tuto práci právě tím, že následuje tento odkaz ..

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­7­­2.C­­o­­m


00
JN
Jiří Novák
13. září 2018
Když to tak vydělává, tak si zaplať reklamu a nepruď tady. 
10
JN
Jiří Novák
11. září 2018
Bohužel židi vzaly penězům jejich původní smysl. Aby malé správní celky a jejich obyvatelé věděli, že když se budou snažit a pracovat budou prosperovat. Dnes už neprosperuje nikdo, kromě miliardářů. Všichni jedem na dluh a přitom makáme ne na sebe, ale opět na miliardáře. Penězi se má určovat cena zboží a ne jimi svět ovládat, jako to dělaj židi. Jo a demokratický politici. 
+ 7