Palach v Hong Kongu: Demokraté podpálili odpůrce demonstrací
12. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 11940 1
Protestanti plní demokratické touhy po svobodě v Hong Kongu tím, že zahájili již defacto pouliční válku proti hongkongské vládě. Jejich útoky již nemají nic společného s protesty z června. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Zastánci demokracie v pondělí polili benzinem a podpálili nedemokratického zastánce oficiální (pročínské) hongkongské vlády. To je velmi demokratické gesto, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Jak se stát Palachem v Hong Kongu

V pondělí asi v 13:00 hod. muž jménem Leung se hádal s protestanty v Ma On Shan na tzv. nových územích Hongkongu. Nelíbilo se mu, jak demokratičtí svobodomyslní protestanti v boji s policií devastují Hong Kong.

Maskovaný demokrat jeho nelibost s protesty ocenil tím, že muže polil z bezprostřední blízkosti benzinem na horní části těla a hlavě, a zapálil. Během zlomku vteřiny se z muže stala planoucí pochodeň.

Hádku a útok benzinem z bezprostřední blízkosti několika desítek centimetrů natáčelo na mobilní telefony jako legrační šou nejméně 3 až 5 osob.

Policie uvedla, že muž utrpěl život ohrožující zranění a byl v kritickém stavu převezen do jedné z nemocnic v Hongkongu.

Bude Procházková spokojená?

Na ČT 24 v pořadu Horizont 8.11.2019 v 21:31 hod. pro Kateřinu Procházkovou, analytičku Sinopsisu, bylo fajn zprávou, že svitla naděje na eskalaci protestantů, protože zemřel v pátek dvaadvacetiletý Alex Chow, což je dobrá rozbuška. Student hongkongské vědeckotechnické univerzity ze střechy třetího patra parkovacího domu spadl do druhého patra a utrpěl při pádu poranění mozku a od pondělí 4. listopadu byl v kómatu. Zemřel v pátek 8. listopadu ráno. Nikdo přitom neví, jestli to bylo v souvislosti s demonstracemi.

Procházková dále uvedla: „…určitě je to velice důležitý milník…, může to být přesně ten katalyzátor, zlom, který vtáhne (lidi) opět do ulic.“

Fantastickou zprávou k tomu asi bylo, že v pondělí byl při potyčkách postřelen jeden mladík. To je další důvod k zuřivosti. Protestanti, kteří zahájili celoměstský den akcí zaměřených na ochromení finančního centra a dopravy, reagovali vandalskými útoky po celém Hong Kongu.

To již nejsou demonstrace. V České republice by byla při takovém běsnění na pomoc policii již asi povolána i armáda.

Zdroj: pz.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
12. listopadu 2019

Zastánci demokracie v pondělí polili benzinem a podpálili nedemokratického zastánce oficiální (pročínské) hongkongské vlády. To je velmi demokratické gesto, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček

Tá nenávisť ktorú mocenská ideológia západu očkuje do svojich slniečkárov je strašná. Ale ich cilom je ničiť nežiadúci systém. USA sa pustili tentokrád do Číny. A takto to vypadá v "demokratickej" praxi upalujú sa ľudia s iným názorom.

Treba to zavierať a tvrdo trestať

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html


00