Padesát proti dvěma. Skupina migrantů napadla policii
11. října 2018 Redakce AC24 Ze světa 11922 1
Dva italští policisté zatkli gambijského občana a poté je obklopila skupina přistěhovalců, kteří se ho snažili vysvobodit.
 

 
Loading...

„Bylo jich tam 50, a my jsme byli dva, bylo to hrozné. Nicméně nakonec se nám ho podařilo spoutat," řekli policisté, kteří chtějí zůstat anonymní, a kteří slouží u dopravní policie italského města Cerignola.

Večer 5. října v blízkosti Borgo Mezzanone (sídliště ležící 15 km od centra města Foggia), naproti velkému migračnímu recepčnímu centru (třetí největší v Itálii počtem přistěhovalců, kteří v něm bydlí), byli zástupci bezpečnostních sil obklopeni a napadeni. Publikace v Corriere della Sera se objevila 8. října.

Jak píše deník, desítky uprchlíků se pokoušeli dostat z rukou policistů Omara Jallowa (26letého občana Gambie), který byl již stíhán pro různé trestné činy. Policie nejprve pronásledovala narušitele zákona na hlídkovém vozidle a poté za ním jela až hluboko do „ghetta".

Jeden z policistů situaci okomentoval:

„Odpoledne jsme kontrolovali pořádek v ulicích města. V určitém okamžiku jsem zamával značkou, abych zastavil řidiče jednoho z aut. V autě byl občan Gambie, který místo toho, aby zastavil, prudce zrychlil, a snažil se do nás najet. Během pronásledování se řidič také snažil najet do domu a také nás vytlačit do příkopu. Když dorazil do čtvrti poblíž centra města, vystoupil z auta, a tak jsme za ním museli běžet. V tu chvíli nás napadla skupina migrantů, kteří to viděli. Bili nás rukama a nohama, házeli kameny a lahve. Naštěstí se nám podařilo vyslat signál přes vysílačku. Po 10 minutách dorazily další čtyři hlídkové automobily z různých okrsků a poté útočníci uprchli. Gambijec je v současné době ve vězení a je obviněn z toho, že odporoval a způsobil újmu úředníkům."

Policie musela vyhledat lékařskou pomoc v nemocnici v Cerignole. Jeden z nich utrpěl zlomeninu nosní přepážky. Lékaři říkají, že se uzdraví do 30 dní.

Druhý policista se vrátí do služby během dvou týdnů.

Zdroj: corriere.it

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MG
martin garix
13. března 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00