Ovčáček o návrhu na vyznamenání generála Pavla: Pan prezident se už rozhodl
15. března 2019 Redakce AC24 Z domova 249972 22
Poslanci Top 09 hodlají navrhnout armádního generála Petra Pavla na státní vyznamenání. Zástupce vedení strany o tom informoval novináře při příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO.

 
 
loading...
 

Sputnik získal komentář k této události od mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka a poslankyně PS ČR Karly Maříkové.

O návrhu na vyznamenání generála Pavla napsal portál aktuálně.cz. Podle portálu by Sněmovna návrh na udělení Řádu bílého lva měla projednat začátkem června. Důvodem pro udělení je podle TOP 09 úspěšná mise generála v NATO, kde Pavel působil ve funkci generálního tajemníka během období let 2015 až 2018. O svém záměru a dalších důvodech pro vyznamenání armádního velitele informovala strana v krátkém videu na Twitteru.

Událost okomentoval pro Sputnik tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček: „Pan prezident se už rozhodl, že ve státní svátek 28. října 2019 propůjčí Řád Bílého lva I. třídy generálmajorovi Emilu Bočkovi, válečnému veteránovi, který nedávno oslavil 96. narozeniny.“

„Válečných veteránů, kteří bojovali ve druhé světové válce za osvobození naší vlasti, si pan prezident nesmírně váží. A právě tito váleční veteráni si vysoká státní vyznamenání opravdu zaslouží,“ vysvětlil postoj prezidenta Jiří Ovčáček.

Vlastní postoj k návrhu TOP 09 vyjádřila pro Sputnik i poslankyně Poslanecké Sněmovny za SPD Karla Maříková:

„Řád Bílého lva je nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Jakými  mimořádnými  zásluhami si ho pan generál Pavel zasloužil, mi zůstává utajeno. Důvody, které TOP 09 uvádí pro udělení tohoto vyznamenání  generálu Pavlovi, jsou důvody, které můžeme uvést na každého policistu, hasiče nebo záchranáře.“

Poslankyně dále pokračuje a uvádí možné důvody pro návrh TOP 09:

„Udělení nejvyššího státního vyznamenání generálu Pavlovi, který svým postojem nějak zapomněl, že je Čech, je absolutní devalvace tohoto vyznamenání. Ale je možné, že to je předplatné za boj proti dezinformacím, kterým se pan generál letos chystá věnovat. Nezbývá, než čekat naplnění nápisu, jenž je na tomto vyznamenání: „Pravda vítězí“.“

Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním, o jehož udělování rozhoduje prezident České republiky za vynikající občanské zásluhy o budování demokratické společnosti, výsledky práce a obranu státu. Návrh na udělení tohoto vyznamenání předkládá prezidentovi Sněmovna po doporučení příslušného sněmovního výboru, Senát a vláda.

Mimo jiné může prezident v této věci rozhodnout i bez podobného návrhu. Udělování státních vyznamenání pro české občany probíhá 1. ledna a 28. října.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
15. března 2019
Ja navrhuji na statni vyznamenani radu bileho lva Adolfa Hitlera, ten udelal pro Ceskoslovensko vice nez Pavel
40
JN
Jiří Novák
16. března 2019
Kvůli tykovýhle vymazaný zaprodaný zelený palici se člověk stydí, že je Čech a další zaprodanci to chtěj vyznamenat? Čím větší zrádce a kolaborant, tím víc demokratickejch metálů. Vlastenec dostane hov.no, ale demo kolaboranti už pod tíhou metálů sotva dejchaj. Demokracie zprofanovala už naprosto všechno. Dřív vyznamenání něco znamenalo, ale dnes ho maj i vrazi Mašíni, tak je úplně jedno jestli tenhle debil dostane další. Pro národ stejně zůstane zrádcem a debilem.
40
EB
Eda Beda
16. března 2019

Nechi zpátky do područí ruska a komunistů kteří zde zničili veškerou vzdělanost, svobodu a rozum jak je vidět i zde na těhlech stránkách a v komentářích.

Byli jsme jen poslušní nesvobodní otroci. Dnes je svoboda a demokracia a na EU i NATo s emůžeme podílet.


03
HR
herman romanowski
16. března 2019

Za 20let "područí" SSSR (nikoli Ruska) si nevzpomínám,že by se tady provatizovaly jak průmysl, tak prosperující podniky,banky.Voda nám patřila i s přečerpávacíma stanicema.Vyráběli jsme od špendliků až po letouny skoro vše.Soběstační,koruna krytá zlatem a jinými aktivami státu byla samozřejmost.

Pokud se Bédo cítíte víc svobodný než tehdy,tak buď jste tu dobu nezažil anebo jste moderní prefabrikát mediální lobotomie.


30
JM
John Maxwell *
16. března 2019

Tak jest yes

Doplním ... PRIVATIZACE = Vyvedení majetku (státu,firmy,občana ...) mimo stát ,zkráceně zlodějina alá Havel a spol ...


30
JN
Jiří Novák
16. března 2019
Za tohle musí být placenej Hermane. Tak blnej snad ani nikdo bejt nemůže.
20
EB
Eda Beda
16. března 2019
Ne nejsme nikde placenej. Placenej je tenhle web a to z ruských peněz s jediným důvodem. Rusko che zase získat vliv nad ČR.
01
Dědouch11 *
16. března 2019
Být takový debil zadarmo, to je konečná.
20
Wiloni .
16. března 2019

On si byl pro výplatu už po prvním příspěvku.

ty ostatní už sem psal zdarma, ve volném čase.

Prostě ze sebe dělá debila nad rámec pracovních povinností.


10
EB
Eda Beda
17. března 2019
A že tady není ani jeden článek podepsaný autorem a web patří dámě které má butyk vám divný není?
00
EB
Eda Beda
16. března 2019

40 let v područí ruska. Mučili jsme a zabíjeli vlastní lidi. Hranice obehnány ostnatým plotem pod proudem, minová pole a postřílení lidé na hranicích. 

Ekonomika které nedokázala poskytnout ani základní potřeby. Zničené životní prostředí a hlavně ohnutá záda.

Tohel byla skutečnost pod ruskou nadvládou. Dnes jsme svobodní. že se s vlastní svobodou přichází i něco špatného za to si konečně můžeme samotní a nelze konečně svalovat vinu na někoho jiného.


02
JN
Jan Novák
16. března 2019
Nauč se aspoň psát pořádně česky blbínku.
20
EB
Eda Beda
16. března 2019

Když ti dojdou argumeny tak neutíkej jako baba.

 Chceš aby ti zas někdo vládl? Chceš zavírat oči nad mučením, chceš se zase bát? Nebo chceš být svobodný, moci říct svůj názor?

O to tady jde.

 


01
Dědouch11 *
16. března 2019
A kde máš nějaký argument ty, trubičko. Otom, že jsi debílek s tendenčním uvažováním svědčí už to, že píšeš o "ruské nadvládě". Jsi slabý na hlavu, to je evidentní.
10
HR
herman romanowski
16. března 2019
Bédo,Bédo sociální systém nebyl proti lidem. Stavěly se byty,třeba si se u podniku upsal na pět let (konkrétně ČKD) a dostal si byt. Rodina byla základ a priorita státu, novomanželská půjčka až 50tis. se 4% úrokem ani o chlup víc,při narození dítěte byl úrok snížen.Byly i bez úročné půjčky. Životní prostředí bylo rozhodně čistější a bez roundapu,mrňatům nikdo nepíchal hexavakcíny -dnes je nárůst autismu a adhd o 800% až 900% od r.1995...tak nevim,kdo koho zabijí a mučí. Československé státní normy v potravinářském průmyslu (oborové) byly velmi přísné a dalo se jíst všechno...Kdyby si chtěl vytáhnout "frontu na banány",tak si něco nastuduj historie a zjistíš kdy a na jaké státy v té době byly uvaleny sankce USA prostřednictvím OSN na export plodin. Jinak dnešním pocitem svobody,se ohání pouze dokonalej otrok tohoto systému...
30
EB
Eda Beda
17. března 2019

Bylo tady tak krásně, že kdo chtěl někam jinám tak ho na hranicích zastřelili..

Životní prostředí - takže ty zhuntované lesy na horách to si taky nepamatuješ, řeky bez života to si taky nepamatuješ? Svinstvo p otěžbě uranu který se odvezl do ruska si taky nepamatuješ? Půdu zasviněnou naftou na základnách ruska to si taky nepamatuješ? Zavřený lidi co řekli svůj názor to si taky nepamatuješ? Umučený a popravěný si taky nepamatuješ? 

Ty jsi totiž dostak byt a půjčku a to ti stačilo?

Dnes mám svobodu a nepotřebuju se nikomu uvazovat když chci byt. Můžu si dělat co chi a žít jak chci a říkat si co chci. Mám svobodu. 

 


00
JN
Jiří Novák
17. března 2019
Ach ty božská prostoto.
10
HR
herman romanowski
17. března 2019
Kolik takových bylo? Samozřejmě,nesouhlasim se střílením lidí,ale víš co je zajímavý,že spousta po "hadrákovejch" politiků třeba do USA cestovala běžně,na Jugošku mi stačila doložka. A jinak z mejch známejch,co zdrhli za totáče okolo 80.let,tak se vrátili všicni do jednoho hned,jak to šlo a náš úhel pohledu se naprosto shoduje. Nikomu názor neberu,každej máme svůj,což je dobrý. Co se týče lesů,konkrátně Brd a okolí,co jsem jako pubescent jezdil na vandry,tak z těch míst se mi chce dnes opravdu plakat,vše vykácený a splundrovaný.S Přibrami nakupovali i Amíci, nemysli si,že to byla jen výsada SSSR,kupovali i ten odpad,ze kterýho jsou haldy v Příbrami dodnes. Svobodu? Já si nevzpomínám,že by za času minulých ti mohli vtrhnout do baráku a zkoumat čím topíš,aby ti fízl bez povolení státního zástupce mohl locknout web až 90dní,pokud nějakej provokatér hodí na diskuzi něco,co se neocons nebude líbit.Nevzpomínám si na fízlácké monitorovací a kamerové systémy na každym rohu nebo v paneláku,ve výtahu...a věřmi,že ani popelnice neměly svoje zamykací prvky. Mě nešlo o půjčku,ale o to,že to nebyla lichva,ze svého platu mi nájem družstevního 2+1 v Praze stačilo 7% z platu .Byl jsi Bédo na vojně???
10
EB
Eda Beda
19. března 2019
Ale pod područí ruska se zde 40 let lidi střileli a mučili. To že jsi před tím zavíral oči, protože jsi pak dostal byt jen ukazuje jak nemorální režim to byl.
00
PF
pain Face
19. března 2019
Uz jednou ti tady psali že to bylo SsSR a ne Rusko. Ale ty jsi nevzdělaný imbecil a tím jak to tady opakujes nám to jen dokazuje že jsi jen omezený jedinec. Ve výboru 7-9 lidí lteri hlasovali o intervenci ČSR byl je  jeden rus a ten hlasoval proti.tak si jdi dát facku . Jen prekrucujes historii ale tady nepochodis tak táhni hltat sracky na novinky a tady neotravuj. Tam můžeš vykládat svoje moudrá o základnách plných rusů tady byly ukrajinské jednotky SsSR a první rok tu byli jen ruští novináři hlavně. Víš hovno a ještě to hovno opakujes. Opicko
10
JN
Jiří Novák
20. března 2019
No jestli je Beda produkt dnešního demokratickýho školství, tak potěš prdel. Jsme v hajzlu. Doufejme že ne, že je to jen placenej provokatér.
00
JJ
Jaroslav Jaroslav
22. března 2019
Vojnový štváč....bodka
00
TF
tomas fuk
15. března 2019
Ja navrhuji na statni vyznamenani radu bileho lva Adolfa Hitlera, ten udelal pro Ceskoslovensko vice nez Pavel
+ 4

EB
Eda Beda
16. března 2019

Nechi zpátky do područí ruska a komunistů kteří zde zničili veškerou vzdělanost, svobodu a rozum jak je vidět i zde na těhlech stránkách a v komentářích.

Byli jsme jen poslušní nesvobodní otroci. Dnes je svoboda a demokracia a na EU i NATo s emůžeme podílet.

- 3