Otázka života a smrti: 15 tisíc bílých jihoafrických farmářů hledá útočiště v Rusku
10. července 2018 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 235310 23
Delegace třiceti jihoafrických rodin farmářů dorazila do ruského zemědělského pásma ve Stavropolské oblasti, uvádějí televizní zprávy Rossija 1. Farmáři tvrdí, že doma čelí násilným útokům a vyhrožují jim tam smrtí.
 

 
Loading...

Až 15 000 Búrů, potomků holandských osadníků z Jihoafrické republiky, se plánuje přestěhovat do Ruska kvůli rostoucí vlně násilí, která plyne z vládních plánů vyvlastnit jejich pozemky, jak uvádějí představitelé delegace.

„Je to otázka života a smrti, už došlo i k fyzickým útokům. Jsme v situaci, kdy politici vyvolávají vlnu násilí," řekl představitel delegace Adi Slebus médiím.

„Podnebí zde (Stavropolský kraj) je mírné a tato půda je Bohem stvořená pro zemědělství, proto nás náš plán tak přitahuje."

Nová jihoafrická vláda pod vedením prezidenta Cyrila Ramaphosy se zavázala vrátit pozemky, které vlastnili bělošstí zemědělci od začátku sedmnáctého století, černošským občanům země. Vláda uvedla, že má v plánu skoncovat s dědictvím apartheidu. Dnes je totiž většina zemědělských území Jihoafrické republiky stále v rukou bělošské menšinové populace.

Skupiny pro ochranu humanitárních práv uvedly, že tato vládní iniciativa vyvolává násilí. V letech 2016 — 17 v Jihoafrické republice došlo k 74 vraždám a 638 fyzickým útokům. Násilí je zaznamenáno zejména proti bílým farmářům, údaje uvádí jihoafrická skupina pro práva menšin AfriForum.

Zemědělci jsou připraveni k tomu, aby přispěli ke vzkvétajícímu zemědělskému průmyslu Ruska, uvádí televize Rossija 1. Každá rodina je připravena investovat až 100 tisíc dolarů do pronájmu pozemků ve Stavropolském kraji.

Rusko má 43 milionů hektarů nevyužité zemědělské půdy a nedávno zahájilo státní program pro rozdávaní volných pozemků ruským občanům, který byl zahájen v roce 2014 a má obrovský úspěch v zemi.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Satan Atan Henoch
10. července 2018

Farmář, který dokáže komunikovat s přírodou tak, aby ji neubližoval a zároveň aby mu pomohla uživit se, je vítán všemi. Rusko ztratilo ve válkách velmi mnoho otců budoucích rodin, proto je jejich půda nevyužitá. Pokud farmář respektuje nepsaná pravidla Přírody, pak je vítán. Pokud ale leje do země jedy, ničí všechen hmyz i včely a ještě u mocných žebrá o dotaci, toho vych vykop tak, až by prorazil žbrlení dva kiláky ode Mne.

 

Henoch


50
V2
Vaclav 2
10. července 2018

Už jsem to tady jednou uváděl...kdo zná dějiny JR? President Ramaphosy si dělá popularitu a lže. Bílí farmáři nikdy neukradli půdu původním černochům ! 

To proto, že na jihu nebyli žádní černoši...nebyli tam žádní původní obyvatelé, nebyl tam nikdo..pustá země. Při osidlování dostali bílí celá rozsáhlá území, kde zakládali podniky a farmy. Obyvatelstvo se skládalo ze tří skupin, největší byli bílí z Francie, Holandska atd., Většina byla přivezena do JR násilím, rozhodnutím soudů, byli to převážně vězni. Další část byli z arabského světa a pak černoši. Původní černoši neuměli nic, neznali zemědělství ani řemeslo. Nechávali se zaměstnávat. 


40
Satan Atan Henoch
10. července 2018

Ano, Václave, navíc černoši jsou původem z Austrálie, Abordžince málem vyvraždili, a protože v jejich povaze není práce, šli tam, kde práce byla. Bílí osadníci je zaměstnali tak, že jim museli vyložit i to, jak sázet, prostě všechno. Jakmile bílí museli odejít, nastala v jejich zemích inflace astronomického rázu. Vedle bílých se uživili, sami nikdy. Historie mluví jasně, současnost taky. Proto je tak snadné je dostat do Evropy. Patří do Austrálie, jako že se Henoch jmenuju. Stačí najít nějaké kosti a bude to jasné.

 

Henoch


40
V2
Vaclav 2
10. července 2018

Henochu, ano, přesně...

jen pro upřesnění, v JR vládla pohoda, všichni měli všechno a bílí si vážili všech co pracovali, protože to byla nutnost. Potom přibývalo nájezdníků z evropy a začínal známý systém aparthaidu... Začátek taky nebyl špatný, černoši měli vše, postupem doby bílí nekontrolovaně přeháněli vládnutí a to bylo svinstvo - utlačování a ponižování černochů. Černoši se do JR hrnuli ve velkém a měli neustále nevýhodu protože nic neuměli. Do dnes většina moc nic neumí a nechce umět. Je fakt, že ti chytří se vyšvihli a podnikají a žijí, a jsou respektováni od býlích. Bohužel ale ta zbylá masa chce vládnout, sice neví jak, ale chtějí. A to je konec JR...škoda


30
31
Jarin G.
10. července 2018

Ahoj Vašku!

Dovolím se ti tady trochu oponovat. Nebo spíš doplnit.

Původními obyvateli Jižní Afriky byli kmeny křováků, které potom začali vytlačovat nebo ovládat hotentotské kmeny. Posledními přistěhovalci byli bantuské kmeny. 

Křováci nejsou "černoši", tak jak to vnímáme dnes, tady už je shoda. Současní černoši nejsou původními obyvateli JAR. Ti tam doopravdy nebyli.  Dál už máš pravdu.

No jo, původní obyvatelé Ameriky také byli Indiáni a co je jim to platné!

Křováci - nejstarší etnikum světa

skvěle, čtivě zpracováno o jejich historii:

http://www.zoochleby.cz/krovaci-nejstarsi-etnikum-sveta-6105/

Jo a z filmu známe Křováky asi všichni ze série: "Bohové musejí být šílení".

a nakonec jedna "křovanda":


40
Satan Atan Henoch
11. července 2018
30
LA
lord angel
13. září 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00
PE
Pátý Element
10. července 2018

CO JAKO MA TOHLE VIDEO S ISREALA ZNAMENAT ? >>


13
Pepa Zdepa
11. července 2018

Jdi už někam s těmi videy. Když už nemůžeš napsat něco k článku, tak ať to video má alespoň nějakou souvislost s tématem.

A vypni si ten CapsLock.


30
JN
Jaromír Novák
11. července 2018

Černé obyvatelstvo volí násilí a při své nebetyčné agresivní hlouposti vyžene nebo i vyvraždí ty ,kteří je vlastně živý .Sami se uvrhnou do chaotickèho destrukčního prostředí a hladomoru .Sluníčkáři z Prahy jim rádi pomohou.Pro Rusko budou tito farmáři přínosem a pro JAR jejich odchod smrtí.

 


20
PA
Piovarči Aragonit
11. července 2018

Presne Jarda. Ruské hospodárstvo si len prilepší a v JAR to zrejme dopadne špatne. Rusko je pre farmárov z JAR nádejov.

Rúsko je vôbec nádejov pre svet.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské poľnohospodárstvo

Rusko je obylnicou sveta....

15. 9. 2017       Voltairenet

Hoci mali západné sankcie zasiahnuť mocným úderom ruskú ekonomiku, ruské farmárske hospodárstvo zažíva obdobie prudkého vzostupu. Priznali to aj americkí investori. Protiruské besnenie západných politikov preukázalo ich vlastným krajinám "medvediu službu". Tento názor nevyslovil nejaký pofidérny propagandistický plátok, ale renomovaný autor v rešpektovanom časopise Financial Times - Henry Foy. Upozornil, že napríklad ruský výrobca lososích produktov „Ruská akvakultúra" zvýšil objemy produkcie len za rok 2016 šesťnásobne. Predaj pšenice a kukurice vzrástol o 49%. A to všetko prebieha na pozadí sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko v snahe zatlačiť na Moskvu kvôli Krymu a udalostiam na Ukrajine v roku 2014. Foy tiež s jemu vlastným sarkazmom konštatoval, že „ak cieľom sankcií Západu bolo poškodenie ruského biznisu, potom najmä ruskému rybárskemu odvetviu to zjavne niekto zabudol oznámiť". „Západ tým preukázal medvediu službu. Sankcie mali poškodiť Rusko, ale ruské poľnohospodárstvo dokázalo aj z nich vyťažiť výhodu", priznal významný americký investor Jim Rogers, majiteľ akcií spoločnosti Fosagro, ktorá investuje prostriedky do poľnohospodárstva Ruskej federácie. Podľa jeho názoru pokračuje ruský vývozný potenciál v raste, a spoločnosti investujú peniaze do ruskej ekonomiky. „Za päť rokov začne poľnohospodárske odvetvie v Rusku fungovať na plný výkon. Niekto predsa musí povedať Američanom, že sankcie treba zrušiť hneď teraz, kým sa tu (v Rusku) nesformuje gigantický, rentabilný a dobre financovaný priemysel", zdôraznil Rogers.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské poľnohospodárstvo

Rusko je schopné pokryť svojou potravinárskou výrobou celú Európu O ruské poľnohospodárske odvetvie je medzi zahraničnými investormi veľký záujem. A niet divu, pretože ako hovorí Andrej Gurjev, hlava ruského veľkého výrobcu hnojív Fosagro, pre ruské poľnohospodárstvo nastalo obdobie rozkvetu. V Rusku sú, ako hovorí, obrovské zdroje pre rozvoj potravinárstva. „Rusko bude kŕmiť celý svet", podporil Rodgersovu myšlienku Gurjev. Na záver dodal, že až konečne Európa pochopí, že je Rusko schopné pokryť jej potravinárske potreby svojou výrobou, budú sa investori pozerať na Rusko celkom inak.

http://www.novarepublika.cz/2017/09/bude-v-rusku-giganticky-rentabilny.html

http://aragonit9.blogspot.com/2018/03/flajsova-priepast-zosuv-v-lome.html


30
JN
Jaromír Novák
11. července 2018
Pěkně si to rozepsal Pio .Ti co se osamostatní a budou potravinově soběstační mají šanci přežít .Monsantu a jim podobným nakopat fčas p*dele.A v Rusku je naděje ,že fše se v dobré obrátí.
30
Jarin G.
11. července 2018

Zajímavé odkazy! Díky!

yes

Jenom se bojím, že zrovna tohle "Západ" v čele  s USrAelem nechce dopustit!  Oni chtějí dominovat světu a řídit jej! A zatím mají síly, bohužel, dost. Všiml jsi si, jak najednou Makrela začala vyzývat EU na zvýšení výdajů na zbrojení? Dokonce i Slovensko najednou bude měnit Migy za F16?  Dobrý kšeft pro uSSa!

No, snad se to ve světě hýbe. Uvidíme po střetnutí Putina s Trumpem! A taky jak se projeví ekonomická válka amíků s Čínou!

 


30
SC
Samantha Cramer
6. srpna 2018
It's an incomprehensibly important issue, there have been physical assaults. We are in a circumstance where government officials are inciting a flood of brutality. Russia has 43 million hectares of unused custom essay service uk horticultural land and has as of late propelled a state program to disseminate free land to Russian nationals.
00
VV
Vladimir Vladimirovic
1. září 2018

Vladimir Vladimirovic  P.  o islame

https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0

https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ


00
VV
Vladimir Vladimirovic
1. září 2018

Vladimir Vladimirovic  P.  o islame

https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0

https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ


00
VV
Vladimir Vladimirovic
1. září 2018

Vladimir Vladimirovic  P.  o islame

https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0

https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ


00
VV
Vladimir Vladimirovic
1. září 2018

Vladimir Vladimirovic  P.  o islame

https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0

https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ   ...


00
SL
smith lopan
24. října 2018
Thanks For sharing this information. It's Nice .. !!!  

Card Games


00
MS
maitri shah
30. prosince 2018
10
HL
00