Odstrašující studie vědců: Lidstvo hloupne, taková je předpověď pro další generace
15. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 57454 11
Inteligence lidstva rapidně klesá. Nejnovější vědecká studie ukázala, že každou generaci se snižuje průměrné IQ o sedm bodů. O tom, proč je tomu tak, se zabývají dvě teorie.

 
 
loading...
 

Zatímco jedna připisuje hloupnutí lidstva špatnému edukačních systému, druhá viní technologie. Nás však šokoval fakt, že děti, které alespoň jednou týdně jedí ryby, dosahují v testech lepší výsledky než jejich vrstevníci, kteří je nejedí vůbec.

Výsledky vědecké studie Pensylvánské univerzity jsou opravdu nelichotivé. Ukázalo se, že průměrné IQ začalo po druhé světové válce stoupat každou generaci o přibližně tři body. Tento býčí trend se obrátil zhruba v polovině sedmdesátých let, kdy to s námi začalo jít z kopce.

Zmíněná vědecká studie, která se kromě IQ zabývá i vývojem umělé inteligence, má dvě teorie, které mohou za to, že každou generaci klesá průměrné IQ až o sedm bodů.

První z nich tvrdí, že za inteligenční úpadek lidstva může špatný edukační systém. Vědci si myslí, že dnešní školy děti málo podporují v logickém myšlení, kreativitě a v řešení matematických úloh.

Druhá teorie zase říká, že hloupneme díky novým technologiím, protože čteme méně literatury a více času trávíme na mobilech a za počítači.

Vědci zdůraznili i tvrzení norských odborníků z ekonomického centra v Oslu, kteří uvedli, že dnešní muži jsou hloupější než jejich otcové. Výsledek vzešel ze vzorku 730 tisíc mužů, kteří byli v letech 1970 až 2009 v armádě. Mladší muži měli v testech viditelně horší výsledky.

Na závěr vědci uvedli, že děti ve věku 9 až 11 let, které si alespoň jeden den v týdnu dopřejí rybu, mají v testech v průměru o pět bodů více oproti jejich vrstevníkům, kteří ryby vůbec nejedí.

Zdroj: dailymail.co.uk

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Jarin G.
15. června 2018

Tak nějak ze zvyku připínám úplně čerstvého "Pjakina" s českými titulky od Ireny Aneri!!!

https://www.youtube.com/watch?v=-1sDzG-WEpk

 


20
JN
Jaromír Novák
15. června 2018
Vjedci to je obdoba presstitutů , jsou placeni obdobně jako pisálci , za lži a manipulaci.
10
Popo *
16. června 2018
Šak vravím, máš i v tom ni tu to riadny to ten zmätok. Priatelu prezradím ti, za to že ludkovia kdekade a i podaromnici kapú nemože ani veda ba ani vedci ale teorie teoretikov. Nie náhodou i vraví sa to - Raz vidieť viac je to ako o tom život celý svoj si len snívať...
12
JN
Jaromír Novák
16. června 2018
Věda lidstvo nezachrání , zatím volí většina smrt.
10
PE
Pátý Element
16. června 2018

BYLY V TOMHLE VIDEU Z AUSTRALIE  HLUPACI ?


00
Satan Atan Henoch
16. června 2018

Skutečnost je taková, že je zde právě od sedmdesátých let, kdy byly České země obsazeny, hloupnutí. Pokud se zamyslíte nad možností obrácení vývoje každé bytosti v čase, pak pochopíte, že tělo jde ve vývoji ke zpráchnivění a Duše k dokonalosti.  Aby při narození dítěte mohla být Duše stejně stará jako její tělo, je k tomu již nyní potřeba, aby člověk byl celým člověkem. To znamená oběma drahými polovičkami. Jako muže a ženu jsem vás stvořil, řekl Stvořitel, Otec oněch dětí, kterým jejich vývoj nebyl změněn do záporu. Co toto všechno znamená ? Každý, kdo neobjevil svou drahou polovičku, aby měl s ní lásku na celý život, jde ve svém vývoji jinou cestou, než cestou lidství muže a ženy. Takový je zákon Života na úrovni lidí. 

 

Otec Petros


11
Ares Mlok
16. června 2018

Svatá pravda Henochu,

české země byly v sedmdesátých letech (zřejmě minulého století) obsazeny a v USA (přesněji asi v Pensylvánii) z toho zhloupli.

To jsme tedy měli kliku, že neobsadili USA, že?


20
Satan Atan Henoch
16. června 2018

Nauč se historii Milovic Mloku, to co píšeš, je současnost.

 

Henoch


10
Ares Mlok
17. června 2018

Reagoval jsem na první souvětí Tvého příspěvku.

Historii myslíš kterou?

Tu do roku cca 1820 (již upravená nesčetněkrát), do roku 1945, do roku 1989, do roku cca 2015 nebo tu, která se začíná objevovat nyní a to jak v dobrým, tak ve špatným?

Mám se snad napojit na zmrzačenou informační mřížku naší planety, kde je stejně všechno jinak?


10
A-
Alex -
17. června 2018

Bylo by fajn uvádět zdroje:

https://www.sciencealert.com/iq-scores-falling-in-worrying-reversal-20th-century-intelligence-boom-flynn-effect-intelligence

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5832789/Young-people-really-getting-stupid-IQs-falling-seven-points-generation.html


10
Bender Rodríguez
18. června 2018

Za celosvetové hĺupnutie národov môže spoločenský fenomén Digitální demence


00

Popo *
16. června 2018
Šak vravím, máš i v tom ni tu to riadny to ten zmätok. Priatelu prezradím ti, za to že ludkovia kdekade a i podaromnici kapú nemože ani veda ba ani vedci ale teorie teoretikov. Nie náhodou i vraví sa to - Raz vidieť viac je to ako o tom život celý svoj si len snívať...
- 2