Obyčejné televizory budou sledovat lidi
4. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 9861 2
Pilotní projekt už startoval v roli „marketingového“ pomocníka, ale ve skutečnosti může být vše mnohem horší.

 

 
 
 

V USA bylo uvedeno do pokusného provozu zařízení Nielsen — hlasový analyzátor televizních programů, který se připojuje přímo k inteligentním televizorům. 

Startup využívá technologii rozpoznávání preferencí Gracenote, jejíž pomocí je sledována aktivita uživatele a vybírána kontextová reklama, uvádí AdWeek.

V perspektivní technologii však vidí američtí odborníci reálné nebezpečí — po skandálu se shromažďováním údajů v obyčejných chytrých televizorech mohou americké federální úřady prostřednictvím soudu požadovat úplný popis technologie, která, jak uvádějí odborníci na bezpečnost, může fungovat s velkým množstvím slabých míst.

Oficiálně je systém testován v pěti velkých městech — analyzátor obsahu je instalován jak na vysílání, tak na internetové přenosy, což umožňuje dělat maximálně hluboký záběr údajů o lidech.

Jestliže efektivita a bezpečnost systému budou dokázány, „velký bratr" bude zabudován do chytrých televizorů už na závodě.

Zdroj: adweek.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
4. prosince 2018
Ne budou, už sledují
10
PA
Piovarči Aragonit
4. prosince 2018

Už budú sledovať aj pouličné lampy a vysávače:-)

Tieto technológie jednoducho nebudú zastaviteľné a dep štáte bude mať okno do každej domácnosti.Oni len stále viac zdokonalujú možnosti sledovania súkromia občana. Cez počítač, mobil a televízu a robotické vysávače nás bude všetko šmírovať stále intenzívnejšie.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post.html


10
JJ
Jiri Jiri
4. prosince 2018
Ne budou, už sledují
+ 1