Obrovská rána pro Česko i celý svět. Zemřel Karel Gott
2. října 2019 Redakce AC24 Z domova 91436 9
Uvádí se, že ve věku 80 let zemřel český legendární zpěvák Karel Gott. Slavík navždy odešel v úterý krátce před půlnocí, a to obklopen svou rodinou.
 

Loading...
 
 
 
loading...

Smutnou zprávu potvrdila i mluvčí zpěváka Aneta Stolzová.

„Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny,“ sdělila mluvčí.

O tom, že Mistr zemřel, informovala i jeho manželka Ivana, s níž má dvě malé dcerky: 

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny.“

Daná zpráva přišla poté, co Gott nedávno oznámil, že trpí akutní leukémií. V současné době podstupoval léčbu. Již v minulosti se však potýkal s vážnými zdravotními problémy. Bohužel nyní nemoc nad Mistrem vyhrála.

Na úmrtí krále české populární hudby reagoval přes svého mluvčího i český prezident Miloš Zeman. Ten dnes v Lánech hostí zasedání hlav zemí V4.

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


glossy diamond
2. října 2019

Smutná zpráva... Vyrůstal jsem s ním prakticky celý život, od jeho prvních úspěchů.

Karel si zaslouží uznání, což je bez debaty.

Je to horší o to víc, že na něm různá spodina (především politická), nevýznamná a nemorální, nenechala v poslední době nit suchou.


30
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

Velmi smutná správa

Prezident Zeman to vijadril za nás všetkých

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

Súvisiaci obrázok

 

Karel Gott je fenomén našej doby a svetovej popmiuzic. Nezabudnutelný tenor hlas a jedinečná osobnosť, ktorá nielen mňa doprevádzala svojim jedinečným hlasom, nádhernými skladbami, a motivujúcimi piesňami i svojou prítomnosťou celým životom. A život bol o to krajší a bohatší Vďaka Karle. Veľká vďaka, úctaa poklona pred Tvojim dielom.. Obohatil si našu existenciu tak ako nikto iný. Táto udalosť sa ma dotkla tak mocne ako smrť Johna Lenona. Nečakal som že sa to stane tak skoro želal som Karlovi uzdravenie tak ako desatisíce jeho priaznivcov...

Dnešný deň preciťujem tak ako by mi zomrel niekto veľmi vzácny niekto z kruhu vlastnej rodiny, niekto z najlepších priateľov.. aj napriek tomu že som Gotta poznal len z televiznej obrazovky z hudobnej reprodukcie a s článkou

Bol prítomný v každých našich rodinných Vianociach a pri každom Silvestri... Skrátka patril do rodiny... Bol náš... Nikdy nezabudneme....

https://www.youtube.com/watch?v=pQUPPCsZ0DQ


40
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

Ostávaš v našich srdciach a stále motivuješ.....

Být stále mlád ... https://www.youtube.com/watch?v=vwjlb339BjI


30
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

František Opluštil

Ano, Karel Gott se stal legendou. A právem!! Jeho hlas (i životní umřenost a moudrost) bude mnoha lidem chybět. R.I.P. Karle! a dík, žes byl.

Vladimír MedviďSvojim spevom nám rozveseľoval srdcia, prinášal radosť do duše a obohacoval nás o krásne umenie.

Magda Chrenková

Smutná správa. Odišiel Maestro Karel Gott, ktorý mal v hrdle zlato a celé generácie odrástali na jeho piesniach.Česť jeho pamiatke a úprimnú sústrasť rodine. Vy ste odišiel, ale Vaše piesne tu budú stále,,,

Jiří Klimeš

Odešel nenahraditelný člověk, mistr s velkým M. Měj se tam, kde život trvá věčně, moc a moc hezky. Čest Tvojí věčné památce.

Josef Kadlec

Na každého jednou přijde řada. Odchod Karla Gotta však díky jeho umělecké kvalitě ale i lidskosti a celkově výrazně pozitivnímu zápisu do povědomí mnoha generací, nelze přejít jen tak. Odchází s ním kus společně prožité historie, z nichž se definitivně stávají už jen vzpomínky. Myslím že Karel prožil život za který se nemusí stydět a věřím že z tohoto hlediska se mu umíralo dobře. Také si na něm velmi cením, že narozdíl od většiny kolegů z branže nikdy nevedl ublíženecké řeči, nekňučel jak mu minulý režim ublížil a čím by mohl být kdyby. Byl skutečnou osobností v níž vyrostl svými schopnostmi, veden svým charakterem. Nepotřeboval k tomu hromadu PR agentur ani vlivové skupiny. Patří mu velké uznání a právem neupadne v zapomnění.

Jiri Mataseje

Karle, ač jste zemřel, jste v srdcích všech fanoušků nesmrtelný!

Svatopluk Skopal

KAREL bude všem chybět

Jaroslav Louma

Velmi smutna sprava. Takyto fenomen jeho formatu uz asi nezazijeme. Cest jeho pamiatke. MAJSTRE !!!

 


20
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

Jouzep Malinovsky

Sice velký umělec, proto čest jeho památce! Nutno však poznamenat, že přes všechny jeho klady, muzikantské, jsou zde také zápory, týkající se charakteru ! Hlavně to, že se stal s rudou zrůdou Švorcovou, mluvčím a jedním z hlavních protagonistů nechvalně známé bolševické šaškárny, "Anticharty" , když byla umělecká elita národa donucena podepsat něco, aniž by věděli CO ! Komunisti znění Charty 77 přísně tajili, aby i průměrný občan neměl možnost chápat smysluplný a pravdivý text, který žádal vládnoucí chátru o svobodu slova, svobodu jako takovou! Kterou dnes sice máme, ale nepochybuji, že cenzor vbrzku můj příspěvek odstraní, nehodí se do politiky dezinformačního webu!! Upozorním jen že zdejší koblihy a kremrole, které mě budou vulgárně urážet, zrovna tak jako tehdy uráželi ty, kteří tu Chartu koncipovali a podepsali, navíc konstatuji, že dodnes ti ubožáci neznají text Charty a kdyby ho znali, tak budou ještě více zuřit, že se kdokoliv dožaduje žítí ve svobodě, oni totiž preferují totalitu, kdy jim bylo jakžtakž dobře a dnes s hou řití dokážou jen trollit, nedonošení chcípáčci!! Takový Elvis, který byl po mnoha stránkách úplně někde jinde, stamiliony vydaných alb, obrovský komerční úspěch, dlouho nemající obdoby, hlas nenapodobytelný a umělec všehomíra, tak ten státní pohřeb neměl, jak žádá ve propěch získání politických bodů estébák Bureš!!

 

Jozef Malinovský

Gott si štátny pohreb zaslúži so všetkými poctami.

Sám by to nikdy nechcel.

Elis bol Elvis  a Gott je Gott. Pre mňa osobne Gott prevyšuje svojim životom a umením i Elvisa.

Jane Newman

Karel Gott byl vyjímečná osobnost jaká se objeví jednou za sto let. Hanba a pohrdání všem nulám, které na něho v uplynulých letech kydali hnůj.

Český zpěvák Karell Gott se svou manželkou Ivanou

Hannig o posledním klipu Gotta: Možná, že to Karel tušil. Když jsem tu píseň poslouchal, měl jsem slzy na krajíčku

© Foto: Instagram/@officialkarelgott

 

12:37 02.10.2019(aktualizováno 13:18 02.10.2019) 

Zemřel Karel Gott. Největší legenda československé i české a zahraniční (německé) populární scény. Karla Gotta znali i v SSSR či USA... Když byl před pár lety v Rusku, zažertoval: „Ja star, ja star, ja – superstar.“ Gott byl zpěvákem s technikou tzv. belcanta. Byl náročný k libretistům, vymiňoval si dlouhé táhlé tóny, aby vynikl jeho hlas.

Autor tohoto článku si vybavuje atmosféru kolem roku 2000, kdy v Německu byla jistá akce, kam mělo jet Česko prezentovat nové tváře. Karel Gott nebyl vybrán, aby jel. Němci tehdy chodili s transparenty – „Karle, prosím, přijeď!“  Karel Gott byl žádaný a milovaný nejen v Česku, ale i v zahraničí. Jeho hlas ocenili i v USA. Nejvyšší špičky ČSSR naléhaly na umělce, aby se vrátil do vlasti a přispěl ke „zklidnění atmosféry“.

Karel Gott byl zdatným výtvarným umělcem, měl osobité názory na politiku, ve které by jistě uspěl, kdyby se vydal touto cestou. Nyní rozhovor s bývalým kandidátem na post prezidenta ČR a hudebníkem Petrem Hannigem o Karlu Gottovi.

Pane Hannigu, dnes přišla zpráva o náhlém úmrtí českého zlatého slavíka a fenomenálního zpěváka pana Karla Gotta. Vy jste se s ním znal, také jste spolupracovali. Mohl byste několika slovy připomenout jeho osobu a jeho význam pro naši kulturu?

Hannig: Napsal jsem článek, který se jmenuje Karel Gott – síla pokory. Karel Gott se vyznačoval velkým mistrovstvím, hlasovým, interpretačním. Silnou lidskou stránkou Karla byla pokora. Vzhledem k tomu, co představoval. Figuroval na české i německé scéně. Byl úžasnou veličinou. Zvážíme-li tohle všechno, byl velmi pokorný a tento rys charakteru čišel z každého Karlova tónu. Měl obrovský respekt k posluchačům po celou dobu své umělecké kariéry.

Už v roce 1961 jsem byl v Turnově, kde jsem studoval uměleckého kováře. Přijel tam orchestr Karla Krautgartnera. Představil talent. Pěvecký talent tehdy velmi mladého Karla Gotta. Tenkrát jsem si říkal – to bude jednou velká hvězda. A dlouho to netrvalo, jelikož hvězda Gotta vylétla rychle vzhůru už další rok, a to díky jeho hitu „Oči máš sněhem zaváté“. Gottův talent byl velmi rychle rozpoznán. Karel Gott mě vlastně provází dlouhá léta životem.

Karel Gott ve svém posledním klipu s dcerou poslal skoro až zvláštní vzkaz posluchačům, jak kdyby tušil svou určitou derniéru.

Možná, že to Karel tušil. Písničku pro něj složil leader skupiny Kryštof. Je to asi nejniternější skladba, již interpretoval. Když jsem tu píseň poslouchal, měl jsem slzy na krajíčku.

https://cz.sputniknews.com/nazory/2019100210763939-hannig-o-poslednim-klipu-gotta-mozna-ze-to-karel-tusil-kdyz-jsem-tu-pisen-poslouchal-mel-jsem-slzy/


10
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

avatar

Vechtr z Protivína

12:13 02.10.2019 | 5

R.I.P. Lepší zpěvák se u nás již nenarodí. A to díky zrůdné podpoře zrůdné kultury, která u nás probíhá. Mnohé kulturní nuly, kulturní odpad, co by si v normálním kulturním světě nevyhudlali ani na slanou vodu se do Mistra trefovali, kopali a znevažovali jeho krásné a nesmrtelné písně. Bohužel po Sametovém puči byl Mistr více ceněn v Německu a v Rusku, než u nás, což svědčí o ubohosti a kulturní zaostalosti. Mistr odešel, jeho krásné písně jsou a budou nesmrtelné. Mistře, čest Vaší památce.

Odpovědět

avatar

dunn

12:22 02.10.2019 | 6

Odešel pan zpěvák.SMUTEK.Bože, dej mu místo šéfa v nebeském sboru.

Odpovědět

Verrdy

13:21 02.10.2019 | 6

Česť jeho pamiatke, skutočný majster hudby a do včera bol asi najpopulárnejší žijúci človek v Česku.

Odpovědět

avatar

Masunta.

13:26 02.10.2019 | -5

Za nás, všechny 4 brášky a 3 bratrance - vyjadřujeme hluboký zármutek. Vysoce oceňujeme také Martu Kubišovou.

Odpovědět

avatar

Korak

13:36 02.10.2019 | 6

Byl to pan zpěvák.

Odpovědět

avatar

antimutant

15:08 02.10.2019 | 1

..moc smutna zprava,at mu to tam Nahore, zpiva tak krasne dal...

Odpovědět

Alfi

15:12 02.10.2019 | 1

Tak to aby se zrušil zlatý slavík.

Odpovědět

avatar

Robco

15:56 02.10.2019 | 2

Úprimnú sústrasť celej rodine a bratskemu národu 

Odpovědět

avatar

palo.veselovsky

16:10 02.10.2019 | 2

škoda dobrého človeka , je to najväčší velikán od zrodu Československa , predajom platní , či zbierkou zlatých slávikov sa mu už nikto nevyrovná , ak by mi pred dvoma rokmi niekto povedal že Maestro navždy odíde asi by som si to nevedel predstaviť na rozdiel od naších politikov naša bachratá smetiarka by mi tu vôbec nechýbala , niet čím vyplniť prázdne miesto , ostali len oči pre plač Kájo ostaneš navždy v naších srdciach

Odpovědět

avatar

Jaroslav Malinký

16:15 02.10.2019 | 1

Poslední Búh na Zemi.Takže lze zakázat všechna náboženství a poslat kněžoury do dolů.

Odpovědět

avatar

dunn

17:12 02.10.2019

Život je krátký a nespravedlivý.Karel Gott zemře a Kalousek s cvičeným medvědem nám otravují život dál.Bože, je to normální?Prominte.


10
EP
Eduard Piovarči
3. října 2019

Ivo Doležal

Souhlas s panem Hanningem, že si pan Gott zaslouží státní pohřeb se vším všudy. Takového umělce již tato země v blízké budoucnosti mít jen tak nebude! Čest památce panu Gottovi, který mně osobně od malička zpíval, až doposud. Zůstane nám vzpomínka, písně, a také v srdcích lidí, národa.

To se mi líbí · Odpovědět · 1 · 13 h

Dusan Svoboda

Karel Gott byl veliky umelec, kterych je na svete jen velmi malo. Cest jeho pamatce.

https://cz.sputniknews.com/nazory/2019100210766767-petr-hannig-ve-videu-o-karlu-gottovi--byly-doby-kdy-jsme-dokazali-inspirovat-i-ameriku/

https://aragonit11.blogspot.com/2018/09/sobota-9.html


10
EP
Eduard Piovarči
5. října 2019

Kde se v „kavárně“ bere tolik nenávisti ke Karlu Gottovi?

Petr Hampl 5. 10. 2019 PrvníZprávy Zpravidla nejde o to, jací lidé během života byli, ale co symbolizují. Václav Havel je obdivován, protože symbolizuje nadřazenost intelektuálských darmošlapů nad obyčejnými lidmi. O jeho osobní vlastnosti nejde ani v nejmenším. Mnozí z těch, kdo se dnes angažují kolem knihoven a laviček Václava Havla, by se možná zhrozili, kdyby poznali skutečného Václava Havla a nejspíš by pohrdali jeho texty, kdyby nevěděli, kdo je autorem. S Karlem Gottem se to má obdobně, respektive zrcadlově obráceně.

 

Při analýze husákovského režimu můžeme rozlišit dvě vrstvy. Jednu z nich tvořila oficiální marxistická ideologie, obrazy Lenina, kádrové posudky, Státní bezpečnost, Lidové milice apod.

 

V té druhé vrstvě probíhal normální přirozený život. Lidé se ženili a vdávaly, vychovávali děti, pracovali, vynalézali, konstruovali nové stroje, stavěli domky a chaty, vytvářeli rodinné klany a mnoho dalšího. Režim je v mnohém omezoval, ale naučili se s tím žít. ByIi přirozeně vlastenečtí. I když nadávali na komunisty, neztráceli životní optimismus. O tom nejlépe svědčí nárůst porodnosti hned po nejhorší normalizaci. Kdyby ti lidé nevěřili v budoucnost, nespěchali by rodit děti.

 

Režim jim byl v zásadě lhostejný. Odkývali poučky o vedoucí úloze komunistické strany, občas došli na schůzi nebo do průvodu, ale nepřikládali tomu důležitost. Dokázali nicméně podávat výkony, nad kterými ještě dnes žasneme. Navzdory ekonomickým teoriím o tom, že socialismus vede k lenosti, vyrostla nesmírně činorodá, kreativní a pracovitá generace. Generace neuvěřitelně schopných techniků, s nimiž po pádu „železné opony“ nedokázali jejich západní konkurenti držet krok. To nebyla práce politického režimu. To bylo důsledkem toho, že nadále fungoval svět obyčejných lidí, jejich snů, vztahů a kšeftů, a že tento svět byl postaven na zkušenostech a schopnostech předchozích generací.

 

Do tohoto světa patřil také Karel Gott. I když měl více peněz než ostatní, sdílel kulturu a hodnoty svých spoluobčanů z fabrik. Ostatně, sám v ČKD začínal. Zkrátka, úplný opak dnešních celebrit okázale odlišných od normálních lidí.

 

Ĺuboš Blaha: Urazili ho! Stydím se za ně!

Takhle to dopadá, když dobrovolně někdo demonstruje vlastní hloupost

 

Tím se dostáváme k jádru problémů. Dnešní globálně orientované elity pohrdající národy i národními státy, ty by se s komunistickými papaláši asi nějak dohodnout dokázaly. Ostatně, Sorosovi lidé a Státní bezpečnost spolupracovaly při sametovém převratu, jak je jednoznačně zdokumentováno. A o pár let později se estébácké kádry začlenily do managementů korporací.

 

Jenže s národem si tak snadno neporadíte. Nemůžete zkorumpovat všechny. Miliony obyčejných lidí žijící své obyčejné neregulované životy samozvanou elitu děsí. Jsou nevypočitatelné. Odmítají odložit selský rozum. Kladou odpor. Musíte vyvíjet neuvěřitelnou propagandistickou snahu, aby ti lidé nevolili populistické politiky. A často je volí navzdory vší propagandě.

 

Za to je posmrtně trestán Karel Gott. Ne za Husáka nebo antichartu, ale za rodinku s embéčkem.

 

Ještě něčeho si všimněte. Když obyčejní lidé žijí svoje prosté životy, není v tom žádná nenávist k havlistické kavárně. Prostě si jich nevšímají. Když truchlili nad svým oblíbeným zpěvákem, vůbec je nenapadlo, že by z toho mohl být politický spor. Přesto kavárna zareagovala okamžitě. Možná i proto, že její aktivisté většinou nemají žádné vlastní životy ani sny, které by nebyly založeny na pocitu nadřazenosti nad obyčejnými lidmi. Kdyby obyčejní lidé zmizeli, kavárna by ztratila smysl života , dodává socilog Petr Hampl.

http://www.novarepublika.cz/2019/10/kde-se-v-kavarne-bere-tolik-nenavisti.html?showComment=1570294922133#c5963046832738988076


10
EP
Eduard Piovarči
5. října 2019

KAREL GOTT PREZIDET ĽUDSKÝCH SRDCÍ

Státní pohřeb by zahrnoval vojenský průvod a rakev vezenou na lafetě polního děla, včetně vojenských poct a 21 výstřelů z pušek. Karel Gott by tím posmrtně dostal státní poctu nejvyššího charakteru, ale to nakonec nebylo dovoleno, protože to vadilo prý lidem okolo Václava Havla. Někdo by si to prý mohl špatně vyložit, že Karel Gott byl prezidentem lidských srdcí, což je označení, které mně dnes napadlo jako příhodné označení pro význam Karla Gotta, proč by si zasloužil mít rozlučku ve formě státního pohřbu s vojenskými poctami. Karel Gott byl skutečným prezidentem lidských srdcí, na rozdíl od jistého dramatika, který si srdíčko vysvětloval poněkud jinak a způsobem, ze kterého zatrne člověku v mysli, když si vzpomeneme na to, jak pomlouval v roce 1990 českou společnost, že prý žije v panelových králíkárnách a země prý nevzkvétá.

Karel Gott se nikdy nepřidal na žádnou politickou stranu, zůstal pouze prezidentem lidských srdcí

Dnes ty panelákové králíkárny tvoří páteřní komoditu na trhu s byty v ČR a bez těch paneláků by miliony lidí neměly kde bydlet. Bylo absurdní, když prezident se srdíčkem se tak ochotně přihlásil k myšlence humanitárního bombardování Jugoslávie, nebo když mluvil o blbé náladě v české společnosti, kterou sám po roce 1990 pomáhal vytvořit a byl jejím spoluautorem. Karel Gott měl ten dar, že uměl přinášet radost ve všech časových érách, za Novotného, za Pražského jara, v dobách Normalizace, i po Listopadu 1989. Někteří zpěváci si zadali s politikou a s režimy, jedni se přidali na jednu stranu, druzí na druhou. Postavili se ve válce na dvě strany. Možná právě proto, že Karel Gott chápal už velmi brzy procesy řízení, tak věděl, že se nesmí nikdy ve válce mezi světovými procesy postavit na jednu ze stran, ale že musí stát co nejblíže lidem, kteří ho potřebují, když se vrátí z práce, ve všedních i svátečních dnech.

https://aeronet.cz/news/gott-mit-uns-v-nemecku-jednoznacne-ale-doma-a-na-slovensku-je-to-sok-byvaly-sef-lidovcu-se-navezl-do-karla-gotta-na-twitteru-politicky-komentator-mistrovi-vycetl-socialistickou-druzbu/


10
EP
Eduard Piovarči
2. října 2019

Velmi smutná správa

Prezident Zeman to vijadril za nás všetkých

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ uvedl prezident republiky Miloš Zeman.

Súvisiaci obrázok

 

Karel Gott je fenomén našej doby a svetovej popmiuzic. Nezabudnutelný tenor hlas a jedinečná osobnosť, ktorá nielen mňa doprevádzala svojim jedinečným hlasom, nádhernými skladbami, a motivujúcimi piesňami i svojou prítomnosťou celým životom. A život bol o to krajší a bohatší Vďaka Karle. Veľká vďaka, úctaa poklona pred Tvojim dielom.. Obohatil si našu existenciu tak ako nikto iný. Táto udalosť sa ma dotkla tak mocne ako smrť Johna Lenona. Nečakal som že sa to stane tak skoro želal som Karlovi uzdravenie tak ako desatisíce jeho priaznivcov...

Dnešný deň preciťujem tak ako by mi zomrel niekto veľmi vzácny niekto z kruhu vlastnej rodiny, niekto z najlepších priateľov.. aj napriek tomu že som Gotta poznal len z televiznej obrazovky z hudobnej reprodukcie a s článkou

Bol prítomný v každých našich rodinných Vianociach a pri každom Silvestri... Skrátka patril do rodiny... Bol náš... Nikdy nezabudneme....

https://www.youtube.com/watch?v=pQUPPCsZ0DQ

+ 4