O tomto italském městečku se nepíše: Ze 100 nakažených se všichni uzdravili z koronaviru
22. března 2020 Redakce AC24 Ze světa 48632 4
Jak v třítisícovém Vò zredukovali počet nakažených skoro na nulu a o otázkách, které z toho vznikají. (Foto: Wikipedia)

 

 
 
 

 ležící v benátském regionu bylo donedávna Italům známé leda jako jazyková kuriozita – společně s městy Ne, Re a Ro tvoří čtyřlístek obcí s nejkratšími jmény v Itálii. V únoru 2020 ovšem získalo na proslulosti ze zcela jiného důvodu. Právě tady vzniklo jedno z epicenter koronavirové infekce v Itálii, včetně prvního italského úmrtí vůbec. Nad obcí byla vyhlášena karanténa.

Na sklonku února se benátské úřady ve Vò pustily do něčeho, co by nešlo jen tak replikovat ve velkém městě: otestovaly na koronavirus úplně všechny obyvatele městečka. Ukázalo se, že jej chytilo 88 lidí, tedy 3 % populace, ale že polovina z nakažených nemá vůbec žádné potíže. Všichni byli izolováni. O týden později začalo město znovu testovat všechny obyvatele, včetně těch, kteří byli pozitivní při prvním testu. Počet infikovaných klesl z 88 na pouhých sedm, přičemž z těch sedmi jich bylo bez příznaků hned šest! (La Repubblicadopis imunologa Romagnaniho v Corriere della Sera, článek ve Financial Times.)

Je očividné, že tenhle postup není možno udělat úplně plošně, zkuste třeba prosazovat podobné postupy v nějakém ghettu (zrovna jsem četl o tom, že přesně tenhle problém řeší bulharské úřady). Stejně je to ale zajímavý experiment, ze kterého plynou různé otázky a témata k uvažování.

Za prvé: rychlé vyhasnutí infekce v městečku Vò poté, co byli všichni izolováni, dává tušit, že nemoc se šíří i od lidí bez příznaků (asymptomatic carriers) a že těch bezpříznakových přenašečů je docela hodně. Jinými slovy, že omezovat testování jenom na lidi, kteří už nějaké příznaky mají, je jako vybírat vodu z vany cedníkem, a že k účinnému podvázání šíření nemoci je nutno okruh testovaných osob podstatně rozšířit.

To samozřejmě naráží na kapacitu laboratoří, které nemohou zpracovat miliony vzorků během pár dní. Potřebujeme tedy nějaký „polní test“, který dokáže dát výsledky rychle a který dokáží provést i zaškolení amatéři. Něco jako ekvivalent teploměru nebo tlakoměru, k jehož použití taky není potřeba odborný personál.

Za druhé: je zajímavé, že ve vzájemné izolaci se většina pacientů rychle uzdravila a v obci už nebylo zaznamenáno žádné další úmrtí, ba dokonce ani žádný další těžký případ. Což je v současných italských poměrech (pozitivní) anomálie, na kterou poukazuje právě profesor Romagnani ve své reakci: izolace všech nakažených jako by chránila i je samotné navzájem, nejenom zdravé jedince.

To vede na další zajímavou otázku: co když je nebezpečnější se tím samým virem infikovat vícekrát krátce za sebou než jenom jednou? Co když je průběh nemoci horší, chytneme-li ji během pár dnů hned od několika různých lidí? Není tím třeba tělo přetíženo právě v nejhorší možnou chvíli?

Kdyby to tak bylo, vysvětlovalo by to vysokou úmrtnost mezi lékaři v nemocnicích – v Itálii už na Covid-19 zemřelo třináct lékařů. Právě ti se ovšem virovými částicemi takříkajíc „brodí“ celé dny a noci. Zároveň by to znamenalo, že hospitalizované pacienty je potřeba co nejvíc od sebe navzájem oddělit, pokud to okolnosti dovolují.

Za třetí: lidí, kteří prodělali infekci bez symptomů, byly i v malém městě Vò desítky. To je docela nadějné do budoucna – znamená to, že za nějakých okolností se lidský organismus dokáže novému koronaviru velmi účinně bránit. A také to, že odborníci, kteří chtějí tuhle imunitu studovat, mají k dispozici dost konkrétních osob, které mohou podrobit zkoumání. Nejspíš nejenom ve Vò, ale i všude jinde ve světě.

Přijít ale na to, co přesně dělá ten rozdíl mezi člověkem, který si ani nevšimne, že na něj něco sednulo, a mezi tím, kterého za pár dní vezou na jednotku intenzivní péče se zápalem plic, bude snad nejtěžší vědecký úkol dneška. Hlavně kvůli tomu, pod jakým časovým tlakem se tenhle fenomén zkoumá.

V čem se může skrývat odpověď? Genetika? Jestli ano, tak co konkrétně, vždyť lidský genom je obrovský? Nebo životospráva? A zase: co konkrétně se tím myslí? Dostatek či nedostatek nějakého vitamínu ve stravě? Interakce s nějakými běžnými léky, které užívá větší množství lidí? (Tu poslední hypotézu nedávno rozvíjeli v Lancetu). Těch možností je opravdu docela dost.

Samé zajímavé otázky, ale zajímavé otázky jsou dobrá věc. Při jejich řešení se vždycky na něco nesamozřejmého přijde.

Zdroj: kechlibar.net

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
22. března 2020

To hovorí za všetko tak že prísna karanténa je nevyhnutným riešením a všetkých potrebných zamestnaných by mali pravidelne testovať a potraviny by sa mali distribuovať donáškovou službou

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/koronavirus-je-to-horsie-ako-sme-si.html


00
AZ
Antonín Zelenka
22. března 2020

Za akých podmienok poskytuje súčasný efektívny predkonštruktor svoj výsledok a za akých podmienok zanikne (sa vynechá)?

 

Účinnosť nadobudne, ak sú splnené dve podmienky:

 

Nevyskytla sa žiadna protichodnosť: to znamená, že žiadny silný predkonštruktor ho neprekonal.

 

Splnil správne podmienky: to znamená, že tvoriaci predkonštruktor bol takého typu, ktorý vyprodukoval (vytvoril) taký výsledok.

 

Vákuovo-vírová štruktúra letovej bezpečnosti ČASŤ 1


00
EP
Eduard Piovarči
23. března 2020

RUSKO MÁ LIEK? ŽE BY KONIEC PANIKY?

 

zvědavá matka

LÉČBA CORONAVIRU Z RUSKA.

Asi před týdnem (kdy letadla ještě létala…) se v Itálii rozšířilo video, kde dva Italové kupují v lékárně na letišti Šeremetěvo v Moskvě LÉK NA KORONAVIRUS – ABIDOL/ ARBIDOL maksimum, který se jako antivirotikum prodává normálně v Rusku už 46 let.

Z videa se stal v Itálii rázem virál…

https://youtu.be/KrJFDVJ2o4w

(je v italštině, ale pod videem je popis celé operace v AJ)

Nato IHNED nejenom toto video má na YT i controvideocomment image

(YT: “Abidol 20mg il farmaco contro il coronavirus: attenzione alle fake news”),

ale

začaly i mezinárodní tiskové kanceláře (ANSA) informovat, že se jedná o hoax (pozn. – damage control  ),

https://www.teleclubitalia.it/188051/coronavirus-e-abidol-cose-il-farmaco-venduto-in-russia-abidol-la-cura-per-il-coronavirus/

kde konkrétně podle ANSA :

Abidol contro il Coronavirus

…Per guarire dal Coronavirus di vecchi farmaci “nati molti anni fa per combattere virus aggressivi come l’Hiv responsabile dell’Aids, ma una vera e propria cura è ancora lontana”. Sempre sull’Ansa si legge: “Abidol è un farmaco utilizzato contro i più comuni virus …che aggrediscono le vie respiratorie; funziona impedendo al virus di attraversare la membrana delle cellule e di penetrare al loro interno per replicarsi”. Ma al momento non ci sono evidenze scientifiche sulla capacità dell’Abidol per il coronavirus.

výtah v ČJ:

Abidol proti Coronaviru.

Pro vyléčení z Coronaviru používají “staré léky -vyvinuté před mnoha lety “, které se používají pro boj s agresivními viry, jako třeba HIV, který způsobuje AIDS. Ale opravdová léčba je ale ještě vzdálená… (NEGUJÍ!)

Pokračuje ANSA (už opatrněji ) že “Abidol je lék pro běžné viry, které napadají dýchací systém … ALE MOMENTÁLNĚ NEJSOU VĚDECKÉ DŮKAZY o možnostech působení Abidolu na Coronavirus ( NEVYLUČUJÍ!).

Dále je tam zmiňován také ruský lék “Darunavir” na Coronavirus.

Zde Reuters informuje, že tento lék, používaný na léčbu AIDS, který vyrábí také Johnson & Johnson pod názvem “Prezista” sice inhibuje (zamezuje) viru v jeho působení, ale na Coronavirus “se zatím ještě tento efekt neprokázal” ….

Překvapivě – za pár dní na to Universita v Zhenjiang oznamuje, že výsledky laboratorních testů potvrzují, že ABIDOL a DARUNAVIR v testech na CORONAVIR jsou velmi povzbudivé, protože tyto léky inhibují o proliferaci Coronaviru (!)

https://www.nextquotidiano.it/coronavirus-cura-abidol-darunavir/

A včera už zahrnulo čínské Ministerstvo zdravotnictví ruský ABIDOL do předepsaných léčebných protokolů pro léčbu Coronaviru – pandemie …

https://buzzon.live/29076-the-chinese-authorities-have-included-in-the-guidelines-for-the-treatment-of-coronavirus-traditional-chinese-medicine-and-abidol/

ABIDOL koupíte i na E-Bay: https://www.ebay.com/itm/Arbidol-100-mg-Umifenovir-Abidol-20-40-capsules-Antiviral-pharmaceutic-/264651621766

 

Takže KONEC PANIKY  – Rusko má lék i na “Coronavirus” už 46 let!

Přes Abidol se žádný virus do buňky nedostane a jako parazit bez výživy zdechne (resp. imunitní systém ho inertizuje a odstraní.)

Dodatek (nejen) pro pana Admina, který tvrdí, že “Koronavirus a 5G je stejná pohádka, jako ta o ploché zemi”:

Jediný způsob, jak se Coronavirus (i jiné jedy, toxiny, cizí DNA, atd.) může dostat do buňky – nepřirozeně a násilím – je EXTRAPORACE (= otevření buňky -viz i Wiki – popis fungování jsem zde už několikrát uváděla…).

Toto je možné způsobit za pomoci 5G sítě – el. impulsy!

Proto ti zasažení ve Wuchanu padali k zemi v křeči, podobné epileptickému záchvatu (viz videa i na AEN).

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/koronavirus-je-to-horsie-ako-sme-si.html


00
AZ
Antonín Zelenka
23. března 2020

Častice v koloidnom striebre sú mikroskopicky malé, no nie až natoľko, ako v iónovom.

 

Väčšie častice v koloidnom striebre vytvárajú väčšiu plochu povrchu. Častice iónového striebra sú také malé, že sú vlastne menšie než vlnové dĺžky viditeľného svetla, čím sa striebro stáva neviditeľné a bezfarebné aj pri vysokých koncentráciách.

 

Všetky roztoky koloidného striebra sú zmesi iónového a koloidného striebra, iónové roztoky však môžu byť len výlučne iónové.

 

Používajú sa ako univerzálne antiseptikum a antibiotikum a antivirotikum. Má bleskurýchlu a zaručenú účinnosť. Je v operačnej výbave zvláštneho vojenského personálu na ochranu vytipovaných osôb, u ktorých je smrť alebo poškodenie zdravia nežiadúce a vylúčené. Dokážu tak temer okamžite neutralizovať aj najagresívnejšie a najnebezpečnejšie vírové útoky.

 

V operačnej výbave sú malé automatické kufríkové výrobné jednotky s mikroprocesorovou riadiacou jednotkou so super čistými vymeniteľnými striebornými elektródami s laserovým spektrálnym analyzátorom s pred-inštalovanými samočinnými programovými voľbami. Do elektrochemického reaktora sa napúšťa destilovaná voda. Okrem malých kufríkových jednotiek sú k dispozícii aj výrobné jednotky väčšej kapacity.

 

Vždy je pripravený aspoň jeden liter na osobu v tmavých sklenených fľaškách. Pri bojovom zásahu je potom užitie zaručené do niekoľkých sekúnd. Používa sa tiež preventívne vo veľmi malých dávkach priebežne, pokiaľ operačná jednotka (chránená osoba) zotrváva v neznámom alebo nevedno či už v kontaminovanom operačnom prostredí. Účinnosť tohoto protijedu je temer plne zaručená, rýchla, a nezanecháva ani stopy po použití v organizme, a ani nemá nežiadúce účinky pri správnom dávkovaní a správnej čistote konštrukčného skladu.

 

Výroba univerzálneho protijedu je veľmi lacná, a kompaktná operačná výrobná jednotka nieje drahá a perfektne prenosná (tiež veľmi elegantná, vytvára to skutočne ukľudňujúci efekt a povznášajúci pocit, ktorý je pri každom výsadku alebo nasadení veľmi žiadúci hneď po všímavosti a opatrnosti, pozornosti a pamätlivosti, telesnej prítomnosti a ovládaní vlastného tela a vytváraní mentálnych zostáv mentálnych činiteľov, pohoda je tak prítomná vďaka plnému prijatiu skutočnosti pominuteľnosti a trpezlivosti). Civilné obyvateľstvo nieje informované o "zábavnej relácii pre vyvolených".

 

Striebro účinne zabíja vírusy a baktérie, na ktoré klasické antiseptikum a antibiotikum a antivirotikum nefunguje. Ľudský organizmus nie je na protijed alergický a prírodou bol skonštruovaný tak, aby spolupracoval so strieborným medzi-galaktickým surferom.

 

Je možné spomenúť aj iné jednoduché dostupné zaručené lacné bleskurýchle lieky. Mnohé civilné obyvateľstvo navštevuje rôzne školské a výchovno-vzdelávacie zariadenia, avšak, žiaľ, ich vedomostný stav je neslávny a smutný, ich pohoda v pominuteľnosti a trpezlivosti je nenájdená a hľadaná, miesto toho je tam strach, obavy, výčitky, hnev, zúfalosť, opustenosť, bezradnosť, nekonštruktívnosť, chýba láskyplná milosť, súcit, gratulácia s poďakovaním, a vyrovnanosť rovnováhy voči neznámym a neviditeľným nepriateľom. Premeňte, pretransformujte, prečarujte si svojich nepriateľov na svojich najväčších priateľov. Načo bojovať (nápoje nenávisti) so psychopatmi, radšej si nájdite spoľahlivú spoluprácu umnej čarovnosti, ktorá vhodí protijed do nápojov nenávisti, a potom aj sladký život ľudí si už vyčkáva.

 

Radšej buďte vzdelaný a radostný, radšej žite v miery a šťastí. Ale púhe prianie nestačí. Musí byť prítomná aj energia, alebo úsilie. Ozaj, viete, koľko dobrých ľudí vie, koľko priateľov musí byť pokope, aby sa začali plniť dobrosrdečné šľachetné štedré priania? Dve činitele sme už spomenuli, je to dôvera a úsilie. Hľadajte ďalej.

 

Berte si príklad z priateľstva Číny, Ruska, Kuby, a ostatných priateľov z nekonečných zoznamov zaručeného priateľstva. Spolupracujte tiež, k spoločnej radosti zo spolupráce a spolupatričnosti, pomáhajte sa chrániť a pomáhajte si uspieť v uskutočňovaní neporovnateľného mieru a šťastia.

 

Podklady všímavosti a jasné vedecké poňatie – časť 1 – Rámcový operátor zmyslu zrozumiteľnosti


00