Nový americký ministr obrany Pentagonu oznámil: „Všechny války musí skončit“
18. listopadu 2020 Redakce AC24 Ze světa 10421 5
Trumpův nový ministr obrany Christopher Miller v pátek pracovníkům celého ministerstva obrany rozeslal memorandum oznamující, co administrativa v posledních týdnech Trumpova úřadování udělá – tj. ohromné omezení přítomnosti vojsk USA především na Středním východě.

 

 
 
 
 

„Nejsme lidem nikdy nekončící války – ta je antitezí ke všemu, za čím stojíme a za co naši předkové bojovali,“ uvedl Miller v memorandu se zdůrazněním: „Všechny války musí skončit.“

 „S tím, jak se připravujeme na budoucnost, zůstáváme odhodláni dokončit válku, kterou Al Kaiída roku 2001 přinesla k našim břehům. Tato válka neskončila,“ napsal Miller v odkazu na 19 let trvající válku v Afghánistánu.

„Jsme před porážkou Al Kaiídy a jejích spojenců, ale musíme se vyhnout minulým strategickým chybám, kvůli nimž jsme boj nedotáhli ke konci. Opravdu tento boj byl dlouhý, naše oběti byly enormní a mnozí jsou už válkou otrávení – Já jsem jedním z nich,“ dodal.

Nový ministr obrany uvedl, že „toto je kritická fáze, při níž ve svém úsilí přecházíme od vůdčí role k podpůrné roli.“

A pak v přímém odkazu na rozsah potenciálního stažení vojsk napsal:

„Ukončení válek vyžaduje kompromisy a partnerství. My jsme tu výzvu přijali; všeho toho jsme nechali. Teď je čas jít domů.“

Mluva šéfa Pentagonu zní skoro jako to, co říkal Trump při kampani 2016, kdy opakovaně sliboval ukončení těch ‚věčných válek.‘

 

V těchto týdnech do předpokládaného přechodu na Bidenovu administrativu 20. ledna to vypadá, že poslední série vyhazovů a rezignací mezi vedením Pentagonu dláždí cestu pro dramaticky novou politiku – tedy k takové změně, kterou Trump slíbil počátkem svého prezidentování.

V posledních letech se prezident potýkal zejména v případě Sýrie se zuřivým odporem vojenské a zpravodajské komunity pokaždé, když se pokusil odvést vojska domů. Bude prezidentem, který nakonec stáhne všechna vojska z Afghánistánu a Sýrie a možná i z Iráku?

Zdroj: reformy.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
18. listopadu 2020

TRUMP PRTVRDIL a to je dobré znamenie pre svet. Konečne dúfajme že sa to začne čo najskôr realizovať. sú to prvé známky toho že DEEP STÁTE stráca pozície a prehráva aj v amerických volbách.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/11/mark-zuckerberg-odeslal-400-mil-dolaru.html


30
V2
Vaclav 2
18. listopadu 2020

také zde jsem měl už komentář... po dvou hodinách - vymazáno...?...?...?

 

psal jsem, že jsou to hezká a nadějná slova od nového Trumpovo muže... ale osobně si nemyslím že by se demo-us vzdala po stopadesáti letech válečného úsilí  rozbití RF.  Zase takový snílek nejsem. Budou se to muset učit desítky let, také si nemyslím, že by jen tak opustili obklíčení Ruska...


20
EP
Eduard Piovarči
18. listopadu 2020
To stiahnutie z blízkeho východu iste nepoteší Izrael, no uvidíme ako to dopadne
10
V2
Vaclav 2
18. listopadu 2020

tím pádem se začne zřejmě vyplňovat proroctví o zániku Izraele...

 

Edo máš pěkný web (nebo Block, jak tomu říkáš)


10
EP
Eduard Piovarči
19. listopadu 2020

Je to všetko boj elít v USA však uvidíme ako to dopadne. Rusko je už ale dosť za vodou aby sa im podarilo ho demontovať. Ešte ťažšie to budú mať s čínou.

Václave to je len taká tapeta tem blog zachytávajúci udalosti okolo nás:-)

Pre prehlad lebo to okolo nás poriadne fičí.... ale sem tam tam dám foto z našich akcií...


10