Norští narkomani dostanou heroin zdarma ke zlepšení kvality života
12. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 8798 1
Norská vláda v rámci experimentu zajistí 400 narkomanům heroin zdarma ke zlepšení kvality života. Uvádí to The Independent.
 

 

 

 

Pilotní program začne fungovat v roce 2020. Není zatím jasné, podle čeho budou vybíráni účastníci experimentu a v jakém množství budou lékaři předepisovat drogy. Zastánci programu tvrdí, že přístup k heroinu umožní snížit úmrtnost následkem předávkování tvrdou drogou a pomůže v boji proti kriminalitě.

Norský ministr zdravotnictví Bente Hoie prohlásil, že program nabízí řešení schopné zlepšit kvalitu života narkomanů, pro něž jsou nedostupné v zemi fungující způsoby boje proti závislosti.

V roce 2017 Norsko provedlo referendum ohledně dekriminalizace drog. Většina norských občanů podpořila toto řešení, aby místo trestání narkomanů nastoupilo jejich léčení. Úřady však odmítají legalizovat takzvané „měkké drogy".

V Norsku je jedna z nejvyšších úmrtností v Evropě následkem předávkování drogami. V roce 2015 zemřelo 80 osob na jeden milion obyvatel. Léčebná heroinová terapie je už zavedena ve Švýcarsku, Dánsku a Nizozemsku.

Zdroj: independent.co.uk

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
12. srpna 2018
Norsko ukázka zkažené nemocné společnosti.
30
JN
Jaromír Novák
12. srpna 2018
Norsko ukázka zkažené nemocné společnosti.
+ 3