Netanjahu zavolal Putinovi. USA komentují dodávky S-300 a systémy S-400 jsou v maximálním režimu
24. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 99308 13
Ruský prezident Vladimir Putin provedl telefonní rozhovor s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu.
 

 
Loading...

Rozhovor se konal z podnětu Netanjahu, který znovu vyjádřil soustrast v souvislosti se smrtí ruských vojáků 17. září v Sýrii. Vedoucí představitelé obou zemí diskutovali o incidentu s ohledem na to, že informace poskytnuté izraelskou armádou o činnostech jejích letadel jsou v rozporu se závěry ruského ministerstva obrany. 

„Ruská strana vychází z toho, že se jednalo o akce izraelských leteckých sil, které se staly hlavní příčinou tragédie," uvedl Kreml ve svém prohlášení.

Putin v rozhovoru s Netanjahu „zdůraznil", že rozhodnutí přijatá Ruskem k posílení bojových schopností syrských ozbrojených sil jsou adekvátní současné situaci. Cílem je především zabránit možnému ohrožení života ruských vojáků, zdůraznil Kreml.

Reakce USA

Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton oznámil, že plány Ruska dodávat Sýrii S-300 budou znamenat „významnou eskalaci“ situace ze strany Moskvy. Informuje o tom agentura Reuters.

Podle Associated Press, rozhodnutí Ruské federace dodávat S-300 Bolton považoval za „hlavní chybu".
Vyjádřil také naději, že Rusko přezkoumá své rozhodnutí v této věci.

Ministr obrany Sergej Šojgu 24.září zveřejnil opatření pro zvýšení bezpečnosti ruských vojáků v Sýrii jako odpověď na pád IL-20.

Odpovědnost za tuto tragédii Rusko uložilo na Izrael. Podle slov ministra, v souladu s požadavkem prezidenta Moskva vybaví velitelská stanoviště syrských PVO automatizovanými systémy řízení, které mají pouze ozbrojené síly RF. Bude také provádět elektronické potlačení satelitní navigace, palubních radiolokačních stanic a systémů komunikace bojového letectva, která útočí na objekty na syrském území, a co je nejdůležitější, do dvou týdnů předá Sýrii komplex S-300. Ministr poznamenal, že Rusko v roce 2013 na žádost Izraele pozastavilo dodávky S-300 do Sýrie, ale nyní se situace změnila, a ne vinou Ruské federace.

S-400 převzaly kontrolu nad celým Černým mořem

Prapor S-400 pro leteckou obranu, přidělený k bojové službě v Jevpatorii, poskytl ruské armádě plnou kontrolu nad vzdušným prostorem Černého moře. Komplex Triumph muže se zárukou porazit všechny vzdušné cíle ve vzdálenosti 400 kilometrů, včetně hypersonických a balistických raket.

Podle velitele praporu podplukovníka Alexandra Taranova díky přesunu divize z Krasnodarského území na Krym se zvýšila oblast kontroly vzdušného prostoru kolem poloostrova.

„V současné době prohlížíme celé Černé moře ze severního a západního směru v maximálním režimu," řekl velitel jednotky listu Krasnaja Zvězda.

Je třeba poznamenat, že v lednu loňského roku byly komplexy S-400 přiděleny k bojové službě ve Feodosii a v lednu letošního roku na mysu Fiolent v Sevastopolu.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Jarin G.
24. září 2018

Bravo Rusko, bravo Putin,  Lavrov, Šojgu a další!

Budou na Vás tlači, vyhrožovat, provokovat, ale teď jste "šéfové" Vy!!! Vy máte teď trumfy v rukou.

Nepochybuji, že to má zase V.V. Putin vymyšlené nejméně o tři tahy dopředu, než jsou ti chazarovskoanglosaské národy schopné dohlédnout! Je vidět, že i z tragédie, lze leccos vytěžit, i když to samozřejmě život 15 ruským vojákům nevrátí! A ještě vše vyrovnáno není, ještě z toho Rusové leccos získají.

A jak i tady na AC24 bylo pliváno na V.V. Putina a jak byl tady několikrát označován jako "přizdisráč", tak od něj skvělé politické tahy! No jo, hlupák, který si s bídou dohlédne na špičku vlastních bot, tohle nemůže pochopit. Krví zalité oči  a vztekem zatemněný mozek, nejsou dobrými rádci.

Je jedno, kdo na Rusy zaútočí, vitěz je vždy stejný

video:

 


91
JA
Jan Abarth
25. září 2018

Přečti si včerejší článek na aeronetu ,abys věděl,kdo za tenhle obrat v dodávkách S300 může.Vladimir to není. Nasrali se generálové , kvůli postoji a tlaku Izraele (domu Sion) na Vladimíra.

Putin padl těžce do pasti,od těch nosatych kryplů.

https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/


53
Jarin G.
25. září 2018

Ahoj Honzo. (ode mě to mínus není!!!)

Ale já tam přeci píšu i bravo Šojgu a další, ten Šojgu snad někomu velí!? Nebo, jdou ti generálové i proti svému ministru? já si myslím, že ty S300 a další,  je nakonec  výsledek, který v sobě zahrnuje dohodu všech. Od  prezidenta až ke generálnímu štábu. Tady spíš je ten směr opačný.

Já ti neberu tvůj názor, ale já to vidím přece jen trochu jinak!

Článek jsem četl a je to další z celé řady článků na Aeronetu, kde v poslední době tepou do Putina, co se do něj vejde (podesán je zase "záhadný" šéfredaktor VK, o kterém nikdo vůbec nic neví, podivné). Hlavně kvůli židům. Prezentují i názory populisty Žirinovského a to je tedy docela slušný magor. Zkus si o něm něco vygůglit. A poslechní si někdy, když na Svobodném vysílače mluví VK (samozřejmě jen telefonicky a anonymně), ten Putina nemůže ani cítit. Netvrdím, že to vše není pravda, ale Aeronet není pro mě "Biblí". Čtu ho každodenně a mám v poslední době z něj trochu divný pocit, s tím, kam kam směřuje. Je zřejmé, že "Pjakina" neposlouchají, či ho neuznávají, jeho analýzy nepřijímají. Tzn., že co v AE napíšou, já bez výhrad nepřijmu, já se naopak shodnu z větší části s tím Pjakinem.

Já denně projdu něco kolem různých 10 webů a snažím se sehnat ucelené informace z různých zdrojů! Ty si sám pro sebe vyhodnocuji a snažím se podle nich pochopit situaci a to nejen v Sýrii. Ale to neznamená, že si ty informace špatně nevyložím. Nedělám ze sebe "Pana Neomylného". Většinou o tom rozhodne až čas, kdo měl pravdu.

A už jsem to psal mnohokrát! Kdo v současné světě není v pasti chazarů? Jde jen o míru jejich moci. Třeba v uSSa ovládají prakticky vše, všechny mezinírodní organizace mají pod palcem, všetně těch finančních atd. atp. a ovládají i celou Evropu. A v SSSR se to židy přímo hemžilo a dnes se celá jejich lobby snaží ovládnout i Rusko. Co s tím? Máš nějaké řešení? Pogromy dnes asi těžko. Občanskou válku? Tu si ale přeje přeci "Západ"!

A tady máš ukázku, odkud já. např., také čeprám informace k Sýrii:

"-- tak Rusko prý do dvou týdnů dodá Sýrii protivzdušné systémy S300… z logiky věci plyne, že je budou mít pod palcem ruští vojáci, protože ti syrští asi nemají příslušný výcvik… a z toho plyne, že by se Izrael měl ve svých útocích na Sýrii „krotit“… pro Sýrii to ale současně znamená, že klíčovou část její obrany má Rusko pod kontrolou už zcela otevřeně… nebo jinak, že ruské ministerstvo obrany udělalo zásadní krok, aby se stalo klíčovým „hráčem“ na syrském bojišti… sestřelení ruského špionážního letounu s 15 vojáky na palubě tak Rusku dodalo skvělou záminku ztížit plánované (v ruské dikci „nekontrolované“) útoky Západu… ještě významnější, než přece jen zastaralé S300, je rozhodnutí rušit satelitní navigaci, palubní radary a komunikační systémy letadel, které útočí na Sýrii ze Středomoří… nemluvě už o vyhlášení bezletové zóny nad provincií Latákia, kde se nachází ruská letecká základna…

-- nicméně, už jen fakt, že se neví o kolika bateriích S300 je řeč… a že se tak navíc má stát „do dvou týdnů“… nechává prostor pro vyjednávání a handlování… protože ruská reakce se zatím stále omezuje jen na prevenci… těch 15 mrtvých vojáků ale furt visí „ve vzduchu“… zkrátka, pořád není jasné, jakou cenu za ně Izrael (a jeho spojenci) budou muset zaplatit… tedy pokud vůbec… ruské ministerstvo obrany tlačí na pilu, prý za těch patnáct vojáků fakt může jen a jen Izrael… zatímco ministerstvo zahraničí ujišťuje, že S300 „nejsou proti třetí straně“ a vztahy s Izraelem nepoškodí… hrají Putin s Lavrovem hodné poldy a Šojgu toho zlého?... nebo už jsme blízko toho, aby se – po volební ztrátě několika regionů kvůli penzijní reformě -- hrálo i o Putinovo domácí politické přežití?..."

https://www.facebook.com/tereza.spencerova/posts/1906465416065972?__tn__=K-R


61
Dědouch11 *
25. září 2018

30
Jarin G.
25. září 2018

Ahoj a dík, Vláďo. 

Jen pro zajímavost. našel jsem řešení, jak nechat proběhnout psa v případě, že se nám nechce ven!

 


20
V2
Vaclav 2
25. září 2018

Jarine..

máš naprostou pravdu, i s tím pliváním an VVP, bylo to na více webech. To jsou ti co si hned přisolí a ukazují se. Jaká je skutečná situace a jakou nese VVP zodpovědnost, nemají ani páru. Jo jo...z teplíčka, schovaný u PC se to kritizuje...

Jsem přesvědčený o tom, že jde o čas, protože každý měsíc vyjíždí z montoven další S -systémy, kterých má pořád RF opravdu ještě nedostatek. 

Kvůli dodávkám do Syrie protestují hlavně us. Je vidět kdo za tím scénářem stojí... 


60
Jarin G.
25. září 2018

Zdravím a děkuji, Vašku, za podporu.

Teď "šijou" do Putina i na některých alternativních webech. Smutné je, jak je to jednostranné. Jako by chazaři byli problémem jenom Ruska. USA ten problém asi nemají, že? Tam to mají se sionisty, chazary vyřešené?

A už vůbec neřeší, ti kritici, kým, že by se měl ten "slaboch" nahradit! Nikdo z okolí Putina by do toho na 100% nešel!

To by se asi pěkně odkopali, kdyby napsali, že vhodný kandidát na prezidenta by byl nácek a populista Žirinovskij (v prez. volbách 5,65%), nebo snad by si přáli Grudinina (11,77%) , navženého komunisty, liberálního demokrata, prolhaného a inklinujícího k "Západu"? Další kandidáti nestojí za řeč, ani jeden nezískal ani 2%.

Mně to přijde, jakoby si i tady přáli státní vojenský převrat v Rusku a následnou občanskou válkou na zničení silného Ruska a rozdrobení ho na spoustu malých slabých státečků, které by pak pěkně podojili, jako třeba nás!!!  Přesně jak o tom mluví dlouho i Pjakin!  Pěkně nenápadně, ale je třeba se dostat k ruským zdrojům. Jak řekla upírka Albrightová: "Rusko má nespravedlivě příliš mnoho nerostných surovin"


60
V2
Vaclav 2
25. září 2018

Jarine, máš v tom jasno...nevím s čím bych nesouhlasil...

Pjakin je jako droga, neškodí si udělat čas a projít to dvakrát. Teprve slyším co jsem před tím neregistroval.

S židy máš tak jako tak pravdu, já jsem nenechal roky a roky na izraelce dopustit, ale po letech když se seznámíš s tím podlým vojenským přátelstvím s us garniturou, ta svinstva podložená zlatem, tak se to radikálně změnilo. V roce 72 si zavázaly us izrael 20 ti kusy atomových pum. A to byl ten radikální obrat v nahlížení židů na svět...


40
PA
Piovarči Aragonit
24. září 2018

NAjvyšší čas.

Izrael sa vyhráža že S300 zlikviduje už pri transporte.

Nech len skúsi strieľať do Ruského kožucha


60
Wiloni .
25. září 2018

Silně pochybuji, že si toto Izrael dovolí, to by byl přímý útok na Rusy, a pro tento malý a z hlediska zdrojů nesamostatný a fakticky i bezvýznamný stát konec.

I když by to byla ironie.

Fakticky by se o finální holokaust postarala ta země, která se pokoušela tolik let o změnu tohoto scenáře.

Mimochodem, z vojenského hlediska Rusku stačí odvázat ze řetězu Irán, a není co řešit.


60
Jarin G.
25. září 2018

Ahoj Wile!

Jenom faktická poznámka. Pjakin vícekrát hovořil o konci Izraele, o finálním holokaustu dřív nebo později a já si myslím, že ty jeho slova stále platí a běží to přesně podle not GP.


70
JN
Jiří Novák
25. září 2018
USA, Izrael, Anglie, Francie a Německo pět nejagresivnějších států světa, plných politických darebáků. Asi s tím nic nenaděláme, ale můžeme nakopat do prde.lí naše darebáky. Musíme vyčistit aspoň náš stát jako Maďaři od tohohle lidskýho póvlu. Pokud je nebudem likvidovat a vyhánět od koryt tak nás prodaj. Všechny naše darebáky a válečný zločince, který nás zatáhli do svinstev pěti největších darebáků světa už známe.
60
DD
dastin dastin
26. září 2018

No tak to budou koblihozrouti volit STBurese a pritom si myslet, ze odstavuji darebaky od koryt.

Tady je vysvetleni za koho kope, rikal mi znamy, ktery ho osobne zna, ze STBures ma hovno, vse patri americke kabale, tedy chazarum, on je jen bilej konik, sam priznal, ze dostal prachy z USSA a to z CITI-BANK. Jako bakala-kabala na OKD. A proto ten dvoum vse prochazi bez ujmy. Komu da chazarska city.bank jen tak nekolikset milionu $ kredit ?


11
Jarin G.
24. září 2018

Bravo Rusko, bravo Putin,  Lavrov, Šojgu a další!

Budou na Vás tlači, vyhrožovat, provokovat, ale teď jste "šéfové" Vy!!! Vy máte teď trumfy v rukou.

Nepochybuji, že to má zase V.V. Putin vymyšlené nejméně o tři tahy dopředu, než jsou ti chazarovskoanglosaské národy schopné dohlédnout! Je vidět, že i z tragédie, lze leccos vytěžit, i když to samozřejmě život 15 ruským vojákům nevrátí! A ještě vše vyrovnáno není, ještě z toho Rusové leccos získají.

A jak i tady na AC24 bylo pliváno na V.V. Putina a jak byl tady několikrát označován jako "přizdisráč", tak od něj skvělé politické tahy! No jo, hlupák, který si s bídou dohlédne na špičku vlastních bot, tohle nemůže pochopit. Krví zalité oči  a vztekem zatemněný mozek, nejsou dobrými rádci.

Je jedno, kdo na Rusy zaútočí, vitěz je vždy stejný

video:

 

+ 9

JA
Jan Abarth
25. září 2018

Přečti si včerejší článek na aeronetu ,abys věděl,kdo za tenhle obrat v dodávkách S300 může.Vladimir to není. Nasrali se generálové , kvůli postoji a tlaku Izraele (domu Sion) na Vladimíra.

Putin padl těžce do pasti,od těch nosatych kryplů.

https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/

- 3