Německý ministr zahraničí informoval o záměru přehodnotit vztahy s USA
27. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 3488 3
Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že představí novou zahraniční politiku Německa ve vztahu k USA. Informuje o tom agentura dpa.

Evropská komise oznámila svůj záměr hájit spravedlivý obchod, sděluje dpa. K jeho podpoře chce politik využít rok Německa v USA, který odstartuje dne 3. října. „Už dávno nastal čas přehodnotit transatlantické partnerství — realisticky, kriticky, a dokonce i sebekriticky," řekl ministr dne 25. srpna v Berlíně.

Již dříve Maas v článku, který byl zveřejněn v deníku Handelsblatt, zdůraznil, že Spojené státy a Evropa se s průběhem let odcizují a jednota zájmů a hodnot se postupně se vytrácí. Ministr zahraničí uvedl, že proces normalizace vztahů s Východem začal ještě před tím, než se stal prezidentem Donald Trump a vyslovil se proti strategii, která počítá se změnou moci ve Spojených státech.

Jako základ pro nové vztahy s Washingtonem Maas navrhl přijmout myšlenku o vyvážené spolupráci a za hlavní cíl německé zahraniční politiky označil vytvoření silné a nezávislé Evropy. Současně poznamenal, že pokud Spojené státy překračují pomyslnou červenou čáru, je nutné jednat.

Vztahy mezi USA a Evropskou unií se zhoršily v souvislosti s odstoupením Washingtonu od jaderné dohody s Íránem a zavedením cel na ocel a hliník. Evropská unie přijala dne 7. srpna legislativu, která na svém území ruší platnost extrateritoriálních sankcí USA vůči Íránu.

V reakci na zavedení celních tarifů uložil Brusel dodatečná cla ve výši 25 % na dovoz celé řady zboží ze Spojených států.

Zdroj: handelsblatt.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

MK
Milan Klusák
27. srpna 2018

"vyslovil se proti strategii, která počítá se změnou moci ve Spojených státech".

Ale proč ne? Jasně, a strategie by měla být stejná, jakou udělal Kocáb s ruskou armádou - vyvézt pěkně Amíky z Ramsteinu i s vercajkem ZA MOŘE !


10
JJ
Jiri Jiri
27. srpna 2018

Ahoj Milane,

nejen z Germanistánu, ale měli by stáhnou "vocas" a vypadnou ze všech států kam se ve jménu "emerické demokraci" nasrali 


10
Jarin G.
27. srpna 2018

Milane! Myšlenka je to líbivá, to co píšeš. 

Ale???

Skutečně se jednalo o ruskou armádu? Nebyla to, náhodou, armáda SSSR, čili sovětská armáda? Přesně se jednalo o tohle vojsko, které tu bylo dislokováno:

Střední skupina vojsk (rusky Центральная группа войск, zkratka ЦГВ) bylo vojenské uskupení Sovětské armády, umístěné od 24. října 1968 do 21. června 1991 v Československu.

Takhle přesně teď mainstram mluvil o srpnu 1968. O "Rusácích", kteří za to jediní mohli a ne o armádách Varšavské smlouvy, o SSSR apod.! A dělali to proto, aby ještě více rozdmýchával protiruské nálady! No moc se jim to nepovedlo! Tedy až na Prahu. Tam se těch "kavárenských" blbů najde hejna. Koncentrace těch usafilů a rusofobů, je tam neskutečná. Naštěstí ČR není jenom Praha!

Ruská armáda, armáda RF, s tím skutečně neměla co do činění. V té době ještě ani neexistovala! Možná, že jsi myslel Rudou armádu, ale ta to taky nebyla, to bylo úplně jiné období!

No a dovol, abych si já i zapochyboval o zásluhách havloida Kocába & spol., na odsunu té okupační armády! Jako výstavní tváře, to snad ano, ale... O tom rozhodovali asi o trochu výš, než někde v putice Havel s Kocábem a sovětští generálové. Kdyby to záviselo na Kocábovi a dalších ochlastech z jejich sluníčkářské, pravdoláskařské party, tak je tu máme ještě dnes, zrovna jako Němci Amíky.Asi by nám o tom mohl leccos říct Gorbačov. Ten měl velký podíl na rozpadu Varšavské smlouva (rozpadla se také v roce 1991) i celého socialistického bloku.

To je něco podobného, jako ta pohádka o "Sametové revoluci"! Tu nám také zařídili chartisti v čele s Havlem, studenti a úmělci? To nebylo dohodnuté předání moci komančů předem "vytipovaným? Hra tajných služeb?

No a k těm Amíkům v Německu. uSSa má podepsanou legální smlouvu  o přítomnosti své okupační armády v Německu až do roku 2099! Takže s nimi jen tak nic nehne! 

Němci jsou jejich vazalové! Slyšel jsi někdy o "Kancléřském aktu"?

Pokud ne, tak si počti. Moc hezky to na Aeronetu sepsali!

Tajemství německé BND: Kancléřský akt a status Německa jako vazalské země USA až do roku 2099! 

https://aeronet.cz/news/tajemstvi-nemecke-bnd-kanclersky-akt-a-status-nemecka-jako-vazalske-zeme-usa-az-do-roku-2099-jenom-rusko-muze-osvobodit-berlin-z-tohoto-otroctvi-a-zastavit-tak-destrukci-nemecka/


10