Německá vláda informovala spolkový sněm o rozhodnutí USA stáhnou tisíce vojáků
30. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 3598 1
Státní tajemník německého ministerstva zahraničí Niels Annen a státní tajemník Ministerstva obrany Německa Peter Tauber informovali členy Německého spolkového sněmu o rozhodnutí Spojených států amerických, které ze země stáhnout část svého kontingentu. Informuje o tom tiskové oddělení německého ministerstva zahraničí. (Foto: Wikipedia)

 
 
loading...
 

„Federální vláda přijímá zprávy o rozhodnutí a v kontextu další realizace bude koordinovat akce se spolkovými zeměmi, vládou USA a také v rámci NATO,“ uvádí se ve zprávě. Ministerstvo zahraničí také informuje, že americká strana může své plány upravovat.

Americký ministr obrany Mark Esper ve středu informoval, že z Německa bude staženo 11 900 amerických vojáků. Z nich se 6400 vrátí do USA a asi 5 600 vojáků bude přesunuto do Itálie a Belgie. V Německu zůstane maximálně 25 tisíc amerických vojáků.

Jak již dříve uvedl americký prezident Donald Trump, důvodem snížení počtu amerických vojsk v Německu je to, že Berlín údajně nevynakládá dostatečné prostředky na podporu kolektivní obrany NATO.

Zdroj: edition.cnn.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. července 2020

Či tam bude 25 000 alebo 36 tisív USa vojakov je celkom šuma fuk. Budú tam neustále a nafurt

https://aragonit11.blogspot.com/2020/06/kapitalizmus-nefunguje.html


10