Nejvyšší státní zástupce obnovil trestní stíhání Andreje Babiše
4. prosince 2019 Redakce AC24 Z domova 6220 1
Dnes 4. prosince probíhá tisková konference nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který oznámí své rozhodnutí ve věci přezkumu usnesení o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a odůvodní rozhodnutí. (Foto: Pixabay)

 
 
loading...
 

Nejvyšší žalobce může zrušit rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo potvrdit toto usnesení, čímž případ tak skončí.

Trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a několika dalších osob v kauze Čapí hnízdo bylo zastaveno městským státním zastupitelstvím v Praze v září letošního roku.

Státní zastupitelství tehdy prohlásilo, že Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Díky tomu splnila zákonné podmínky pro získání dotace, kterou dostala v roce 2008.

V souvislosti s rozhodnutím nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana prezident republiky Miloš Zeman již dříve prohlásil, že pokud dojde k obnovení trestního stíhání premiéra, využil by své právo abolice pro zastavení stíhání.

Odůvodňoval to tím, že v případě obnovení trestního stíhání Babiše by se již jednalo o politické rozhodnutí.

Zpráva o tom, že nejvyšší státní zástupce dospěl ke svému rozhodnutí v případu Čapí hnízdo, přišla jen několik dní poté, co se objevily informace o tom, že do České republiky v pátek dorazila auditní zpráva Evropské komise ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Zpráva o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, která z Bruselu dorazila jako důvěrná, údajně hovoří o střetu zájmů premiéra. Babiš tyto spekulace odmítl, stejně jako informace o tom, že se jedná o konečnou verzi zprávy.

Portál Novinky píše, že auditní zpráva dorazila i na pražský magistrát, který má pod kontrolou Zdeněk Hřib (Piráti). Ten prohlásil, že se jedná o příliš důležitou záležitost, a proto má v úmyslu zprávu zveřejnit.

V současné době podle informací portálu probíhají právní konzultace ohledně toho, jaké mohou následovat sankce, pokud bude zpráva publikována. Vláda ji totiž jako důvěrnou odmítá zveřejnit.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LU
Leoš Ungr
4. prosince 2019
Hřib asi nechápe slovo důvěrný měl by přestat fetovat
00