Nejspíše z obav o zdraví si nyní Merkelová raději sedla při slavnostním ceremoniálu
11. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 4512 1
Po posledních incidentech, kdy se kancléřka Angela Merkelová třásla, její tisková služba tvrdila, že se kancléřka cítí dobře. Dnes ale opět poskytla veřejnosti důvod, aby se bála o její zdraví. Merkelová a dánská premiérka Mette Frederiksenová navzdory protokolu během slavnostního ceremoniálu seděly na židlích.

 
 
loading...
 

Merkelová dnes v Berlíně přivítala Mette Frederiksenovou. Během ceremoniálu s vojenskými poctami a poslechu hymen dánská premiérka seděla vedle kancléřky. Obě političky zůstaly na svých místech navzdory stávajícímu protokolu.

Židle stály na podstavci, na němž tradičně kancléřka a její hosté stojí.

V průběhu několika týdnů byla německá kancléřka třikrát spatřena, jak se nekontrolovatelně třese. Poprvé to bylo 18. června, když se Merkelová setkala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. ​Později 27. června, když se kancléřka účastnila oficiální události v Berlíně spojené se jmenováním nového ministra spravedlnosti.

Včera se tělo německé kancléřky znovu začalo třást, když sledovala vojenskou přehlídku prováděnou u příležitosti příjezdu finského premiéra Antti Rinneho.

Zástupci německé vlády v předchozích případech říkali, že se zdravím kancléřky se nic vážného neděje.

Veřejnost si kvůli jejímu nekontrolovanému třesu začala dělat starosti o zdravotní stav 64leté německé kancléřky. Reportérům bylo dříve sděleno, že se jí daří dobře a tento třes byl vyvolán dehydratací.

Zdroj: abcnews.go.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor