Nejhorší utajená katastrofa USA? Do mexického zálivu vytékají každý den tisíce litrů ropy již 14 let
29. října 2018 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 769208 23
K jedné z nejzávažnějších havárii došlo 20. dubna v roce 2010 na ropné plošině Deepwater Horizon. Její následky jsou jasně viditelné ještě i dnes, ale mimo média se odehrává něco, o čem Amerika nechce příliš mluvit.
 
 
loading...

Ještě v roce 2004 pustošil část Ameriky hurikán Ivan. Jeho následkem začala přibližně 16 kilometrů od pobřeží Louisiany vytékat do vod Mexického zálivu ropa. Od toho dne uběhlo již 14 let, ale utěsněných je jen 9 z 25 zdrojů, ze kterých k úniku dochází. Díky tomu se do Mexického zálivu vylije každý den tisíce litrů ropy.

The Washington Post uvádí, že o této havárii se nemluví a množství ropy, které za ty roky vyteklo, se udržuje v tajnosti. Odhaduje se, že by mohlo jít o jednu z nejhorších katastrof v historii Ameriky.

Associated Press se však rozhodlo, že spustí pátrání a v roce 2015 se zjistilo, že množství vyteklé ropy by mohlo až dvacetinásobně překročit množství, o němž dosud mluvili úřady a společnost Taylor Energy.

Poslední zpráva vydaná z Associated Press uvádí, že každý jeden den do Mexického zálivu unikne přibližně 37 000 až 113 000 litrů ropy. Údaje byly získány díky satelitním snímkům, ale z okolí plošiny bylo odebráno několik vzorků.

Porovnejme údaje s havárií plošiny Deepwater Horizon. Zde unikala ropa 87 dní a do moře se dostalo více než 500 milionů litrů ropy. Únik zabil obrovské množství živočichů, včetně tisíců mořských savců a želv. Kromě toho bylo jejich životní prostředí závažně kontaminovány.

Pokud takové škody nadělala ropa tekoucí 87 dní, představte si, co všechno napáchá ropa, která uniká již 14 let, ale vláda to vše drží pod pokličkou jako malé špinavé tajemství.

I veřejnost se o úniku ropy dozvěděla až v roce 2010, tedy 6 let poté, co ropa začala unikat. Informace se dostala na veřejnost poté, co si odborníci vyšetřující havárii na Deepwater Horizon všimli podivné olejové skvrny, které s právě vyšetřovanou havárií nijak nesouvisely.

Ještě i po tom, co se záběry dostaly na světlo světa, se někteří snažili zahladit stopy a tvrdili, že snímky jsou zkreslené. Navíc společnost Taylor Energy dnes už ani neexistuje. Její majitel zemřel v roce 2004 a společnost byla rozprodána.

Kdo je za únik zodpovědný a proč ropa teče již 14 let? Zatímco se úřady snaží tyto otázky zodpovědět a hledají viníka, tisíce litrů ropy vytékají do Mexického zálivu i tento den.

Zdroj: washingtonpost.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
29. října 2018

Poslední zpráva vydaná z Associated Press uvádí, že každý jeden den do Mexického zálivu unikne přibližně 37 000 až 113 000 litrů ropy.

A to sa deje už 14 rokov!!!!

keď počítame len tých 100 000 litrov ropy denne je to za tie roky 511 miliónov litrov ropy!!!!

Deepwater Horizon odtiaľ unikala ropa 87 dní a do moře se dostalo více než 500 milionů litrů ropy.

Je to teda väčšia katastrofa a prinajlepšom rovná tej na plošine Deepwater Horizon s tým že na to kapitalista zvysoka kašle.

Toto megalomanské škodenie prírode je možné len nezodpovedným prístupom chamtivého kapitalizmu k dôsledkom svojich činou. Hladajú zodpovedného namiesto toho aby úniky zastavili.

Celá tá skvelá Amerika stojí za jedno veľké HOVNO,

keď takéto havárie ešte aj tutlá.

JE to otrasná realita možná len v tomto skru.venom kapitalistickom svete neobmedzených možností.

NAčo nám je taký pokrok za takúto cenu? Keď napokon zničia nejakou haváriou kvôli vlastnej chamtivosti celý ekosystém?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-7.html 


30
NB
nancybansal bansal
18. února 2019
I can see that your substance articles were high check and well idea  Jaipur Escorts If it's not too much weight send me a couple of encounters on the most organized structure to do this. 
00
NB
nancybansal bansal
12. srpna 2019
This is to an acclaimed degree a hair-raising and lighting up, containing all information in the like course in a general sense impacts the new assistance Independent Jaipur Call Girls A devotion of appreciation is totally to share it.   
00
NB
nancybansal bansal
12. srpna 2019
I in a general sense regarded pulling back your blog. It was unendingly particularly wrapped and clear Chennai Call Girls Service Not the humblest piece like fluctuating web journals, I have paid key character to which are truly not unremittingly overwhelming.   
00
RG
Reena Gupta
17. října 2019

I can see that your substance articles were high check and well idea  Call Girls In Jaipur If it's not too much weight send me a couple of encounters on the most organized structure to do this. 

Call Girls In Kolkata


00
KB
koknimiydi bill
16. března 2020

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00