Něco se pokazilo. Prototyp kosmické lodi Muska při testu praskl
21. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 108588 14
Prototyp kosmické lodi Starship americké společnosti SpaceX Elona Maska během testů praskl. Informoval o tom specializovaný portál space.com. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

„První prototyp Starshipu v plné velikosti přišel o horní část. Hermetické testy vyrobeného z nerezu Starship Mk1 odhalily odchylku od normy ve středu v centru SpaceX poblíž Boca Chica v jižním Texasu,“ uvádí se

Na videu, které se objevilo na internetu, lze vidět, jak se vrchol rakety odtrhuje od její spodní části a po několika sekundách padá na zem poblíž testovacího zařízení.

Elon Musk již uvedl, že společnost nebude opravovat prototyp, protože byl určen pouze pro testování některých technologií. SpaceX plánuje pracovat na vytvoření pokročilejších verzí rakety.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JM
John Maxwell *
21. listopadu 2019

To jsou zase kecy ... tak nejdřív avízo v září, že proběhne test prototipu s letem do 20 km , a teď se od testu upustí uplně hehe ...

Takže to schrňme po jedenácti letech od Falconu jen oblbování a dělání černé díry ve financích se žádné premiéry nové rakety nekoná a ani hned tak konat nebude ...

V nejhorším to můžou nechat "Hollywoodu" oni to ovce schroupnou ...

 


00
EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Muskovi búchajú aj autá značky TESLA

A je to prúser ako Brno.. nikto to nechce reciklovať je to nebezpečné a toxické. Batérie sa nedajú ohasiť


11
RR
radim rulik
22. listopadu 2019

omyl, Tesla jen po pár letech ovládá tržní segmenty (včetně fosilních aut)... nějaké problémy se časem vyřeší... nenech se tak snadno manipulovat nevyváženými informacemi fosilních korporací

 

všichni už vědí, že jedině EV mají budoucnost


00
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
23. listopadu 2019
A myslíš že elektrina do tých EV rastie na stromoch? Niekde sa musí vyrobiť (pričom u nás sa z obnoviteľných zdrojov vyrába max tak 20% energie) a potom s minimálne 30% stratami preniesť. Nehovoriac o tom keby každý začal používať elektromobil, tak súčasná distribučná sieť nato nestačí. Z celkového pohľadu sú teda menej efektívne a špinavšie ako benzínové/naftové vozidlá. Elitám ide zase len o byznys priestor. Na životnom prostredí im nikdy nezáležalo. A sú za tým tie isté "fosílne korporácie".
00
EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Test absolvoval stejný prototyp, který Musk v září ukázal novinářům. Tehdy sliboval, že plavidlo absolvuje během několika měsíců lety v nízkých výškách a že některá z budoucích vývojových verzí Starship by mohla dosáhnout oběžné dráhy Země během šesti měsíců.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Starship vybuchla pri teste

Tyto termíny po nynějším nezdaru již pravděpodobně neplatí. Musk na Twitteru napsal, že první prototyp podle aktuálních plánů nikdy nepoletí a naznačil, že do vzduchu se podívá až třetí vývojová verze. To následně potvrdila i SpaceX v reakce na dotaz pro server Cnet. „Rozhodli jsme se, že s tímto testovacím modelem nevzlétneme a náš tým se nyní soustředí na stavbu prototypu třetí generace, který bude navržen pro let na orbitu," uvedla společnost. Více na https://www.e15.cz/tema/miliardari/vizionari/muskova-raketa-ktera-ma-letet-na-mars-explodovala-pri-testech-1364417

Tak že keď to postavia znovu pôjdu už rovno na orbitu:-) Ale až tak za rok možno:-)


10
JM
John Maxwell *
22. listopadu 2019

Zdravim  Pio , ono defakto jde jen o to aby si ovce mysleli, že jsou UssA pořád technologická špička ... problém je že opak je pravdou a při shrnutí je těch nezdarů víc než je zdrávo ...

Lodě - letadla - auta - rakety ... nic se nedaří zdárně dokončit ,jen ta cena braku astronomicky roste ...


00
EP
Eduard Piovarči
22. listopadu 2019

USA nie sú na tom tak špatne ale sú zhíčkaní, u Boeingu samí problém, vo vojenskej výrobe firma Lochid Martin má s Raptormi rovnako doteraz kopec problémov. Rusko ich v zbrojarine doháňa a často je vo viacerých odvetviach už lepšie, PVO, raketová technika, systémy elektronického rušenia.

Musk má snahu ale je to veľmi silené za každú cenu chce dostať kopu ľudí na Mars. Raketa pre stovku ľudí to je dosť hazard. Menej je viac. A dopraviť tam ľudí bez šance na návrat je ešte väčšia pakovina.

Pre prvý výsadok by postačovala malá osádka do 7 max 12 ľudí. Ale zatiaľ vieme o tom točiť len filmy.

Po verľkom úspechu na Mesiaci, Arthur Clark predpovedal že na Mars pristane ľudská posádka už v roku 2000

A napokon hovno hovno zlatá rybka máme už rok 2020 predodvermi a stále nič stále sme sa ničoho nedočkali dokonca ani len Lunárnej základne nie.

Kukni hodne som to podopĺňal:

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html


00
EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Hlavne že si to Musk predstavoval ako Hurvínek válku.

Bolo od začiatku jasné že to nebude také jednoduché že. Nové veci potrebujú čas na testovanie nie hŕŕŕ ideme na Mars v roku 2024.

A to som zvedavý na Artemis tiež do roku 2024 chcú byť USA opäť na Mesiaci. Lenže ešte nedokázali dopraviť človeka na ISS. Jesenný let odložili na neskôr až na jar 2020.

Výstup ruského kosmonauta do otevřeného vesmíru. Ilustrační foto

Vědci informovali o smrtelném nebezpečí dlouhodobých letů do vesmíru

© Foto: Roskosmos/Oleg Artemiev

Svět

06:14 20.11.2019

Dlouhodobé lety do vesmíru mohou být pro zdraví astronautů smrtelně nebezpečné. K tomuto závěru dospěla mezinárodní skupina vědců. Výsledky jejich práce byly zveřejněny v časopise JAMA Network Open.

V průběhu výzkumu bylo zjištěno , že u dvou z 11 vyšetřených astronautů byl v levé hrdelní žíle zaznamenán zpětný tok krve. Je to jedna z dvou největších cév, jimiž vytéká krev z mozku k srdci. Podle názoru výzkumníků je hlavní příčinou absence gravitace na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS ). Posunutí vnitřních orgánů přivádí ke stlačení žíly, což nutí krev téci částečně opačným směrem. Přitom u jednoho z vyšetřovaných astronautů byla v žíle nalezena sraženina. To je mimořádně nebezpečné, protože trombus se může přemístit do plic a způsobit smrt. Astronautovi se tomu podařilo zabránit díky lékům na ředění krve.

Kolonizace Marsu

Nedávno profesor Chris Mason z Weill Cornell University varoval, že jestli lidé začnou kolonizovat Mars, pak budou čelit řadě velkých problémů, včetně kosmické radiace, kterou lze překonat pomocí genetiky. Podle Masona, který se zabývá fyziologií a biofyzikou, lidé mohou přežít radiaci na povrchu Marsu, jestli do své DNA začlení DNA želvušek, známých také jako malé vodní medvědi či pomalky. Tito tvorové mají jedinečné schopnosti přežití, které jim umožňují odolávat tvrdému záření, extrémním nízkým či vysokým teplotám a přežít bez jídla a vody.

Nedávno vynikající vlastnosti organismu želvušek byly potvrzeny odborníky z japonského Národního institutu pro polární výzkum. Vědcům, se podařilo oživit želvušku, která byla ve zmrazeném stavu po dobu 30 let. Navíc bylo zachráněno i vejce želvušky, ze kterého se pak vylíhlo mládě, které úspěšně dalo život svým potomkům. Mason však uvedl, že manipulaci s lidskou DNA dosud nemá v plánech. Podle něj je možným termínem rok 2040, ale tomu musí předcházet vědecké výzkumy. Genetik zástava názor, že člověk může přežít v krutých podmínkách podobných atmosféře Marsu jenom pomocí genetického inženýrství. Dodal k tomu, že editace lidských genů pomocí genů želvušek může být prospěšná i pro pacienty s rakovinou – dovolí snášet chemoterapii s menšími vedlejšími účinky.

Tak že Muscove plány na kolonizovanie Marsu sú ohrozené. Kozmická loď potrebuje umelú gravitáciu a ochranu proti radiácii, ktorú zatiaľ stále nemáme vyriešenú. Neverím že nám Želvušky nejako rýchlo pomôžu aj keď je to iste šanca. Ale aj vzhľadom na nehody ktoré stíhajú Muskov program nie je šanca na skorý úspech v tomto zmysle

Kozmickú loď pre Marsovskú expedíciu treba poskladať na orbite tak ako ISS lenže bez poriadneho tieneia proti radiácii nie je šanca letieť na MArs

Pavel Toufar sa nechal počuť že na čo nám bude na Marse slepí astronaut  umierajúci na rakovinu a má pravdu.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html


10
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
23. listopadu 2019

"Tak že Muscove plány na kolonizovanie Marsu sú ohrozené. Kozmická loď potrebuje umelú gravitáciu a ochranu proti radiácii, ktorú zatiaľ stále nemáme vyriešenú. Neverím že nám Želvušky nejako rýchlo pomôžu aj keď je to iste šanca. Ale aj vzhľadom na nehody ktoré stíhajú Muskov program nie je šanca na skorý úspech v tomto zmysle"

 

Ale samozrejme, ide len o udržiavanie dojmu technologickej vyspelosti. Neboj, čoskoro to pristátie na Marse natočia vo filmových štúdiách, rovnako ako to Mesačné. Hodia to do kvality 320x240 a budú sa vyhovárať, že to kvôli šetreniu na hmotnosti.

Reálne osídľovanie iných telies Slnečnej sústavy uvidíme možno tak o 200-300 rokov.


00
EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Musk má aj iný vážny pruser

Elektromobil Tesla Model S

A TEN SA VOLÁ TESLA

„Po CO2 se nám bude ještě stýskat!“ Rakušané nevědí, jak po výbuchu utilizovat Muskova superdrahá auta

© Foto : Raneko

Svět

18:01 21.11.2019

Feuerwehr beim Löscheinsatz eines Tesla in Kössen

V Německu žijící český politolog Petr Robejšek upozornil na kauzu okolo vozů Tesla amerického vynálezce Elona Muska. Nikdo ve skutečnosti neví, jak je utilizovat v případě havárie. Přivádí i několik šokujících detailů!

Petr Robejšek na svých sociálních sítích upozornil na událost okolo automobilů Tesla, o nichž nikdo neví, jak s nimi nakládat poté, co dojde k jejich zničení v dopravní nehodě či jiné mimořádné události. Svůj popis události nadepsal následovně: „Příběh Tesla pokračuje.“

„Před několika dny jsem vás informoval o tom, že v Tyrolsku narazil řidič Tesly při rychlosti 60 kilometrů. Při srážce vůz vzplanul a explodoval, řidiče zachránili, ale oheň se nepodařilo uhasit. Auto museli na tři dny ponořit do vodní nádrže a teprve potom oheň přestal. 11 000 litrů použité vody je kontaminované,“ píše Robejšek.

Feuerwehr beim Löscheinsatz eines Tesla in Kössen

Politolog následně píše, jak se situace vyvíjela dále. Podle jeho slov se místní recyklační centra bojí automobilu Tesla, jelikož hrozí nebezpečí, že by automobil mohl začít zase hořet.

A jak to pokračovalo? Podle rakouského vysílače ORF odmítají recyklační centra z okolí nehody převzít vrak, protože mají strach z jedovatých látek, které jsou v 600 kg těžké baterii. Auto teď stojí v nejzazším koutě pozemku jedné odtahové služby, protože panuje obava, že by se mohlo znovu vznítit,“ říká politolog.

Kámen úrazu, podle jeho slov, je v tom, že nikdo pořádně neví, co obsahují baterie, které slouží jako zásobárna energie automobilu. Výrobci totiž složení baterií tají jako výrobní tajemství používané v rámci konkurenčního boje.

„Baterie představuje hlavní překážku v tom, aby vrak převzalo nějaké recyklační centrum. Nikdo totiž neví, v jakém složení jsou látky obsažené v baterii. Výrobci "recept" z konkurenčních důvodu tají. A navíc by předtím než by byla baterie někam odvezena, muselo být uděleno povolení pro nebezpečné transporty od EU. To zatím neexistuje,“ dodává.

„Říkám si, jestli se nám po té troše CO2 nakonec nebude stýskat,“ uzavřel Robejšek svůj post na sociálních sítích.

Bůh recyklace říká: Nevím, co s tím

Autowrack schräg vorn

Politolog pod svým vyjádřením k situaci připojil link na rakouský portál ORF, který situaci popisuje. Ten cituje slova muže označovaného za „papeže recyklace“, jenž na otázku, co se má s poškozeným vozem dělat, říká: „Já to nevím.“

Portál píše, klíčem k vyřešení případu je „odpovědnost výrobce vozu“. „Výrobce o tomto případě zatím příliš mnoho nepřemýšlel,“ píše Tirol.ORF a dodává: „Výrobce něco vyrobil, aniž by myslel na to, jak by tyto věci měli být likvidovány.“

Männer um Wrack

Portál také cituje bývalého „hrdého vlastníka“ Tesly, který jasně řekl, že si další podobný vůz nekoupí, když už ví, „na jaké časované bombě sedí“.

Exploze automobilů Tesla

V polovině měsíce srpna jsme informovali o vozu značky Tesla, který po srážce s jiným vozem na silnici v Moskvě explodoval.

Podle ruských médií Tesla jela v režimu autopilota a na dálnici neuviděl překážku. Nerozpoznala auto vpředu, které mělo poruchu a čekalo na odtahové vozidlo.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019112110994046-po-co2-se-nam-bude-jeste-styskat-rakusane-nevedi-jak-po-vybuchu-utilizovat-muskova-superdraha-auta/

https://tirol.orf.at/stories/3021270/


00
RR
radim rulik
22. listopadu 2019

vidíš, jak je lidmi snadné manipulovat, těď jsi to ukázal

 

ale přínosy, tedy výrazně nižší náklady na servis, levnější provoz, bezpečnější jízda, výrazně nižší % nehodovosti včetně shoření automobilu oproti fosilům již neuvedeš, protože to nevíš... tomu se říká manipulace, byl jsi právě její obětí


00
EP
Eduard Piovarči
22. listopadu 2019

Takéto elektromobily nie sú riešením problému, možno len dočasným. Tie batérie sú toxické a bude s nimi tak či tak časom problém. Je to byznis s lítiom

Máme tu autá na palivové články tiež elektromotor ale na lepšom a čistejšom princípe, ten je k prírode omnoho šetrnejší a nemusíš auto nabíjať načerpáš lacné nezávadné a nehorlavé "palivo".

Pozri tu:

https://www.jet.sk/news/view/auto-ktore-jazdi-na-slanu-vodu

Toto je skutočné riešenie nášho spoločného problému

 

Koncom novembra 21, Sýrska Arabská Armáda (DSP) odrazila veľké útoky militantov na západnom predmestí mesta Aleppo.

Pro-vládnych aktivisti uviedli, že desiatky radikálov zaútočilo na  armádne pozície v okresoch al-Rashdeen a al-Buhuth al-Almiyah. Armáde sa podarilo odraziť útok po niekoľkých hodínách ťažkých stretov.

Sýrska Armáda Odpudzuje Útoku Militantov Na Aleppo je Západné Predmestia

Podľa UK-na základe Sýrske Observatórium pre Ľudské Práva (SOHR), dve domobranu a tri Sýrskych vojakov boli zabití v stretoch v západnom Aleppe.

Niekoľko hodín pred útokom, zhájili militanti hustú minometnú palbu  na Aleppo a centrum mesta. Výsledkom je zabitie sedmych civilistov, vrátane ženy a dieťaťa, a 30 ďalších bolo zranených.


00
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
23. listopadu 2019

"V průběhu výzkumu bylo zjištěno , že u dvou z 11 vyšetřených astronautů byl v levé hrdelní žíle zaznamenán zpětný tok krve. Je to jedna z dvou největších cév, jimiž vytéká krev z mozku k srdci. Podle názoru výzkumníků je hlavní příčinou absence gravitace".

 

Nie, príčinou je absencia mozgu :).


00
EP
Eduard Piovarči
27. listopadu 2019

Optimisti v kozmickom prieskume už sklapli len tak rýchlo sa na Mars isto nepoletí mimo magnetosféru zeme je práliš vela vysokoenergetických GAMA častíc aj s opätovným návratom na Mesiac to nebude tak jednoduché ako sa zdá

Sýrska armáda odštartovala ďalšiu ofenzívu v Idlíbe. Do operácie sú nasadené Tigrie sily. Takto je nutné postupovať ak sa má v Sýrii skončiť vojna.

 


00
EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Muskovi búchajú aj autá značky TESLA

A je to prúser ako Brno.. nikto to nechce reciklovať je to nebezpečné a toxické. Batérie sa nedajú ohasiť

+ 1

EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2019

Muskovi búchajú aj autá značky TESLA

A je to prúser ako Brno.. nikto to nechce reciklovať je to nebezpečné a toxické. Batérie sa nedajú ohasiť

- 1