NATO na cvičení v blízkosti ruských hranic provede desítky „experimentů“
12. října 2018 Redakce AC24 Ze světa 10221 1
NATO v průběhu největšího v posledních letech vojenského cvičení u ruských hranic Trident Juncture (TRJE18) plánuje okolo 20 „experimentů“, oznámili v alianci.

 

 
 
 

Manévry se budou konat ve dnech 25. října až 7. listopadu v Norsku. Zúčastní se jich asi 50 tisíc vojáků z 30 zemí, a to nejen členských zemí NATO, ale i partnerských zemí.

„Cvičení zabezpečí prostředí pro testování, korekci a další rozvoj existujících nebo nových možností. Koordinací a integrací experimentů organizací a členských zemí NATO v TRJE18 se NATO snaží zajistit ty nejlepší experimentální výsledky, aniž by tím bylo ohroženo plnění úkolů cvičení," uvádí se ve zprávě na webu velení.

Jedním z podobných experimentů bude nacvičování operativního nasazení koordinačně velitelského modulu pro řízení vojenského letectva spojeneckých zemí.

Generálporučík norských ozbrojených sil Rune Jakobsen v úterý oznámil, že Švédsko a Finsko, které do aliance nepatří, otevřou svůj vzdušný prostor pro operace v rámci manévrů.

Podle jeho slov se bude hlavní oblast cvičení nacházet ve vzdálenosti přes tisíc kilometrů od ruské hranice, vzdušné operace proběhnou ve vzdálenosti 500 kilometrů.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Bender Rodríguez
12. října 2018
aspoň sa nebude ňudiť ruska vojenská kontrarozviekdka pre rádioelektronický boj a systém včasnej výstrahy čí iné bezpečnostné rámce REBu a odpočúvania
30
Bender Rodríguez
12. října 2018
aspoň sa nebude ňudiť ruska vojenská kontrarozviekdka pre rádioelektronický boj a systém včasnej výstrahy čí iné bezpečnostné rámce REBu a odpočúvania
+ 3