Nalezena kamera horolezců, kteří zahynuli v Himalájích. Záznam ukazuje jejich poslední chvíle života
9. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 12275 0
Hory jsou nevyzpytatelné a každý správný horolezec ví, že výstup, který právě absolvuje, může být jeho posledním. O to více, pokud se rozhodne vystoupit na náročný vrch jako je například i Nandá Déví v indických Himalájích. Nepříznivé počasí v podobě silného větru způsobilo, že hora vyhrála nad horolezci a vybrala si tu nejvyšší daň.
 

 
Loading...

Jak informuje The Guardian, skupinu tvořili čtyři Britové, dva Američané, jeden Australan a jeden Ind. V červnu se záchranářům podařilo najít těla sedmi z nich.

Pátrací akce ale objevila i něco jiného. Byla to GoPro kamera a to v nadmořské výšce 5 800 metrů. Pro BBC řekl inspektor APS Nambadia: "Ukázalo se, že GoPro je jako černá skříňka při letadle. Dává nám nahlédnutí do posledních momentů horolezců ".

Záznam z GoPro byl zveřejněn na Twitteru. V necelých dvou minutách můžete vidět pomalu pohybující se skupinu horolezců, jak se prodírá přes sníh na vrcholu východně od Nandá Déví. Na záznamu můžete slyšet hlavně nárazy větru.

Video nyní poslouží vyšetřovatelům na další zjišťování, co se v osudný moment stalo. Skupina zmizela 26. května poté, co je strhla lavina.

Tento rok patří v Himalájích mezi nejtragičtější. Pouze Mount Everest si tento rok vyžádal už 11 úmrtí, což je způsobeno i velkým náporem turistů.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor