Náhoda? CIA před 10 lety předpovídala globální pandemii!
24. března 2020 Redakce AC24 Ze světa 23704 3
Analytické dokumenty americké CIA v roce 2009 naznačily možnost celosvětové pandemie, jejíž zdrojem označily Čínu a jihovýchodní Asii, píše Le Figaro. (Foto: AF.mil)

 
 
loading...
 

Význam hygienické bezpečnosti byl zaznamenán také ve Francii, ale nebyla přijata žádná komplexní opatření, aby se zabránilo pandemii, uvedl francouzský deník.

Ukazuje se, že lidstvo bylo více než jednou varováno před nebezpečím globální pandemie, poukazuje Le Figaro. Analytické středisko CIA například v roce 2009 vydalo zprávu o globálních trendech do roku 2025, která uvádí, že „výskyt vysoce nakažlivého respiračního onemocnění u lidí, u kterého nebudou přijata odpovídající opatření, může způsobit světovou pandemii“. Navíc se zdůraznilo, že by se taková nemoc mohla objevit ve velmi osídlené oblasti, v nichž je přeplněnost zvířat a lidí - například v Číně a jihovýchodní Asii.

Kromě toho odborníci označili samotný koronavirus jako toto možné onemocnění. A že nedostatečný stupeň rozvoje zdravotní péče v zemi, odkud virus pochází, znemožní jeho včasnou detekci. A navzdory omezením pohybu lidí budou ti s atypickými příznaky schopni šířit nemoc do dalších oblastí a kontinentů, předpovídala CIA.

Takové předpovědi podporují konspirační teorie. Například miliardář Bill Gates na bezpečnostní konferenci v Mnichově v roce 2017 uvedl, že státy nevěnují náležitou pozornost souvislosti mezi hygienickými podmínkami a mezinárodní bezpečností. Předpověděl, že i za jeho života dojde ke globální pandemii s vysokou úmrtností a naléhal, aby se na ni připravili, jako se vojáci připravují na válku.

A ve Francii strategické bezpečnostní dokumenty také zmiňovaly epidemickou hrozbu. V roce 2008 bylo například riziko pandemie hodnoceno se „střední pravděpodobností“. Bylo zaznamenáno, že nové epidemie mohou vyvolat velké sociální otřesy. V roce 2013 bylo toto riziko již posouzeno jako zvýšené, s tím, že pohyb lidí a zboží, koncentrace lidí v megaměstech a nedostatky zdravotnictví vytvářejí nové krize. Přičemž jsou zde zmíněny mezidruhové viry a viry, které unikly z laboratoří. 

I přes všechna tato varování však krizi nebylo možné zabránit. Odborníci to nepřičítají kvalitě analýz, ale obtížnosti přesvědčit ty, kdo jsou odpovědní za rozhodování. Takže pokud byl problém epidemie v analytických dokumentech, pak to nebylo považováno za tak důležité jako jiné otázky, jako je vojenská hrozba, terorismus. Stejně tak podle odborníků zbývá udělat mnoho pro kybernetickou, hygienickou a ekonomickou bezpečnost.

Mimochodem, armáda však pravidelně provádí cvičení k boji proti bakteriologickým hrozbám. Ve francouzské armádě existují taková opatření od propuknutí epidemie H1N1, poznamenává Le Figaro.

Zdroj: lefigaro.fr, pz.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
24. března 2020

No ale USA majú zdá sa väčší prúser ako Čína!!!

 

V usa to roste kažý den o 50%, koukněte na poslední 3 dny, ve srovnání s evropou co roste o 20-30% denně čekejte v usa za 10 dnů 500.000 nakažených

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

 

 

V USA sa to teda rovnako nevyvíja dobre, ale ako je to možné?

Je len jedno vysvetlenie USA museli byť premorené už oveľa skôr ako sa tam dostali prví nakazení z Číny.

Vypadá to tak že USA majú veľký prúser. Museli byť premorení koronou už skôr neuniklo to napokon ím?

Za deň nárast chorení o 8 000 je hodne veľa šíri sa to tam teda doslovne raketovo. 22. 3. 2020

USA sa prebojovali na 3 miesto v počte nakazených

a zdá sa že rýchlo dobiehajú Taliansko.

Je to divné.

Prvých svojich desiatich nakazených doviezli rovno na vojenskú základňu a tam ich internovali mi to príde že tú nákazu tam už museli mať skôr ako tam oficiálne doviezli prvých nakazených američanov z Číny. Oni teraz budú raketovo rásť s počtom nakazených a to sa nemohlo stať len tak odrazu. Podľa všetkého američania už umierali na koronavírus skôr a predpokladali že ide o chrípku. To by znamenalo že nákaza je po USA už poriadne rozvláčená a dá sa očakávať že budú priberať stále viac nakazených. Za deň to môže byť až 10 tisíc nových nakazených a viac... 24. 3. budú na číslach cez 50 tisíc ak teda zasa neodrbávajú a za ďalšie 3-4 dni môžu byť na číle cez 80 tisíc!!

TEDA NA ČÍNSKOM MAXIME!

A to sa tam nezastaví

Ako je to možné?

Určite si to Američania nedoniesli z lyžovačiek v Taliansku a v Európe!

kde sa to tam zobralo?

 

Neunikla nákaza práve z USA?

V USA to môže byť za pár dní väčšia katastrofa ako v Taliansku!

 

Situácia 23. 3. 2020.

To už Irán je na tom lepšie ako USA!!

Nekde museli soudruzi z USA udelat VELKÚ chybu... USA na tom napokon budú oveľa horšie Ako Čína a Európa dohromady

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/to-nejhorsi-teprve-prijde-varuje.html

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/koronavirus-je-to-horsie-ako-sme-si.html

 


00
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
24. března 2020

Im nejde o vlastných ľudí. Pre svoju agendu kľudne obetujú vlastných - viď 11. september. Teda nie vlastných, oni sa považujú za vyvolených, takže zbytok sú u nich len ovce.

Ide im o to aby sa nakazilo čo najviac ľudí, a potom využiť strach a paniku na uplatňovanie svojej agendy. Určite majú pripravené nejaké oklieštenie slobôd a zákony na povinné očkovanie, skrz ktoré sa nás pokusia zároveň začipovať. Tí ktorí odmietnu začipovanie, budú stíhaní a nebudú môcť vycestovať - povedia že kontrola pohybu osôb je v rámci prevencie a možnosti rýchlej reakcie na epidémie. Zároveň budú kroky na obmedzenie hotovosti - lebo skrz bankovky sa predsa šíri nákaza však.

Tieto pokusy im však prekazia Rusi alebo Číňania, ktorí vyvinú lieky a vakcíny skôr ako Európa upadne do totálnej paniky, čím sa agenda 2030 bude musieť odložiť na neurčito.


00
EP
Eduard Piovarči
24. března 2020

To máš pravdu toto všetko hrozí. Jediná naša nádej je Rusko a Čína , prežiť a nedostať to svinstvo

A K T U A L I Z A C E odpovědi Milana Calábka ze 17. března 2020

pořad “Kupředu do minulosti“

http://files.mandala-praha.webnode.cz/200017304-645ee645ef/A%20K%20T%20U%20A%20L%20I%20Z%20A%20C%20E%20%20odpovedi.pdf

4. Dosud se tradovalo, že nový koronavirus je vysoce nebezpečný jen pro staré nebo nemocné lidi, zatímco mladí lidé tuto infekci zvládnou snadno a bez následku. Podle Dr. Wanga, vedoucího urologické kliniky nemocnice Nankingské University, tomu tak ale není. Jeden ze vstupních receptorů nového koronaviru ACE2, kromě regulace kardiovaskulárních a ledvinových funkcí, hraje důležitou roli i pokud jde o plodnost mužů. Tento supervir nevyvolává jen fibrózu plicní a ledvinové tkáně, ale ničí i ABE2 v tkáni varlat, kde podobně jako HIV a virus žloutenky B vytváří léze a vede k neplodnosti. Ta byla zatím prokázána u 146 mladých mužů, kteří se uzdravili z Covid-19 a pocházejí ze tří odlišných oblastí Číny.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/to-nejhorsi-teprve-prijde-varuje.html


00