Na Ukrajině musela sovětská lokomotiva vytahovat americkou
10. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 9300 0
Americká dieselová lokomotiva General Electric dodaná Ukrajině z USA uvízla na jednom úseku železnice, na pomoc jí byla poslána stará sovětská dieselová lokomotiva. Informoval o tom na svém Facebooku bývalý náměstek ministra infrastruktury Oleksandr Kava.

„Podle zprávy Ukrtransbezopasnosti (dopravní bezpečnosti) 3. ledna 2019 vychvalovaná dieselová lokomotiva General Electric TE33AS začala proklouzávat na úseku Volnovacha — Kamiš-Zorja s vlakovou soupravou o hmotnosti pouhých 3 768 tun. Bylo proto třeba poslat na pomoc starou lokomotivu 2TE116 vyrobenou před 37 lety v závodě Lugansktěplovoz," oznámil Kava.

Podle jeho slov je zajímavé, že sovětské dieselové lokomotivy 2TE116 tahají na tomto úseku železnice vlakové soupravy o hmotnosti 4,5 tisíce tun. Kromě toho tyto lokomotivy ve velmi dobrém stavu táhly vlakové soustavy o hmotnosti 6 tisíc tun, což podle názoru bývalého náměstka ministra značně přesahuje možnosti amerického výrobku.

„Takže abychom přepravili stejné množství nákladu na úseku Volnovacha — Kamiš-Zorja za použití lokomotiv GE TE33AS, potřebujeme více jízd ve srovnání se starými dieselovými lokomotivami 2TE116. A tedy i větší počet lokomotiv a lokomotivních čet. Efektivita tohoto řešení je tedy očividná," píše v závěru Kava.

Dohoda o dodávkách lokomotiv a o jejich dlouhodobém technickém obsluhování byla uzavřena mezi Ukrzaliznycou a General Electric Transportation v únoru minulého roku. Bylo objednáno celkem 30 lokomotiv, každá v hodnotě 4,68 milionu dolarů.

 
 
Loading...
 
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor