Na Ostravsku zabíjí hmyz. Muž nepřežil útok roje vos
26. července 2020 Redakce AC24 Z domova 4243 1
Média informují o tragickém incidentu, k němuž došlo v sobotu v Moravskoslezském kraji. Starší muž utrpěl anafylaktický šok a upadl do bezvědomí poté, co ho napadl agresivní roj vos. Snaha záchranářů o jeho resuscitaci už byla marná. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Uvádí se, že vosy napadly 66letého muže na zahradě v jedné z menších obcí v okolí Ostravy.

Tísňová linka přitom přijala oznámení o pobodání údajně rojem vos. Na místo incidentu vyrazila sanitka a vyletěl i záchranářský vrtulník.

„Muž jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí,“ přiblížil detaily krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Muži byla poskytnuta první pomoc včetně nepřímé masáže srdce. Poté zdravotníci použili rozšířenou resuscitaci včetně defibrilačních výbojů.

„Přes veškeré úsilí obou týmů se nepodařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Lékař byl proto nakonec po téměř hodinové resuscitaci nucen konstatovat jeho smrt,“ poznamenal Humpl.

Podle jeho slov se bodnutí hmyzem během letní sezóny v kraji a následné alergické reakce a zdravotní komplikace stává častým důvodem pro výjezd záchranářů. 

Poznamenává se, že letošní rok byl díky častějším dešťům zatím klidnější. V porovnání s předešlými suchými léty vosy, včely anebo sršni nejsou tak podráždění.

„Takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná,“ podotkl mluvčí záchranářů.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
27. července 2020
00