Na internetu se objevilo video zachycující raketový útok na tank T-34 v Jemenu
10. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 16266 0
Na internetu se objevilo video, které zachytilo raketový útok na legendární tank T-34/85 jemenských vládních sil. V sobotu dané video na YouTube zveřejnil novinář Mohammed Mansur. (Foto: Youtube)
 

 

 

 

Na záběrech je vidět, jak protitanková raketa padá do oblasti motoru. Jak velkou škodu raketa způsobila, zatím není známo.

Vojensko-politický konflikt v Jemenu, který mezi sebou vedou Hútíové ze šíitského hnutí Ansár Alláh s vládou, probíhá již od roku 2014. Od března roku 2015 je na straně vlády vojenská koalice arabských zemí pod vedením Saúdské Arábie.

V prosinci roku 2018 se účastníci konfliktu poprvé po několika letech setkali v Jemenu a usedli za vyjednávací stůl. Jednání bylo organizováno pod záštitou OSN ve Švédsku. Účastníkům se podařilo dosáhnout řady důležitých dohod, zejména o výměně vězňů, příměří v přístavním městě Hudajda u Rudého moře, stejně jako o předání města pod kontrolu OSN.

Sovětský tank T-34 byl jedním z nejvýznamnějších tanků 2. světové války. Jeho existence byla rozhodujícím faktorem při porážce armády nacistického Německa ve Velké vlastenecké válce. Díky svým širokým pásům a nízkému měrnému tlaku snadno projížděl i měkkým terénem, kde se německé tanky často bořily.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor