Na internetu se objevilo video zachycující raketový útok na tank T-34 v Jemenu
10. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 15475 0
Na internetu se objevilo video, které zachytilo raketový útok na legendární tank T-34/85 jemenských vládních sil. V sobotu dané video na YouTube zveřejnil novinář Mohammed Mansur. (Foto: Youtube)

Na záběrech je vidět, jak protitanková raketa padá do oblasti motoru. Jak velkou škodu raketa způsobila, zatím není známo.

Vojensko-politický konflikt v Jemenu, který mezi sebou vedou Hútíové ze šíitského hnutí Ansár Alláh s vládou, probíhá již od roku 2014. Od března roku 2015 je na straně vlády vojenská koalice arabských zemí pod vedením Saúdské Arábie.

V prosinci roku 2018 se účastníci konfliktu poprvé po několika letech setkali v Jemenu a usedli za vyjednávací stůl. Jednání bylo organizováno pod záštitou OSN ve Švédsku. Účastníkům se podařilo dosáhnout řady důležitých dohod, zejména o výměně vězňů, příměří v přístavním městě Hudajda u Rudého moře, stejně jako o předání města pod kontrolu OSN.

Sovětský tank T-34 byl jedním z nejvýznamnějších tanků 2. světové války. Jeho existence byla rozhodujícím faktorem při porážce armády nacistického Německa ve Velké vlastenecké válce. Díky svým širokým pásům a nízkému měrnému tlaku snadno projížděl i měkkým terénem, kde se německé tanky často bořily.

loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor