Na internetu se objevilo video z incidentu s americkým torpédoborcem, který narušil ruskou hranici
25. listopadu 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 13560 0
Ministerstvo obrany zveřejnilo na sociální síti video z incidentu s americkým torpédoborcem, který narušil hranici na jihu Přímořského kraje. (Foto: Telegram)

 

 
 
 
 

Dnes totiž vyšlo najevo, že americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace u Přímořského kraje a následovala okamžitá reakce. 

„Velká protiponorková loď Tichooceánské flotily Admirál Vinogradov zastavila narušení státní hranice Ruské federace torpédoborcem amerického námořnictva John McCain v zálivu Petra Velikého,“ stojí v tiskové zprávě.

Torpédoborce se měly přiblížit na vzdálenost dvou kilometrů. Admirál Vinogradov následně varoval narušitele před nepřípustností jejich kroků. 

„Poté, co došlo k varování a poté, co velká protiponorková loď Admirál Vinogradov změnila kurz na torpédoborec John McCain, americká loď hned vplula do neutrálních vod. Opakované pokusy o vstup do ruských vod americký torpédoborec nepodnikal,“ stálo ve zprávě.

Na incident zareagovali i v USA, kdy velení Sedmé flotily USA uvedlo, že americký torpédoborec John McCain, který narušil ruské hranice na jihu Přímořského kraje, prováděl operaci „k zajištění svobody plavby“.

„Provedením této operace (…) USA předvedly, že tyto vody nejsou teritoriálním mořem Ruska a Spojené státy nesouhlasí s ruským prohlášením, že záliv Petra Velikého je historickou zátokou podle mezinárodních zákonů,“ uvedli.

Jak je uvedeno v prohlášení, úřady Sovětského svazu vyhlásily systém, podle kterého záliv Petra Velikého patří k ruským teritoriálním vodám, v roce 1984.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor