Na Antarktidě se utrhl ledovec velký jako pět Manhattanů. Pokud roztaje, tohle bude následovat
16. února 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 22956 3
Satelity ESA zaznamenali ledovou kru, která se oddělila z antarktického ledovce Pine Island Glacier. (Foto: ESA)

 
 
loading...
 

Pokud se spolu se svým "sousedem", ledovcem Thwaites, roztají, hladiny moří stoupnou o více než metr. Rozsah a tempo, jakým tají ledovce, znepokojuje mnohých expertů.

Přestože oddělování ker z ledovců není výjimečným jevem, vědců tento fakt mimořádně znepokojuje. Týká se to zejména ledovců Pine Island Glacier a Thwaites v Antarktidě.

"Co je znepokojující, je to, že data ze satelitů denně odkrývají dramatické tempo, kterým se mění antarktická klima,"  uvedl specialista na kryosféru Mark Drinkwater.

Experti se domnívají, že pokud bude tání pokračovat stejným tempem i nadále, hladiny moří by mohly vzrůst o více než metr.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
16. února 2020

tomuto trendu zrejme nepôjde zabrániť. JEdnak je tu ľudská chamtivosť čo všetko ničí, ale predovšetkým sú to prírodné periodické sily

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/a-jar-zautocila.html


10
RR
radim rulik
16. února 2020

"experti" jsou jen nevzdělané děti s "humanitním" vzděláním, jako každý zelený mozek ;)

když led ve vodě roztaje, hladina se NEZMĚNÍ! to by porušilo Archimedův zákon ;)

 

další troubové na obzoru :-)

nebo další podvodníci, co opět chtějí vylákat naše peníze na zelené nesmysly jako už Al Gore okradl lidstvo svými lžemi a teď na tom vydělává :-)


10
V2
Vaclav 2
17. února 2020

máš pravdu... k tomu Archimedovu zákonu, led plave, protože při mrznutí vzrůstá jeho objem - čili pokud led volně plave, při roztátí je to voda o stejném objemu. Něco jiného, pokud se ledovec sesune z pevniny do moře...pak je tam objem navíc... 

pokud to tak bylo, že se tento kus ledu sesunul z hor a plave, tak by musela hladina moře stoupnout okamžitě, přesněji, během několika dní o ten jeden metr, minimálně o měřitelných pár cm.  A to se očividně nestalo... čili nás někdo vodí za nos a pokouší strašit.


10