Na americkou novinářku v Sýrii stříleli z ruského tanku
24. května 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 19604 2
Štáb americké televizní stanice Sky News a civilní aktivisté, kteří ho doprovázeli, se v deeskalační zóně v Idlibu v Sýrii ocitli pod palbou. Reportérka Alex Crawfordová ve zprávě pro stanici řekla, že bylo páleno ze směru vládních sil.

 
 
loading...
 

Podle novinářky na ně začali střílet během jejich natáčení hořícího obrněného vozidla. Poté reportérka a její natáčecí štáb viděli, jak se nad nimi vznáší dron a slyšeli zvuk blížícího se letadla.

„Několikrát na nás vystřelili ze 125milimetrového kanonu. Byl to pravděpodobně ruský bojový tank T-72,“ popsala útok Crawfordová.

Celá skupina se snažila utéct, zatímco palba pokračovala. Podařilo se jim dostat do auta a odjet do města Chán Šajchún. Jednoho z aktivistů do boku zasáhl šrapnel, odjel do nemocnice a novináři pokračovali v cestě.

Podle Crawfordové byl útok na novináře porušením mezinárodního práva. Podle reportérky bylo slovo „tisk“ napsáno velkými písmeny na bundě jednoho z členů posádky a ona na sobě měla dlouhé šaty v souladu s muslimskými zvyky.

Dříve média uváděla, že teroristé skupiny Jabhat al-Nusra* večer 21. května zahájili masivní útoky na vládní síly v Idlibu. V Sýrii byly v souladu s dohodou uzavřenou v květnu 2017 na jednáních v Astaně (v současné době Nur-Sultan) vytvořeny čtyři deeskalační zóny.

Tři z nich ovládá Damašek a čtvrtá zóna, která se nachází v provincii Idlib a části sousedních provincií Latákie, Hamá a Aleppo, je stále kontrolována nelegálními ozbrojenými skupinami.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
24. května 2019
Tak ja som nevidel žiadne označenia že sú to novinári a to sme videli tú babu zblizka žiadne označenie že PRES To vypadá skôr ako provokácia. Nech sa amíci nečudujú poslať tam pitomou nánu bez akéhokoľvek označenia to nemohlo inak skončiť.
30
JN
Jiří Novák
25. května 2019
Kuva prý, pravděpodobně, střelba asi od vládních vojsk. Klasický zápaďácký novinářský kydy. Měli náně ustřelit palici. Amíci neuměj bejt normální, musej bejt svině za každou cenu. Nakonec, že se amíci vžydycky zachovaj jako svině už tak nějak všichni očekávaj. Už to dotáhli tak daleko, že i kdyby náhodou řekli pravdu tak jim ji nikdo neuvěří. Nejsvinšťější a nejprolhanější stát světa. 
20
EP
Eduard Piovarči
24. května 2019
Tak ja som nevidel žiadne označenia že sú to novinári a to sme videli tú babu zblizka žiadne označenie že PRES To vypadá skôr ako provokácia. Nech sa amíci nečudujú poslať tam pitomou nánu bez akéhokoľvek označenia to nemohlo inak skončiť.
+ 3