Mytí rukou a nošení roušky nestačí. Čínský lékař prozradil, co dalšího je třeba dělat pro zastavení infekce
28. března 2020 Redakce AC24 Ze světa 51313 6
Wang Haiyu, lékař ve třetí nemocnici na Pekingské lékařské univerzitě, řekl v rozhovoru pro deník Huanqiu Shibao, že nošení roušek a mytí rukou nestačí k ochraně před koronavirem. (Foto: Pixabay)

 

 
 
 
 

Připomněl, že nos je „bránou“ dýchacího traktu, v něm se nečistoty mohou snadno udržovat. Wang vysvětlil, že prach, mikroorganismy a viry se hromadí v chlupech v nosních dírkách a četných záhybech na sliznici.

Lékař poradil, že si musíme vypláchnout nos jednou denně ihned po návratu domů.

„Pokud trávíte čas ve více znečištěném prostředí, proplachování by mělo být provedeno okamžitě, jakmile opustíte takové prostředí, je také doporučeno zvýšit četnost proplachování denně,“ dodal Wang.
Pro většinu stačí vypláchnout nos uvařenou vodou, jejíž teplota je blízká tělesné. Příliš studená nebo horká voda může dráždit nosní sliznici. Haiyu doporučuje používat slanou vodu jak u pacientů s chronickou rýmou, tak u lidí se závažnou nosní kongescí. Taková voda snižuje otok tkání nosní dutiny a sliznic.

Při vyplachování nosu by měla být hlava skloněna a pod nosními dírkami by měl být držen hrnek vody. Vodu musíte opatrně vtáhnout jednou nosní dírkou do nosní dutiny a poté vydechnout. Můžete také použít nosní irigátory.

Haiying připomněl, že nesmíte během vyplachování zvrátit hlavu dozadu, tak se voda může dostat do dýchacích cest. Vatové tyčinky by také neměly být používány k čištění nosu, jelikož dráždí sliznici. Samostatně by si neměli vyplachovat nos ti, kteří nedávno podstoupili operaci, dodal.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LP
lee papa12
30. března 2020

메이저놀이터 

IS OGOD DOIRIOEE


00
LP
lee papa12
30. března 2020

사설토토사이트

 

WOEIRO IOIEOIEERE


00
LP
lee papa12
30. března 2020
먹튀검증  ERKJERKJ OIWOEIREE
00
LP
lee papa12
30. března 2020

메이저놀이터

 

IS GOOD SOIEOIREE


00
LP
lee papa12
30. března 2020

스포츠사이트

 

IS GOOD GOOD SIOIR OEEE


00
LP
lee papa12
30. března 2020

온라인카지노

 

DKJEROI OIEEWEW


00