Může za vše Putin? Dcera Michaela Kocába na demonstraci: Kdyby nevládl Rusku, mnohé z toho, co se tady dnes, by nebylo
13. června 2019 Redakce AC24 Z domova 84409 11
V různých městech České republiky, včetně Prahy, již několik týdnů střídavě probíhají demonstrace proti českému premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Novákové. Na jedné z nich tentokrát promluvila i dcera hudebníka Michaela Kocába. Natálie Kocábová vystoupila se svým projevem v Turnově v Libereckém kraji. (Foto: Facebook)

 

 
 
 

Na dané demonstraci, kterou také organizoval spolek Milion chvilek pro demokracii, zazněla ostrá slova z úst mladé Kocábové. Ta se opřela nejen do českého premiéra, ale také do prezidenta ČR Miloše Zemana. Nit nenechala suchou však ani na ruském lídrovi Vladimirovi Putinovi.

Celý svůj projev tato spisovatelka a scénáristka zveřejnila na svém profilu na Facebooku, přičemž poukázala na to, že se jedná o její vůbec první proslov.

„My, všichni, jak tu stojíme, jsme odhodlaní, ale jistě i unavení nekončící letitou diskusí a argumentací na téma Babiš, Zeman a spol. Neustálým kladením otázek, co je to demokracie, a odpovídáním na argumenty, že toto je demokracie. Přece jsme si ho zvolili… to je evergreen dnešních oportunistů,“ začíná svůj proslov Kocábová.

Ta dále uvádí, že jako další na řadu pak přichází témata, k nimž můžeme zařadit emigraci, liberalismus, sexuální svobodu a feminismus. Neopomněla však ani sluníčkářství a havlismus, stejně jako „jájsemtoříkalismus“, „jetotakhlelismus“, „přažskokavárismus“ a nekonečné variace na anti-ismus.

„Bojujeme s tendenčními médii, s obrovskou sílou fake news, většinově mířící z Ruska, a s armádou agresivních trollů, kteří používají zbraně, jimž se těžko brání,“ naráží poprvé ve své řeči na Rusko.

Vinit ze všeho Babiše je alibismus

Podle spisovatelky dnes ve společnosti vládne deprese, nevůle ke kompromisům a zoufalství. To, co se v dnešní době děje, tak dle Kocábové nemá v novodobých dějinách obdoby. Poukazuje však na to, že ne za všechno může Andrej Babiš. Kdo je teda viníkem?

„Andrej Babiš je výsledkem věcí, jak jsme je nastavili, nebo spíše nedonastavili po nadějné revoluci v roce 89. Nevyčítám nám to. Byl to politicko-společenský úkaz, k němuž dodnes vzhlíží lidé na Západě, včetně Ameriky,“ pokračuje.

Scénáristka se ve svém proslovu na demonstraci zamyslela také nad tím, jaké by to bylo, kdyby byl svět černobílý. Myslí si totiž, že dnes už je toho všeho nějak moc – moc informací, názorů, potyček, argumentů, životních postojů a příběhů. A co za takový stav světa může?

„Vlivem digitální revoluce, jejíž dopad ani nedokážeme dohlédnout, jsme se octli ve verzi demokracie, kterou nikdo neumí a nikdy neuměl. Jsme v demokracii 2.00. a kosí nás tím, že čelíme dosud neznámým problémům,“ míní Kocábová.

V Turnově pak před všemi zúčastněnými řekla, že nechce vyjmenovávat všechny důvody, proč musí premiér odstoupit, jelikož to všichni ví. Přesto se však dotkla několika pravd, jak sama tyto věci nazývá, které do své řeči zahrnula.

Vyjmenovala tak například to, že premiér nesmí být trestně stíhán, nesmí vlastnit nejvlivnější média, nesmí zabraňovat vlastnímu vyšetřování apod. „Premiér toho nesmí hodně. A Andrej Babiš… on vše může? My si myslíme, že ne,“ dodala.

Neopomněla ani Babišova syna. Ve svém vystoupí na demonstraci se totiž tázala, co se s ním stalo. „Zase na prázdninách na Krymu? Podle toho, jak to premiér popsal, jsem se málem rozhodla tam s rodinou vyrazit taky. Príma dovolená,“ narážela na loňskou kauzu, která vypukla kolem Babiše juniora a jeho otce.

Zeman a Putin - můžou za vše oni?

Od Babišů se však Kocábová přesunula k prezidentovi Milošovi Zemanovi, kterého také považuje za jistý problém a možná i hrozbu. V souvislosti s tím zmínila i Rusko.

„Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že kdyby Rusku nevládl car Putin, mnohé z toho, co se dnes u nás děje, by nebylo,“ řekla a doporučila ostatním, aby si o ruském lídrovi načetli co nejvíce knih.

To však ale nebylo vše. Ve svém útočném tónu na adresu Ruska a Vladimira Putina pokračovala dále.

„Před deseti lety Putin ustanovil kybernetickou politiku jako jeden z hlavních zájmů Ruska a vidíme to na denní bázi. Americké volby. Brexit, evropský nacionalismus, rozdělování společnosti… atd. Mnohé z toho vychází z fake news a agresivní antizápadní informační politiky. Zeman, pokud negoogluje alabamské servery, nebo nespí… mu vychází ve všem vstříc. Dokonce se nyní jedná v Dumě (ruský parlament) o tom, že okupace v roce 68… nebyla okupace. Jako WTF? Ještě jednou – WTF? To je generace našich otců a dědečků. Našich matek a babiček,“ doplnila nevraživě.

Závěrem však Kocábová uvedla, že lidé, kteří se demonstrací účastní, dělají dobrou práci. „Mluvíme, diskutujeme, sdílíme články, čteme dobré novináře. Pokračujme. Je to battle na několik generací,“ myslí si.

A co vláda a naše planeta?

Nakonec se dcera českého hudebníka zamyslela nad tím, jak bledě je na tom dnešní planeta.

„A v této době, jíž jsem ani ve snu nemyslela, že se dožiji, požaduji v čele státu vládu, která tuto planetární, celospolečenskou a českou krizi bere nejen na vědomí, ale jako prioritu. Která nechytá jen motýle a dotace, ale smysluplně jedná. Protože věřím, že se jednat dá. (…) A to Andrej Babiš. Ani Miloš Zeman. Ani Nejedlý, Putin, Ovčáček, Plesl a jim podobní… nedělají. A to ani trochu,“ dodala.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
13. června 2019
Úplně stejně vypatlaná jako otec
30
MD
Miroslav Demek
13. června 2019
Pravda pravda
20
TF
tomas fuk
13. června 2019
dcera Kocaba je nacisticka svine, a jako s takovou s ni jednejte,tzn. s nacistama se nejedna,ale likviduji se
20
JM
John Maxwell *
13. června 2019

No to mě poser jak tohle mohl někdo zplodit laugh ....

Vystihla se naprosto přesně " Nakonec se dcera českého hudebníka zamyslela ( fakt ? nevěřim :D ) nad tím, jak bledě je na tom " s mozkem zcela jistě ...

 

- vyjmenovávat všechny důvody, proč musí premiér odstoupit, jelikož to všichni ví ... argument jak sviňa, novodobá fašodemokracie alá google školou povinní ...

- To je generace našich otců a dědečků. Našich matek a babiček ..... alou vracet občanky at náhodou nevolíme ...

- už je toho všeho nějak moc – moc informací, názorů, potyček, argumentů, životních postojů ... no jo mozeček to nepobere a google neporadí ....

- požaduji v čele státu vládu, která tuto planetární ... safra to byl asi matroš ...

 

Jinač doporučuji lékařskou prohlídku v Bohnicích ...

 


00
KV
Karel Vomáčka
14. června 2019
Maxwell, ty vole...jsem se počůral málem...neblbni...yes
00
VC
Vítězslav Crha
13. června 2019
Otec, dcera a bůhví kdo ještě. Ani se nedivím důvodu, proč to Hitler likvidoval  i s rodinami. Tady je naprosto vidět smysl a opodstatněnost. Fašoun nesmí nikdy vychovávat dítě, protože fašounem zase a opět bude. Ta holka má velice nízké IQ po otci a nenávistí jen hoří. Jen aby nesfoukla na bílý prach, což není nic neobvyklého.
20
--
- -
13. června 2019
Placená pozornost  za záměry roztleskávači stejně jako u neziskovkářů a teď tu nebudeme bádat proč je amerika i rusko v agresivní formě zakázali a pokud ne tak ti co těmto obětem dělají stafáž musí mít zvláštní vlohy pro absurdity posléze likvidovaných, fujtajbl na entou.
10
RK
Rudolf Kavan
13. června 2019

Ti demonstranti chteji svrhnout nejen Babise a Zemana, ale ted uz i Putina! Rusofobie v Cesku dosahla prakticky stupne silenstvi.

 


10
RR
radim rulik
14. června 2019
to je stále jen menšina bezmozků, užitečných idiotů, co pro penízky udělají všechno, prostě mentálně podřadní nacisté pod kontrolou korporátních fašistů (podřadní úchylové s penězi)..... rusofobie tak rozšířená není. Většinou je to jen tupost a nevzdělanost, co si stále myslí, že Rusko je stále CCCP :)
10
KV
Karel Vomáčka
14. června 2019

Skutečně duchaplné úvahy....vůbec se nebojím, že celé hnutí půjde do kytek, když k němu promlouvají takoví jedineční myslitelé.

Rusko -car- Putin  může za všecko špatné, podvodné....uff v dnešní době, kdy si každý může obstarat trochu komplexnější informace a utvářet si složitější podobu geopolitiky - vypadá to, že paní Kocábová vylezla z nějakého bunkru z 2.světové války. 

Rozhlédla se a hned šla mluvit k davům...

A na konci soubor jmen ...Plesl, Putin, Babiš, Zeman....haha...už tam chybí jen Rumcajz a Darth Vader....

Já myslím, že ji tam poslal Babiš nebo Putin nebo Plesl...aby hráli pro ně.....jiné vysvětlení nemám. Že by opravdu se chtěla podělit nezištně o své úvahy s ostatními mi přijde nemyslitelné. Vždyt musela chodit aspon na základní školu ! 

No nic...budu se těšit na další ,,myšlenky,, přeci jenom jako zábava to vůbec není špatné...laugh 

Po mladém Polívkovi pak tom herci..kura ted si nevzpomenu na jméno..z Raftáků....je Kocábová zatim top myslitelka...DO TOHO BAVIČI !! ČEKÁME...A JSME NATĚŠENÍ !!!!


10
EP
Eduard Piovarči
16. června 2019

Rusofobia tohoto razenia je amorálna, ale čo človek neurobí za peniaze?

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/prva-istrijska-akcia-v-roku-2019-8-az.html


00
JJ
Jiri Jiri
13. června 2019
Úplně stejně vypatlaná jako otec
+ 3