Muž v pražském metru útočil na cestující nožem, zadržela ho policie
6. listopadu 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 10164 0
Minulý čtvrtek došlo k incidentu, kdy 37letý muž hrozil lidem v pražském metru nožem a požadoval od nich peníze. Podezřelý byl zachycen bezpečnostními kamerami. Policie jej dopadla a nyní prosí, aby se ozvali další svědci. Informuje o tom server Novinky.cz. (Foto: Facebook)

 
 
loading...
 

Několik lidí se ozvalo minulý týden ve čtvrtek na tísňovou linku policie kolem 15. hodiny. Podle jejich výpovědí se měl ve stanici Hloubětín pohybovat muž s nožem.

„Podle popisu jednoho z oznamovatelů měl na sobě bílou mikinu, mluvil s ruským přízvukem a jel metrem na Palmovku,“ oznámila mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Policisté zveřejnili na Facebooku záznam z řádění útočníka.

Jak policisté uvedli, na základě kamerového systému podezřelého muže dopadli. Mělo by se jednat o 37letého cizince. Po jednom ze svědků chtěl útočník cigarety a peníze. Poškozený muž mu však sdělil, že mu nic nedá a z metra vyběhl ven, kde poté zavolal na linku 158, sdělila mluvčí.

Podle záznamů se měl útočník pokusit napadnout i staršího muže s berlí, poté muže v černé bundě a jiného muže s dítětem. Muži za trestný čin loupeže hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

​„Vzhledem k těmto skutečnostem žádáme očité svědky a další poškozené, kteří v inkriminovanou dobu cestovali metrem a potkali muže na záběrech, aby se ozvali na linku 158,“ sdělila na závěr mluvčí.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor