Mimořádná zpráva: V Ománském zálivu byly napadeny torpédy dva ropné tankery
13. června 2019 Redakce AC24 Ze světa 13638 5
V Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery. O události informovala televizní stanice Press TV. (Foto: DE)

 
 
loading...
 

Uvádí se, že členové posádky dvou napadených ropných tankerů již byli evakuováni a nyní se nachází v bezpečí. S odvoláním na své vlastní zdroje to uvedla agentura Reuters.

Podle informací jeden z tankerů, který byl napaden u pobřeží emirátu Fudžajra ve Spojených arabských emirátech (SAE), Front Altair, patří norské společnosti Frontline a plaví se pod vlajkou Marshallových ostrovů. Druhý tanker, Kokuka Courageous, je registrován v Panamě. V současné době je známo, že jeden z členů panamského tankeru utrpěl zranění.

Norské noviny VG uvádějí, že by se na palubě tankeru Front Altair mohli nacházet i Rusové. Publikace cituje slova mluvčího společnosti, která tanker vlastní. Ten totiž uvedl, že mezi členy posádky byli občané Ruska, Gruzie a Filipín.

„Mohu říci, že všech 23 lidí na palubě je nyní v bezpečí. Byli přepraveni na jiné plavidlo,“ dodal k věci mluvčí společnosti.

Rovněž se uvádí, že záchrannou operaci provedl Írán. Při ní bylo z tankerů evakuováno celkem 44 osob, které byly následně přepraveny na území této země. Informovala o tom agentura IRNA s odkazem na své zdroje.

Reuters také poukazuje na to, že v oblasti, k němuž došlo v incidentu, se nachází i lodě Námořnictva Spojených států amerických, které poskytují podporu. Arabská média mezitím zjistila, že tankery byly vystaveny torpédovému útoku. Uvádí se, že požár na obou tankerech dále pokračuje.

Již dříve íránská televizní stanice Press TV informovala o útoku na dva ropné tankery v Ománském zálivu. V oblasti, v níž se dané lodě nacházely, byl slyšet výbuch. Námořní přístavy v Pákistánu a Ománu obdržely od posádek napadených tankerů nouzové signály.

Do vyšetřování daného případu se zapojila i britská organizace pro bezpečnost v námořní dopravě United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO).

Zdroj: sky.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
13. června 2019
Toto vůbec nechápu..... vysvětlí zde někdo, co by to mohlo být? Už nacistům uSSS došla trpělivost, že je všichni přestali poslouchat, tak začíná raketovými útoky? :)
10
VV
vojta vojta
13. června 2019
Spíš to vypadá, že někdo nutně potřebuje, aby se zhoršily nebo nelepšily vztahy mezi USA a Iránem. Nejspíš to má na svědomí Saud.Arábie a za její peníze fungující teroristická organizace Mossad.
10
RR
radim rulik
13. června 2019

Jde o cenný majetek loutek uSS, takže uvidíme, jaké budou jejich další kroky, ale asi máš pravdu, SA, ISISrael, nebo uSS, to je všem jasné, jinde takoví psychopati nejsou. Možná to mohla být i jen výhružka. Uvidíme od koho komu podle následných reakcí.

Malá šance je ta, že to udělali Rusové, protože tankery obsahovaly nějaký velmi "citlivý" náklad nebezpečný pro lidstvo. Tato pravděpodobnost silně vzroste, pokud žádná významná reakce uSSS nebude.

Tak i tak to pro nás není důležité, důležité je být nad dobrem i zlem, ale na straně dobra a hlavně se dobře (věčně) učit i v tomto životě (možná věčném), takže pěkný den :)


10
RK
Rudolf Kavan
13. června 2019

False flag operation? Probleskuji nejake zpravy o tom, ze (neocony rizena) Amerika se chysta znicit Iran 150 taktickymi, atomovymi hlavicemi. Trump se vyjadril v tom smyslu, ze kdyz Iran neco zacne, tak to bude "official end of Iran". Nevypada to dobre. Vime ovsem, jak se takove falesne operace provadeji.

 


00
RR
radim rulik
14. června 2019

to nám už dávno není dovoleno, jen kopají, aby rozšířili strach pro udržení jejich podřadné "nadvlády", klid :)

 

Ale už je jasné, že to udělali ti psychopati uSS, Saudové či ISISrael. uSSSSS totiž z toho už obvinila Írán, takže je to opět jasný :-D


00
RR
radim rulik
13. června 2019
Toto vůbec nechápu..... vysvětlí zde někdo, co by to mohlo být? Už nacistům uSSS došla trpělivost, že je všichni přestali poslouchat, tak začíná raketovými útoky? :)
+ 1