V Kdyni se na nádraží srazily vlaky. Na místě je minimálně 21 zraněných
9. září 2020 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 10817 0
V Kdyni na Domažlicku se přímo na nádraží srazil osobní vlak s technickým vozidlem. Zraněno je minimálně 21 lidí. Na místo byli povoláni záchranáři a dva vrtulníky. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Jak uvádí portál domazlicky.denik.cz, nehoda si vyžádala přes deset zraněných. Uvádí se, že zraněných je minimálně 21. Navíc ve vlaku zůstává zaklíněná jedna osoba.

„Ve vlaku je navíc zaklíněná jedna osoba. Počet zraněných budeme upřesňovat," uvedl portálu mluvčí za hasiče Plzeňského kraje Petr Poncar.

Mluvčí Správy železnic Marek Iliaš uvedl, že strojvůdce osobního vlaku projel návěstidlo, na kterém svítila červená. Následně se čelně srazil s lokotraktorem.

Aktuálně na místě zasahují policejní hlídky, několik jednotek hasičů z Domažlic a také hasiči z Kdyně, kteří na místě byli první a postarali se o raněné cestující. Na místo byl také povolán vrtulník letecké záchranné služby, přijíždí nadále i sanitky a záchranáři.

„Z místa události transportujeme letecky čtyři osoby - vrtulníkem z Líní dvě osoby při vědomí se středně těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň, jihočeský vrtulník transportoval dva pacienty se středně těžkým zraněním do Motolské nemocnic,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

U nehody aktuálně zasahují čtyři jednotky hasičů, včetně hasičů Správy železniční dopravní cesty.

„Z vlaku jsme vyprostili bez použití hydraulického nářadí jednu osobu, další čtyři jsme vynesli. Asistujeme záchranné službě s ošetřováním zraněných," uvedl mluvčí Poncar.

Dodal také, že do Kdyně dorazil z Plzně i evakuační autobus.

„Do Kdyně přijel i evakuační autobus z Plzně. Celkem máme 26 účastníků nehody, čtyři z nich byli transportováni do nemocnic letecky, dalších šest pozemní cestou," upřesnil Poncar.

Zraněným však pomáhali i svědci nehody.

„Jel jsem zrovna pro jednu paní a akorát jsme začali vytahovat cestující ven. Ta paní je na tom asi nejhůř, má roztrženou hlavu a nějaké zlomeniny,“ uvedl pro portál svědek nehody, který na místě nehody pomáhal.

Svědci události také uvádí, že oba vozy jely v blízkosti nádraží pomalu, ale i tak byl podle nich náraz velký.

Na webu Českých drah se uvádí, že k nehodě došlo kolem čtvrt na osm. Doprava na lokální trati z Domažlic do Klatov je zastavená a na úseku Domažlice – Kdyně byla zorganizována náhradní autobusová doprava. V okolí nehody je omezena i silniční doprava.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor