Mimořádná zpráva: Americká vojenská loď sestřelila íránský dron
18. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 78597 12
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že loď amerického námořnictva sestřelila íránský bezpilotní letoun. Podle prezidenta USA byl letoun sestřelen v Hormuzském průlivu.

 
 
loading...
 

„Bezpilotní letoun byl zničen,“ prohlásil Trump. Prezident USA zmínil, že íránský stroj se v Hormuzském průlivu nacházel ve vzdálenosti okolo 900 metrů od americké lodě.

Podle jeho slov bezpilotní letoun představoval pro americkou loď hrozbu. Trump také vyzval ostatní země k ochraně svých plavidel.

Vyostřená situace v regionu

Teherán ve druhé polovině června oznámil, že se íránským silám protivzdušné obrany podařilo sestřelit americký špionážní dron, který se dostal do vzdušného prostoru země. Dron měl být sestřelen nedaleko Kumobaraku v provincii Hormuzgán, asi 1200 km od Teheránu. Spojené státy tvrdí, že bezpilotní letoun byl sestřelen v mezinárodním vzdušném prostoru.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf na Twitteru sdílel ručně nakreslenou mapu s vyznačenými souřadnicemi, kde byl dron údajně sestřelen. Dále oznámil, že hodlá věc předložit na projednání v OSN. Porušení íránského vzdušného prostoru označil za agresi.

Íránská televize ukázala úlomky amerického dronu. Podle Zarífa byly vyzvednuty v íránských vodách.

K sestřelení amerického dronu došlo přesně týden po útoku na dva tankery v Ománském zálivu, které patří Japonsku a Norsku. K útoku došlo v den návštěvy japonského premiéra Šinzó Abeho Teheránu.

Washington z útoku na tankery obvinil Teherán, ten odpovědnost odmítá. Jako důkaz Pentagon zveřejnil snímky, na kterých údajně členové Íránských revolučních gard odstraňují nevybuchlou minu z japonského tankeru.

Nicméně japonský provozovatel tankeru zpochybnil, že výbuch způsobila mina. Odkazuje na členy posádky, kteří tvrdí, že před explozí poblíž tankeru zahlédli létající objekty.

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem se začaly vyhrocovat poté, co Washington v květnu loňského roku jednostranně odstoupil z jaderné dohody a uvalil na Islámskou republiku nové sankce. Trumpova administrativa proti Íránu zahájila kampaň maximálního tlaku, aby přiměl Teherán vyjednat novou dohodu.

Zdroj: globalnews.ca

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
18. července 2019
vyzyvam Iran k okamzitemu zniceni a likvidaci americke lode
10
EP
Eduard Piovarči
18. července 2019

Vyrovnané USA zostrelenie dronu opaltili. Pokial sú to len drony ešte sa nič nedej.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post_21.html


00
TF
tomas fuk
18. července 2019
podporuji jakekoliv vojenske akce Iranu proti USA i na americkem uzemi. Teroristicke USA musi byt zlikvidovany, stat znicen,narod smeten z povrchu zeemskeho.Nic odpornejsiho jak americane na planete nezilo.Je to hnusny,odporny,zkurveny narod
10
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019

Tomáš však nepreháňaj však vieš že to nie je možné ani v silách Iránu. A ak by aj na to mali Iránci sú inteligentní a neurobili by to. Správali by sa sofistikovanejšie a USA by vyšachovali z hry tak ako to robi súčasne Rusko a Čína

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/pondelok-10.html


00
VM
Vladimír Molík
19. července 2019
Poněvadž se logicky jedná o místní konflikty na neutrálním uzemí, tak jde vždy o zničení průzkumného dronu. Jakmile to ale bude útočný dron, a takový dron se umí ubránit útoku agresora i na neutrálním území, tak bude zničen i agresor na neutrálním území. - To je právo svobodného bezpečného pohybu v mezinárodních vodách. - Pak to bude docela sranda, protože Írán bude mít toto bojiště za humny, a újmu způsobily USA! Bylo by docela vhodné, aby se podobné situace také přesunuly k hranicím USA! Američané to potřebují jako sůl! 
00
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019
Američania dobre vedia že sa Iránci len tak do nich nepustia a Trump schválne balancuje len na pokraji konfliktu aby mali jastraby vo Fašingtone radosť. Predpokladám že Trump novú frontu neotvorí, ale bude vytvárať neustále napätie tak ako to robí v Sýrii.
00
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019

Približili sme sa k depopulácii?

Krevní test na ebolu

Smrtelný virus dosáhl mezinárodního rozsahu

Jarun011

23:30 18.07.2019

Vypuknutí epidemie viru ebola bylo uznáno za stav nouze světového rozsahu. Prohlásil to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, uvádí Associated Press.

Tato klasifikace byla udělena poté, co se choroba způsobená virem ebola rozšířila během týdne v Gomě (Demokratická republika Kongo), městě se dvěma miliony obyvatel na hranici s Rwandou. Podle publikace WHO třikrát odmítla doporučit OSN, aby učinilo příslušné prohlášení.

„Přestože je riziko regionálního rozšíření i nadále velké, za hranicemi regionu je dost malé,“ zdůraznil Ghebreyesus. Připomněl, že tato klasifikace znamená výzvu ke světovému společenství, aby zaktivizovalo finanční a technickou pomoc.

Mimořádné situace byly předtím vyhlášeny v souvislosti se šířením eboly v letech 2014-2016 v západní Africe, virem Zika v Severní a Jižní Americe, pandemií prasečí chřipky a likvidací poliomyelitidy (dětské obrny).

Loni v květnu média informovala o tom, že Ministerstvo zdravotnictví Demokratické republiky Kongo potvrdilo 21 případů onemocnění ebolou. Čtyři nové případy byly identifikovány v Iboku na severovýchodě země. Další čtyři v Mbandace s 1,2 miliony obyvatel. Světová zdravotnická organizace tehdy považovala riziko rozšíření nemoci v Kongu za velmi vysoké.

Ešte stále tu potrebujeme prijmať utečencov z Afriky pani Čaputová?

https://cz.sputniknews.com/svet/2019071810373873-smrtelny-virus-dosahl-mezinarodniho-rozsahu/


00
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019

Dolarová bankovka

Útok na dolar: Trump chystá měnovou válku

Alexey Suhorukov

06:55 19.07.2019

Analytici největších bank a investičních fondů varují: kvůli celkovému zpomalení a úpadku v obchodě rozpoutaly centrální banky světovou měnovou válku. Čím to hrozí ekonomice a proč budou euro a dolar stále levnější?

Neviditelná válka

V době ekonomického růstu dávají přednost silným měnám. Avšak světová ekonomika byla již dost poškozená obchodními válkami. Experti jsou přesvědčeni, že již ke konci letošního roku to pocítí na sobě všichni, avšak hlavní rána připadne na léta 2020-2021.

Podle odhadu WTO se mezinárodní obchod snížil v roce 2018 o 0,5 bilionu dolarů a letos mají ztráty dosáhnout 1,5 bilionu. Mezinárodní měnový fond varoval, že pokračování konfrontace s Čínou sníží světový HDP o 0,5%, tj. o 455 miliard dolarů.

Centrální banky určitě použijí v této situaci na podporu národních ekonomik různá stimulující opatření. Potenciál snížení úrokových sazeb je ale velmi omezený, poněvadž jsou dnes i tak minimální. Jediným reálným nástrojem podpory ekonomiky je oslabení měny, které zvýší konkurenceschopnost vyváženého zboží na světovém trhu. Když se ale hned několik zemí předhání v oslabení své měny, je to měnová válka.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019071910374216-utok-na-dolar-trump-chysta-menovou-valku/

TAK ŽE KEĎ TO SKRÁTIME

Takže, když se všichni snaží současně ovlivnit kurs vlastní měny, nevyhraje nakonec nikdo. Ale negativní vedlejší účinky podobného způsobu jsou zaručeny.

Zahraniční investoři, kteří vkládají prostředky do nejspolehlivějších amerických státních papírů, začnou panikařit a prodávat je, domnívá se Bank of America.

„Cizinci nebudou financovat americký státní dluh, když je politika zaměřena proti stabilitě dolaru,“ komentuje známý bankovní analytik Dick Bové. „USA jsou ale úplně závislé na tom, že dolar je považován za světovou rezervní měnu.“

Během následujícího závodu v devalvacích se miliardy dolarů budou přemísťovat po světě, z jedněch papírů do druhých, a vytvářet tržní bubliny. Tohle všechno vede k nové krizi.

 

A KDE SA TO VŠETKO ZAČALO?

USA chceli stoj čo stoj znehodnotiť Ruskú menu v dôsledku čoho Rusko reagovalo a začalo nakupovať za doláre zlato, rovnako sa postupne začala dolárov zbavovať aj Čína a začala nakupovať zlato. a tlak na devalvíciu dolára začal stúpať. Obchodné pladby sa začali prevádzať v národných menách juanoch rubloch rupiách eurách atď. na mimodolárové pladby prešlo aj Turecko. Trump sa teraz snaží z toho vybrusliť a chitiť slona za chvosť a devalvovať menu k čomu by tak či tak došlo. Ale chce to stihnúť skôr ako to stihnú ostatní no kríze sa tak či tak nevyhne.

DOLÁR JE V PASCI

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/pondelok-10.html


00
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019

Podle Íránu si americké námořnictvo sestřelilo vlastní dron!

-kou-

19.7.2019 Twitter.com, Ria.ru, a PrvníZprávy Írán nemá žádné informace o ztrátě dronu, řekl novinářům Javad Zarif, šéf ministerstva zahraničních věcí Islámské republiky. Americký prezident Donald Trump včera sdělil, že loď US Navy sestřelila íránský dron v Hormuzském průlivu, údajně představující hrozbu americké armádě. Pentagon zdůraznil, že námořníci reagovali v rámci sebeobrany. Podle portálu Military byl dron sestřelen výsadkovou lodí Boxer vybavenou nejnovějším systémem Light Marine Air Defence Integrated System (LMADIS) na ničení dronů. Toto zařízení kombinuje optickou a elektronickou technologii s radarovými funkcemi pro detekci, identifikaci a potlačení nepřítele. Sestřelení dronu popřela íránská armáda. Následně náměstek íránského ministra zahraničí Abbás Araghchi nevyloučil, že Spojené státy, které ohlásily zničení íránského dronu, sestřelily vlastní dron. „Neztratili jsme žádný dron ani v průlivu Hormuz, ani nikde jinde. Obávám se, že americká loď USS Boxer chybně sestřelila vlastní dron," napsal náměstek ministra zahraničí na Twitteru.

http://www.novarepublika.cz/2019/07/podle-iranu-si-americke-namornictvo.html


10
EP
Eduard Piovarči
19. července 2019

Nemecko je šialené

Německo už je ztraceno: Deprimující pohled za naši západní hranici. Kolik lidí stačí na převrat? Demokracie v troskách. Chvilkaři mohou závidět. Nepřátelské výsadky pro ovládnutí země. Trojí důležité poučení pro nás!

O co šlo? Policie měla za úkol deportovat jakéhosi migranta, a tak si pro něj přijela. Narazila však na nečekaně tuhý odpor. Na místě jí v zásahu fyzicky bránila skupina asi 30 osob, převážně migračního původu. Skandovali hesla, jako: „Jsme tady, jsme hlasití, protože nám kradete souseda“ a svolávali posily. Dav se rozrostl na zhruba 300 osob, které policisty obklíčily. A začala bitva, v níž „pro-migrační strana“ používala barikád, klacků a vrhaných lahví. Policisté se nakonec osvobodili, dík masivnímu nasazení slzného plynu a přivolaným posilám.

Hledaného ilegála si údajně na závěr akce přece jen odvezli, takže by se mohlo říct, že všechno dobře dopadlo… Ale obrázky z místa hovoří za vše. Zachycují barikády z nábytku, postelí a podobných předmětů. Takové, jako se vyskytují ve slušné občanské válce. A nejdůležitější nakonec. Médiím je dodal Zelený aktivista Jürgen Kasek.

Takových, jako on tam totiž byly spousty. V jednom šiku s migranty, ilegály, azylanty i „strpěnými“ nechtěnci. To oni organizovali odpor a burcovali spřátelená media. Což jsou ovšem v Německu prakticky všechna….

Bitka tak v malém, lipském měřítku, připomněla něco mnohem většího a děsivějšího. To obrovské, nepochopitelné, celoněmecké vzepětí a běsnění za propuštění kapitánky Racketeové z minulého týdne. Asi není třeba připomínat, o co v případě Racketeová šlo. Ale právě za ni, za prokázanou pašeračku migrantů, a porušitelku všeho možného, co na moři a v přístavu porušit lze, se hromadně, hlasitě a jako jeden muž postavili němečtí politici a aktivisti. Tak hlasitě, že to budilo dojem, jako by povstávalo Německo.

http://www.protiproud.cz/politika/4530-nemecko-uz-je-ztraceno-deprimujici-pohled-za-nasi-zapadni-hranici-kolik-lidi-staci-na-prevrat-demokracie-v-troskach-chvilkari-mohou-zavidet-nepratelske-vysadky-pro-ovladnuti-zeme-troji-dulezite-pouceni-pro-nas.htm


10
EP
Eduard Piovarči
20. července 2019
Udalosti sa začínajú valiť veľmi rýchlo a bude dochádzať k zmenám
00
TF
tomas fuk
18. července 2019
vyzyvam Iran k okamzitemu zniceni a likvidaci americke lode
+ 1