Mimořádná situace v Polsku: Po třech tornádech zasahuje armáda, obrovské škody
22. května 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 22942 4
Mimořádně těžkou noc má za sebou Polská republika. V úterý zemi zasáhla tři tornáda. Podle tamních obyvatel za dvě minuty napáchala rozsáhlé škody. Z více regionů hlásí povodně. Situace je natolik vážná, že polští meteorologové vydali nejvyšší výstražný stupeň před intenzivními srážkami a bouřkami.
 

 
Loading...

V úterý se Polskem přehnaly tři ničivá tornáda. Vysytla se u městečka Grodzisk Mazowiecki, při Varšavě, u města Kielce a nejmohutnější z nich u obce Wojciechów, nedaleko města Lublin. Silně poškozeno bylo 120 budov včetně 40 rodinných domů.

Institut meteorologie a vodního hospodářství ve Varšavě v této souvislosti vydal výstrahy druhého a třetího, tj nejvyššího stupně před intenzivním deštěm a bouřkami.

Záchranné složky jsou v pohotovosti. "Prioritou hasičského sboru je ochrana budov, na kterých jsou poškozené střechy," řekl mluvčí velitele státní hasičské služby. Zasahuje i armáda, která lidem zajišťuje střechu nad hlavou a také pomáhá s odstraňováním škod.

Pomocnou ruku podal i polský předseda vlády Mateusz Morawiecki. Premiér slíbil, že postiženým občanům poskytne finanční pomoc.

Podle svědectví obyvatel celá spoušť trvala asi dvě minuty. Naštěstí ani jedno z tornád si nevyžádalo oběti na životech.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
22. května 2019
uSSraelské geozbraně v akci, ještě chybí nějaká pohroma v Maďarsku
30
EP
Eduard Piovarči
22. května 2019
To počasie je naozaj nejaké podivné
21
MK
Milan Klusák
23. května 2019
Máš postřeh Jiri, páč lépe se jim dělaj manipulace na rovinách, než v homatých oblastech. I proto se teď horlivě doplňují věže GVEN na Slovensku, kde se jim dosud nedařilo dělat moc velké vichřice.I když, no.,
00