Miliardář Janeček: Největší „zlojed“ byl Václav Klaus. Úmyslně privatizoval formou rozkrádání státu
11. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 6267 4
Český miliardář, matematik a bojovník proti korupci Karel Janeček v rozhovoru pro Televizi Seznam prohlásil, že Václav Klaus byl největším českým „zlojedem“ moderní historie a úmyslně zorganizoval privatizaci státního majetku tak, aby se při ní mohlo krást. (Foto: Wikipedia)

 
 
loading...
 

„Václav Klaus. Podle mého přesvědčení, jednoznačně. Člověk, který v moderní historii nejvíce poškodil Českou republiku, byl Václav Klaus. Na druhém místě také Václav Klaus, pak dlouho nic, a pak ještě jednou Václav Klaus. Ale ona je to naštěstí už historie,“ prohlásil Janeček s tím, že pokud se bývalý prezident rozhodne pro návrat do politiky, tak si podnikatel nemyslí, že by mohl uspět.

Výsledky práce Václava Klause během jeho politické kariéry označil za katastrofální. Podle jeho názoru vedla Klausova politika k odhození jakýchkoli morálních zábran a hodnot.

„Minimálně můžeme říci, že jeho dopad byl přímo katastrofální v tom smyslu, že on vlastně podnítil totální odhození jakýchkoli hodnot, jakékoli morálky v 90. letech a podpořil kradení – divokou privatizaci,“ řekl podnikatel a dodal: „Privatizace byla potřeba. Co ale bylo také potřeba, bylo připravit k tomu legislativu. A ne udělat divoké rozkrádání státu.“

Na otázku moderátora, zdali si myslí, že Václav Klaus provedl takovou formu privatizace záměrně, Janeček odpověděl: „Ano.“

„Vy tvrdíte, že byl záměr pana Klause, aby se tu kradlo, aby si někdo vydělal?“ tázal se moderátor Seznamu.

„Já jsem ochoten to takto formulovat, ano,“ odpověděl Karel Janeček.

Podnikatel dodal, že největší zájem na této formě privatizace měli „lidé, kteří se chtěli dostat k moci, peníze jsou moc, a lidé, kteří měli takové kontakty nebo si vytvářeli lobistické sítě“.

Janeček prohlásil, že má důkazy pro to, že Václav Klaus takovou formu privatizace za tímto účelem provedl úmyslně. Odmítl je ovšem konkrétně prezentovat.

„Ano, mám pro to i důkazy, ano. Ale, bohužel, není to něco, co by bylo uplatnitelné u soudu,“ řekl Karel Janeček.

„Povedlo se nám rozhýbat boj s korupcí v tomto státě, pyšný jsem zejména na naše angažmá v rozkrytí korupčních mechanismů v pražském Dopravním podniku, výraznou stopu náš fond zanechal také třeba v kauze informačních systémů na Ministerstvu práce a sociálních věcí a aktivní jsme byli také v legislativě, kde mimo jiné usilujeme o transparentnost veřejných zakázek a majetkových poměrů,“ píše Janeček na stránkách Nadačního fondu proti korupci.

Karel Janeček je jedním ze zakladatelů Nadačního fondu proti korupci, který si klade za cíl bojovat proti tomuto negativnímu jevu na území České republiky. Cílem fondu, podle jeho vlastních slov, je dosáhnout stavu, kdy společnost bude vnímat korupci jako zločin a díky tomu bude náležitě přistupovat ke korupčníkům.

Zdroj: snews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MK
Milan Klusák
12. září 2019
No jo, ale co na to majitel Protiproudu, soudruh Hájek? Ten na beton nebude souhlasit.
00
บพ
บุษบา พิมพ์ฐา
13. září 2019

Online betting with UFASTEP is a direct website of UFABET, a website with high financial security. We are a provider of online football betting. The best online casino, now we have many promotions. For you to receive throughout the day. Deposit - withdraw 24 hours. Deposit is easy, easy to play and easy. As members in Thailand encounter the hassle of opening an account with UFABET, we open this website so that everyone can join in, bet and not miss. Cheering for your favorite team is convenient, deposit and withdraw quickly within 3 minutes. Open every service. Days can ask or apply for 24 hours. There will be a quality team waiting for you.

https://www.ufastep.com/%e0%b9%81%e0%b8%97%e0%b8%87%e0%b8%9a%e0%b8%ad%e0%b8%a5%e0%b8%ad%e0%b8%ad%e0%b8%99%e0%b9%84%e0%b8%a5%e0%b8%99%e0%b9%8c/


00
จน
จิราภรณ์ นอนน้อย
25. září 2019

The promotions that we have selected are the best promotions. Special privileges like no other And like no other For everyone to use the service in the morning, late afternoon, late, with special privileges to recommend friends to receive bonuses Deposit continuously for a full week and receive more bonuses. Very promotions. Fully satisfying in every moment. 

slot


00