Migranti na Lesbosu zničili tisíce olivovníků a policii se smáli do očí
10. dubna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 32955 2
Náhrada těchto olivovníků může trvat 65 až 80 let, než dojde ke stabilním výnosům. (Foto: Youtube)

 

 
 
 

Likvidace olivovníků je považována za útok na řeckou historii, kulturu a identitu, stejně jako útok na ekonomiku ostrova.

Olivový strom je jedním z nejvíce všudypřítomných symbolů v Řecku a klasické západní civilizaci. Kromě starověkých Řeků sloužila olivová ratolest jako symbol olympijských ideálů. Z tohoto důvodu dostávali olympijští medailisté „kotinos“ - věnce z olivových větví.

Pro starověké Řeky byl olivový strom také považován za symbol míru, moudrosti, plodnosti a vítězství a traduje se, že  to byl dar Athény, řecké bohyně moudrosti.

Místní ekonomika ostrova bude trpět celá léta následkem zničení těchto desítky let starých  olivovníků. Vývoz oliv každý rok přispívá do řecké národní ekonomiky téměř 650 miliony euro.

Řezání olivovníků nevyhnutelně stupňuje napětí,  které už několik měsíců roste  mezi místními Řeky a nelegálními migranty.

Minulý měsíc nelegální migranti na ostrově Lesbos zpustošili vybavení pravoslavného kostela.

Uprostřed koronakrize využívají nelegální přistěhovalci na ostrově Lesbos pandemii jako příležitost k tomu, aby se postavili proti zákonům o policii. Jak uvádí sGreek City Times, od prvního dne opatření proti koronaviru, které začalo platit 12. března, bylo v Řecku zaznamenáno celkem 20 084 porušení zákonů ze strany migrantů.

Co však je šokující ve srovnání s tisíci dalších porušení zaznamenaných v Řecku, je to, že na Lesbosu, když policie požádala nelegální přistěhovalce, většinou to byli afričtí  migranti, aby se vrátili do svého tábora,  tak začali zesměšňovat policisty a řecké úřady.

Na Lesbosu, který je „hostitelem“  50.000 nelegálních přistěhovalců, žije pouhých 90.000 místních obyvatel. Neustálé porušování internace zvyšuje riziko vypuknutí koronaviru, které může zničit tábory migrantů a pak i místní obyvatele.

První zaznamenaný případ koronaviru se objevil v Řecku 26. února 2020. Od té doby bylo potvrzeno 1.735 případů, což zahrnuje 73 úmrtí a 78 uzdravení. Očekává se, že jak se začíná oteplovat  a léčba hydroxychlorochinem začíná působit, tak se bude počet zotavení zvyšovat s tím, jak se denní případy snižují.

Zdroj: greekcitytimes.com, pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
10. dubna 2020

Všetkých tých utečencov treba vrátiť z Grécka späť do zemí svojho pôvodu a očistiť ostrov Lezbos. Grécka vláda by s tým mala okamžite začať

Nie je možné tolerovať ničenie vzácnych porastov a stromov ako sú olivovníky.

Utečencov na Európskej pôde jednoducho nepotrebujeme a nechceme. Ak ich chce Merkelová nech si ich dovezie do svojho Raistágu ale oststné štáty nech s nimi nezaťažuje. U nás máme dosť čo robioť s neprispôsobivími občanmi medzi ktorými sa šíri koronavírus

https://aragonit11.blogspot.com/2020/04/nakupovat-americke-stihacky-ci.html


00
Vlastimil Čech
11. dubna 2020

Dcera do Řecka jezdila se svou rodinou na dovolenou mockrát. Jezdili tam hlavně proto, že Řekové jsou vlídný a milý národ, příjemní lidé. smiley heart

A tihleti barevní agresoři, vetřelci a škůdci ničí Řekům jejich zem. Za dobrotu mají jít Řekové po žebrotě? Vydejte řeckým policistům munici a rozkazy! Nebo o svou zem přijdete, milí Řekové!yes


00