Meteorologové varují před požáry a vysokými teplotami v Česku
26. července 2020 Redakce AC24 Z domova 4026 0
Podle meteorologů budou v úterý odpoledne teploty přesahovat 31 stupňů Celsia na většině území Čech a Moravy. V důsledku vysokých teplot a malého množství srážek v uplynulých dnech vzroste na severozápadní polovině Čech nebezpečí vzniku požárů, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých sociálních sítích. (Foto: Facebook)

 
 
loading...
 

Odborníci také upozornili, že v noci z úterý na středu se mohou dostavit silné bouřky.

Uvádí se, že varování meteorologů před vysokými teplotami bude platit pro celé Čechy s výjimkou Karlovarského kraje a také pro jižní a střední Moravu během úterního odpoledne.

„Výjimečně mohou teploty překročit i 34 stupňů Celsia, zejména ve středních Čechách. Větrné počasí bude přispívat v úterý k případnému rychlému šíření požárů,“ informuje ČHMÚ na své facebookové stránce.

Co se týče varování meteorologů, pak zvýšená pozornost by měla být ve středních Čechách, Praze, Libereckém, Ústeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. V Praze bude pak v této souvislosti platit zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Kromě toho dodal ČHMÚ, že významné srážky, které by nebezpečí zmírnily, na severozápadě a západě Čech neočekávají minimálně do konce týdne.

Občanům odborníci doporučují dodržovat v horku pitný režim a omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách.

Meteorologové rovněž upozornili, že v úterý večer a v noci se v souvislosti s přechodem studené fronty pravděpodobně vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a nárazovým větrem.

Co se týče počasí ve středu, lze počítat s oblačnou až polojasnou oblohou, v jihovýchodní polovině území bude zpočátku
až zataženo s deštěm, ojediněle i bouřkami. Nejvyšší denní teploty budou 24 až 28 °C.

Ve čtvrtek a pátek bude jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty budou 23 až 28 °C.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor