Média sdělila podrobnosti zprávy pilota letadla Boeing 737 MAX, než se zřítilo v Etiopii
14. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 10943 0
Pilot letounu Boeing 737 MAX, který se zřítil v Etiopii, před havárií informoval o problémech s kontrolou letu a chtěl se vrátit zpátky na letiště. Nenahlásil ale žádné další technické poruchy během letu. V rozhovoru pro Wall Street Journal to prohlásil Tewolde Gebremariam, výkonný ředitel společnosti Ethiopian Airlines. (Foto: Youtube)

V Etiopii v blízkosti Bishofu 10. března ráno havarovalo  letadlo Ethiopian Airlines Boeing 737 MAX 8 se 157 lidmi, včetně osmi členů posádky. Havárii nikdo nepřežil.

Gebremariam prohlásil, že vyslechl poslední jednání posádky letounu s pozemními službami. Pilot nahlásil vzniklé problémy s řízením letadla a pak požádal o návrat na letiště. O žádné „vnější“ poruše, například srážce s ptákem, nehovořil.

Výkonný ředitel Ethiopian Airlines dodal, že černou skříňku odvezou pro expertizu do Evropy, ale zatím není známo do jaké země, mezi variantami je Velká Británie, Německo a Francie.

Dříve agentura Associated Press s odkazem na svědky napsala, že z ocasu letadla se před havárií kouřilo.

Kvůli katastrofě více než dvacet leteckých společností po celém světě a také několik zemí odmítlo používat letadla tohoto modelu.

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor