Média informovala o sexuálním skandálu na americké ponorce
21. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 6472 2
Americký portál Military.com, který se věnuje vojenské tématice, odhalil podrobnosti sexuálního skandálu, k němuž došlo na ponorce amerického námořnictva USS Florida. (Foto: ComSubPac - Navy.mil)

 

 
 
 
 

Uvádí se, že v červnu minulého roku pomocník kapitána Gregory Kerchera informoval svého velitele o tom, že někdo ze členů posádky vytvořil dva seznamy. V jednom z nich je každá žena na palubě USS Florida hodnocena „hvězdičkami“, v druhém jsou komentáře sexuálního charakteru, hodnotící ženskou část posádky.

Informace o těchto seznamech se rychle rozšířily mezi posádkou ponorky, načež se ženy začaly obávat o svou bezpečnost, píše portál.

Kercher se pokusil zjistit autory seznamu, ale nedal pokyn k oficiálnímu vyšetřování případu.

Když se to dozvědělo vedení amerických vojenských námořních sil, Kercher byl propuštěn kvůli „ztrátě jistoty v jeho schopnosti vést tým“. Později bylo několik členů posádky disciplinárně potrestáno.

Portál upřesňuje, že USS Florida je druhá ponorka amerického vojenského námořnictva, na níž slouží ženy. V době skandálu bylo ve 173členné posádce 32 dívek.

V roce 2017 bylo z britské atomové ponorky HMS Vigilant, na níž došlo k sexuálnímu skandálu, propuštěno devět námořníků. Jak bylo uvedeno, v krvi vojenských příslušníků byly nalezeny stopy kokainu. Posádka byla rovněž podezírána z pořádání večírků s narkotiky a jeden z námořníků ze sexu s prostitutkou v bazénu.

Kromě toho byli propuštěni dva důstojníci, kteří byli obviňováni z pohlavního styku. Jde o kapitána ponorky Stuarta Armstronga, který měl sex s podporučicí Rebeccou Edwardsovou. Mladá žena sloužila na jaderné ponorce HMS Vigilant v hodnosti důstojnice technické podpory.

Jejich vášnivé vztahy na ponorce začaly během plnění mise jaderného zastrašování v severní části Atlantského oceánu. Informace o skandálu se dostaly na veřejnost, když ponorka směřovala do Spojených států pro balistické rakety Trident.

Další námořník byl pohnán před tribunál za nedovolené opuštění posádky a odchod ke své dívce.

Noviny připomínají, že v konečném důsledku muselo 10 procent posádky opustit ponorku v souvislosti s „největším sexuálním skandálem“ v dějinách britského vojenského námořnictva.

Zdroj: military.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
21. května 2019
No, určitě je lepší souložit, než válčit
10
V2
Vaclav 2
21. května 2019
jasně...je vidět, že to válčení mariňáky nudí...
10
JJ
Jiri Jiri
21. května 2019
No, určitě je lepší souložit, než válčit
+ 1